Jak na „SVÍTÍCÍ“ přání…

Pátek, Květen 19, 2017 18:36

Foto a text Jitka Dušáková

Kiarka má narozeniny… my máme přání jediný… hodně štěstí, zdraví… atd :-)

^94C6548E77EC7F77D606FD71E740EDD3B2A15C4946B34D38AA^pimgpsh_fullsize_distr

16. Luka se nesla ve slavení narozenin. Jednou z oslavenkyň byla Kiarka… a já jsem cítila takovou tu velkou vnitřní povinnost jí „oplatit“ její úžasné přání, které jsem od ní k narozeninám dostala já. Jenže… takový obr projekt, který mi dala, bych psychicky i časově nedala… no, uznejte sami :-) . Mám jej zarámovaný a visí mi tu v pracovně nad stolem…

IMG_1527

 

A tak začala výroba mého  „XXL MINI“ přání pro Kiarku… Na přání jsem si vybrala moji oblíbenou Zinski rodinu od Paper Artsy . Na akvarelovou čtvrtku jsem začala tisknout postavy od spodní strany. Navíc jsem si narazítkovala postavy na maskovací papír,  tím jsem je pak překrývala i na akvarelové čtvrtce a přes ně razítkovala další řadu postav… Vybarvovala jsem anilinovými barvami. Pak jsem vše zatřela speciální maskovací gumou

IMG_1263

Maskovací gumu jsem použila poprvé a jak jsem začala zatírat, tak jsem se dost bála, aby se mi to pod tím  nerozmazalo a guma šla dolů :-)

IMG_1266

Jak speciální „guma“ pořádně uschla, distress barvou jsem zašpinila okraje… Teď si uvědomuji, že jsem to chtěla pocákat vodou, aby se na distress barvě vytvořily flíčky. Tak příště :-)

IMG_1268

… pak jsem prstem „sedřela“ z papíru gumu. Skvěle chránila tam, kde jsem nechtěla distress barvu.

IMG_1273

Dlouho jsem chtěla vyzkoušet světýlka na přáníčku… a tady byla skvělá příležitost :-) Vyřízla jsem střed kytky a podlepila 2 vrstvami pauzáku.

IMG_1297

 

A teď pozor :-) CHIBI TRONICS …. Tohoto jsem se opravdu bála… nejsem technický typ… Vyzkoušela jsem startovací balení, které mělo obrázkový návod. Chvíli jsem na něj koukala a pak si raději ještě k tomu pustila na youtobe video :-) .

IMG_1298

IMG_1309

Podle návodu a videa jsem vše slepila, podlepila, nalepila…

IMG_1299

Tady jsem zjistila, že jsem neměla dávat pryč horní lepítka… tam to nesmí lepit!!! … tak jsem to zase přelepila…

IMG_1301

Po slepení nastala TA chvíle, kdy jsem chtěla říci „ACH“ :-) … TA se nekonala, přání nesvítilo :-) . Proto jsem kolem půlnoci povolala rozespalého manžela, který bohužel neměl moc chuť mi vše kontrolovat a otráveně jen světýlko domáčkl… to se hned  rozsvítilo :-) . Přání svítí po stisknutí srdíčka (enamelky) u spodní holčičky.

IMG_1305

Řeknu vám, že jsem měla ohromnou radost. Z toho, že jsem to stále neodkládala a pustila se do toho… a také z toho, že jsem tušila, že Kiarce udělám radost. K přání jsem přibalila sadu razítek… a v pátek v Lukách Kiarce popřála.

Ještě jednou, moje milá Kiarko, VŠECHNO NEJLEPŠÍ!!!!

 

3 komentářů k příspěvku “Jak na „SVÍTÍCÍ“ přání…”

 1. Kiarka:

  Květen 21st, 2017 at 18:23

  Akti já ještě jednou moooc děkuji. Je dokonalé, ještě není zarámované, ale už teď má čestné místo v mé pracovně. :-) A není všem dnům konec … pikle už jsem ukula :-) v hlavě mám další megapředstavu :-)

 2. Aktijka - Jitka Dušáková:

  Květen 21st, 2017 at 18:27

  Kiarko, tak k moji 50tce stihneš? :-) ))))))))

 3. Keiel:

  Květen 22nd, 2017 at 12:31

  Nádherné přáníčko a to světýlko, super!!! … Všechno nejlepší Kiarko :)

Zanechte komentář