Penny Black razítka – láska na první pohled :)

Čtvrtek, Duben 3, 2014 13:09

 Text a foto Ekulka

Když jsem někde v roce 2009 začínala se scrapbookem, náhodou jsem někde na zahraničních stránkách objevila Penny Black razítka a strašně se mi líbila. Jako chudý student jsem ale všechno důkladně propočítávala a jeden takový aršík razítek s poštovným by tehdy znamenal dost velký zásah v mnou stanoveném scrapbookovém rozpočtu. I když jsem nastoupila do práce, stále jsem si říkala, že ty razítka prostě nepotřebuju, však si je obkreslím podle obrázku a tak podobně. Když jsem je ale objevila u Aktijky v obchodě, řekla jsem si, že už blíž pod nosem je nikdy mít nebudu a prostě jsem dva archy koupila.  Když jsem je nakonec vyndala z krabice, okamžitě jsem si je zamilovala.

3

Tahle várka přáníček vznikla vlastně náhodou. Jednou mi Kiarka vyprávěla, jak relaxuje u vybarvování razítek. Že si k nim sedne, vezme si distressky a klidně tři čtyři hodiny neví o světě. Tak jsem si řekla, že to taky zkusím. Všechny motivy jsem narazítkovala na bílý papír (a taky abych se podívala, jaký bude otisk), vzala jsem si akvarelové pastelky a vybarvovala :) . Když byly obrázky vybarvené, tak nějak mi bylo líto je zavřít nějak do šuplíku a tak jsem je ještě vystřihla. A když už byly vystřihnuté, tak jsem zase měla strach, že je nějak založím, až je budu potřebovat, že je nenajdu, tak jsem z nich hned vytvořila přáníčka.

1

Bílou čtvrtku jsem rozstříhala na různě velké obdélníky, otiskla šedé pozaďové razítko od Hero Arts, udělala cákance a nalepila proužek papíru. Na to jsem prostě přilepila vybarvené zvířátka, přidala text (razítkem z Lidlu – nasázíte si do něj text, jaký chcete a za pár korun) a přidala kolečko „Pro tebe“. Tyhle kolečka jsem si kdysi vyrobila sama ve Wordu a prostě jsem si je jen na obyčejný papír vytiskla.  Mám taky texty jako „Já a ty“, „Rodina“, „Prima den“ apod. a používám je nejen na přáníčka, ale i na scrapbookové stránky. Bílé obdélníky jsem nakonec podlepila barevnými čtvrtkami (taky z Lidlu) tak, aby ladily s motivem. A tak jsem vlastně za jedno odpoledne měla náhodou 16 hotových přáníček :) .

2

4

Hmmm, a od té doby, co jsem si koupila dva archy, se mi už sbírka rozrostla na čtyři :) !

11 komentářů k příspěvku “Penny Black razítka – láska na první pohled :)”

 1. Markéta Martínková:

  Duben 3rd, 2014 at 14:48

  Paráda,já jsem milovnice Penny black kočiček,ježečků,myšiček.Je to moje velká vášeň a závislost.Jsou pravda finančně náročnejší,ale jsou BOOOOŽÍ!Přivedla mě k nim Avellana a přesně i u mě to byla láska na první pohled.Tato přáníčka jsou fakt úžasná. Markýza

 2. Aktijka - HuráPapír:

  Duben 3rd, 2014 at 17:35

  Ekulko, nááádhera!!!

 3. Alča:

  Duben 3rd, 2014 at 18:29

  Milé, barevné, veselé a ekonomické, prostě dokonalá kombinace

 4. Katka Trnka:

  Duben 3rd, 2014 at 18:50

  Obdivuji tvou produktivitu, přáníčka jsou krásně veselá, moc se mi líbí.

 5. Pona:

  Duben 3rd, 2014 at 19:09

  Paráda! Takhle rychle bych to opravdu nesvedla a výsledek je naprosto úžasný. Razítka jsou veselá a přáníčka určitě udělají radost.

 6. Woolenka:

  Duben 3rd, 2014 at 19:12

  Moc krásné. Právě jsem si koupila akvarelové pastelky a aspoň vidím jaká paráda se s nimi dá nadělat.

 7. Reiny:

  Duben 3rd, 2014 at 19:20

  Krásné.

 8. unka:

  Duben 3rd, 2014 at 19:54

  Úžasné!! :-D

 9. Avellana:

  Duben 5th, 2014 at 15:07

  Právě jsem nakoukla – tuze  pěkné! Tato razítko jsou i moje srdcovka, nemohu se jich nasytit. Vážně uvažuji o zřízení Penny Black rubriky tady na diskuzním fóru. Schválně, kolik by se nás tam sešlo?

 10. Ilonak2:

  Duben 5th, 2014 at 17:16

  Moc krásná a práce a těch super tipů a návodů schovaných v článku! Díky. :-)

 11. Ivana:

  Duben 14th, 2014 at 11:37

  Moc krásné!!! Klobouk dolů. Moc se mi líbí „razítko“ pro Tebe! Taky to tak někdy řeším. Písmo mě úplně uchvátilo. Můžu se zeptat jak se jmenuj? Děkuji. Ivana

Zanechte komentář