CO MI PŘINESL JEŽÍŠEK? … i tohle je scrapbook :-)

Sobota, Leden 4, 2014 23:20

Foto a text Markýza

K napsání tohoto článku mě přiměla slova Aralky, která psala na blogu jaké má ona zkušenosti s dávání scrapových dárků v rodině.

100_2022

I já jsem  letos takový dárek dostala a chtěla bych se vypsat z té nesmírné radosti, kterou mi udělal.

Nejprve několik slov o tom, co předcházelo a podotýkám, že nechci, aby to vyznělo jakkoliv smutně. Loni na jaře jsme společně s  mojí maminkou oslavili její  70-tiny a krutý osud mi ji v září vzal.

A teď už k dárku, který pro mě vytvořila moje sestřenice, která mě, mimochodem, ke scrapu přivedla. Když jsem pod stromečkem rozbalila úhledný balíček, objevila jsem  v něm fotorámeček se scrapnutou  fotkou, na které jsem spolu se svojí  maminkou. Je to úplně poslední společná fotka, kterou  s ní mám, a je právě ze zmíněné  oslavy 70-tin.  Nedokážu  popsat, co přesně jsem v té chvíli cítila. Nejprve jsem začala slzet, potom brečet, ale zároveň mě hrozně hřálo u srdce a nemohla jsem od fotky odtrhnout oči. A zároveň jsem musela přítomným mužům vysvětlovat, že ten dárek není „úplně špatně“, jak kvůli mým slzám usoudili, ale naopak úplně nejlépe. Že mi vlastně maminku tak trochu vrátil.

Fotografii mám v  pracovně  na komodě a pokaždé, když zvednu oči od práce, tak mi na ni padne pohled. Maminka je tu prostě stále se mnou. A tenhle „obyčejný“ scrapdárek se pro mě stal  jednou z nejdražších věcí , které mám.

Tím jsem chtěla říci, že scrapový dárek může někdy znamenat víc, než drahé věci z luxusních obchodů, a že jsem  k vánocům dostala dar nejkrásnější  – vzpomínku na někoho, kdo byl drahý mně i té, která s láskou celé dílko vytvořila.

Maruško, děkuju.

Markýza

 

7 komentářů k příspěvku “CO MI PŘINESL JEŽÍŠEK? … i tohle je scrapbook :-)”

 1. Aktijka - HuráPapír:

  Leden 4th, 2014 at 23:22

  Krásný dárek!!!

 2. Alča:

  Leden 5th, 2014 at 11:07

  Při čtení i mě zvlhly oči, moc vám takový dárek přeji, je krásný…a je pravda, že dárky nemusí být za tisíce, že stačí, když do maličkosti dáme své srdce.

 3. Ilonak2:

  Leden 5th, 2014 at 15:53

  I já slzela. Zatím jsem takový dárek nedostala, ale sama sebe občas terapeuticky zaměstnám skrepováním fotek, u kterých se loučím (nebo znovu vítám?)

 4. Pavlusa:

  Leden 6th, 2014 at 01:30

  Krásné počteníčko,….:-) 

 5. Avellana:

  Leden 6th, 2014 at 17:30

  A je to pravda – scrap dárek asi není pro každého, ale když sedne, tak prostě dokonale. Tady to stoprocentně  platí. 
   Aralko, je to pravda – i já mám v rodině takové, co koukají na cokoliv jako na bolavý zub  (a to nejen na scrapdárek). Proto tam dávám dárky z tržnice nebo Kauflandu, efekt stejný, námaha minimální, finance únosné a funguje to stejně. A není mi to ani líto, ani trapné – prostě to tak někdo má.

 6. Aralka:

  Leden 6th, 2014 at 19:52

  Markýzo, já mám taky moc ráda dárky, co chytnou za srdce a u toho tvýho se to zřejmě povedlo. Je to prostě o tom, že ten, kdo Ti ten dárek dal, se zamyslel, co by ti asi udělalo největší radost a kápnul na to…takový člověk tě musí mít rád….
  Avellano, já jsem to zas pro takové lidi vyřešila poukázkama do restaurace, na masáž nebo lístkama na koncert, i když takový dárky si dovedu představit taky scrapbookově zabalené, nedělám to, i to je škoda času a námahy… .

 7. Marie:

  Březen 22nd, 2014 at 21:14

  Markétko moc dobře vím, co takový dárek pro tebe znamená. Přeji ti , aby ti přinesl hodně krásných vzpomínek.Jen ten kdo zažil dokáže ocenit ! Marie 

Zanechte komentář