Vánoční přání od Avellany… ohlédnutí…

Pátek, Prosinec 20, 2013 21:30

Foto a text Avellana

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Možná vás trošku zklamu – dnes to nebude nic z papíru, pouze slova. Asi za to trošku může každá z vás, která se s námi dělíte o svoje nápady i ty z vás, které nás tak upřímně chválíte.  Když jsem se probírala příspěvky tady na blogu a vašimi komentáři, tak jsem si vzpomněla na jeden krásný článek, který jsem kdysi kdesi četla. Už přesně nevím  kde to bylo, ale zato si pamatuji o čem. A tak si dovolím citovat – ačkoliv to nebude úplně přesně – neznámou scrapulenku:

 

…proč to vlastně děláme? Co nás, pro všechno na světě, nutí plížit se každou volnou chvilku k pracovnímu stolu a slepovat přáníčka či stránky? Proč utrácíme fůry (ach ouvej!) peněz za papíry, razítka, inkousty, šablony…?

A pak si vzpomeneme na výraz ve tváři člověka, kterému dáme vlastnoručně vyrobené přání, minialbum, kalendář. Překvapení, radost a nevěřící: „Tos´dělala sama?“  A kdykoliv příště tomu člověku dáváme dárek, tak čeká…ne na dárek, mnohem víc na přání, které ho provází.

Když se ale na přání či cokoliv, co samy vytvoříme, podíváme očima  obdarovaného člověka, uvidíme víc, než jen šikovně slepené papíry. Vidíme čas a práci, kterou jsme vlastně spolu s dárkem rovněž věnovaly. To, že  jsme přemýšlely co, jak a jak nejlépe chceme svým výtvorem vyjádřit, a že je to jen pro něj. A v tom je vlastní cena toho, co dáváme. Snad i v tom, že si uvědomíme, že jsme schopné něco vytvořit, něco, co jiným přináší takou radost.

Proto, milé scrap-kamarádky, tvořte. Buďte kreativní, zkoušejte nové a nové věci. Myslete při tom na to, že pokaždé, když někoho potěšíte  vlastnoručně vyrobeným přáníčkem či jiným dárkem, svět bude trošku bohatší  – a to radost, kterou svojí prací rozdáváte. …

A tak v čase, kdy každá z nás má trošku „pozadíčko v kalupu“ chci poděkovat – Jitce za to, že pro nás vymýšlí soutěže (a sponzoruje je), obětavě nám objednává věci na přání a vede tenhle blog, Pettii za to, že upravuje naše příspěvky (a že to někdy s těmi fotkami asi není jen tak) a všem, které píšete, fotíte a ispirujete nás ostatní.

A také vám ostatním za to, že je čtete, glosujete a dělíte se o nápady, které vás při čtení napadly – protože bez toho by to nebylo k ničemu.

Šťastné a veselé vánoce, hodně inspirace a tvůrčího nadšení do nového roku přeje Avellana

Štítky: ,

6 komentářů k příspěvku “Vánoční přání od Avellany… ohlédnutí…”

 1. Aktijka - HuráPapír:

  Prosinec 20th, 2013 at 21:40

  Milá Avellano, moc milá slova to jsou a já jsem moc ráda, že jsi … a nejen ty, ale i Vy ostatní, co sem nakukujete. Bez Vás by nebyl tento blog a i můj „obchod“. Teď, když už je vánoční maratonový scrapprodej za mnou a já mám čas si sednout, jsem nesvá a přemýšlím, co dělat :-)

  Přeji všem nádherné Vánoce a spoustu krásných chvil se svojí rodinou. Také nezapomeňte a hodně foťte!!! … čas se bohužel nevrátí a vzpomínání nad fotkami je krásné.

 2. Markéta Martínková:

  Prosinec 21st, 2013 at 10:29

  Krásná slova od človíčka s ještě krásnější duší a srdcem.Mám tě ráda drahá přítelkyně.Markýza

 3. Ilonak2:

  Prosinec 21st, 2013 at 14:48

  Moc pěkné zamyšlení. :-) Zažila jsem to tento týden, když jsem v práci rozdala přes 20 scrapbookových pididárků podle místního návodu. Byla jsem překvapená, jak někteří kolegové reagovali. Vůbec bych to od nich nečekala. A hřálo mě to moc.

 4. Limetka:

  Prosinec 21st, 2013 at 21:25

  Díky Avellano. Díky Jitko!

 5. Ivulka:

  Prosinec 22nd, 2013 at 21:26

  Díky téhle nevšední scrapbookové komunitě jsem se v těžkých chvílích nadechla a vaše slova chvály mi dost povzbudila sebevědomí. Takže dík za to, že jste a Kráááásné Vánoce!!

 6. Aralka:

  Prosinec 29th, 2013 at 21:19

  S chutí jsem si přečetla tenhle příspěvek…Avellano díky, ale musím říct, že asi máš velké štěstí na lidi….já znám lidi, kteří mají ze scrap-dárků velkou radost, ale znám i naopak lidi, kteří na to zírají dost divně a připadá jim to zřejmě trapné dávat takové dárky… je to asi tak, že lidem, kteří jsou kreativní i v jiných oblastech – těm se to líbí a těm prakticky založeným to připadá zbytečné a nicneříkající, a to i vzhledem k množství vynaložené práce, času a peněz…. k těm druhým patří například mí rodiče nebo tchyně, proto jim už žádné scrap dárky nedávám a je to… Je čas bilancování a proto chci také poděkovat za tenhle úžasný obchůdek a blog hlavně Jitce a pak všem, kteří sem přispívají a nějak se na tom podílejí , je to prostě droga a úžasný relax!
  PF 2014

Zanechte komentář