PŘÁNÍČKO PODLE DÁRKU… pro Aktijku :-)

Pondělí, Říjen 21, 2013 22:38

Foto a text Astarte
Pořídila jsem Aktijce dárek k narozeninám. Samozřejmě v papírnictví (má toho svýho doma málo :-) – elegantní notýsek. A aby to byl ten správný dárek pro scrapbookařku, musela jsem k němu vyladit i přáníčko.


Začala jsem tím, že jsem vybrala ty správně barevné odstřižky papírů a obkreslila si z notýsku hlavní motiv motýla.Vystřihla jsem si pak rovnou dvoje křídla, však je někde na přáníčko udám.


Protože všechny tvary na notýsku byly oddělené zlatou linkou, stalo se hlavní ozdobou přáníčka zlaté embossování. Chlopeň přáníčka, která simuluje zavírání notýsku, jsem nakonec napevno přilepila. Později mi to přišlo líto, protože se ji každý snažil otevřít :-) Mohla jsem tam zabudovat nějakou legrácku.

Na notýsku byly hojně použity barvy s metalicky lesklým povrchem nebo zlatě tečkované. Takové papíry moc nevlastním, dalo mi dost práce najít alespoň jeden blýskavý, ale chtěla jsem zachovat ten dojem noblesnosti a nevšednosti. Nakonec jsem si se zlatými tečkami poradila tak, že jsem čtvrtku zlehka posypala embossovacím práškem a horkovzdušnou pistolí zespodu zatavila. Zespodu proto, abych si prášek neodfoukla, když nedržel na něčem vlhkém.

Zlatě metalický lesk na papíře jsem zase udělala tak, že jsem si zlatou gelovkou počmárala kousek folie a pak jsem ji otírala o papír.


Výsledek nakonec dopadl docela dobře, alespoň na to, jak hrozně se mi třásly ruce. Byl to za celé prázdniny asi můj jediný scrap :-) Aktijka měla radost, to bylo hlavní. A snad i notýsek k něčemu užije.

Pro mne zase bylo celkem zábavné vytvářet přáníčko podle dárku. Mohla bych z toho udělat zvyk – mému otci jsme se k narozeninám složili na udírnu. Už si to přání začínám  představovat .. jak tam visí.. šunky, ryby, klobásy.. :-D

9 komentářů k příspěvku “PŘÁNÍČKO PODLE DÁRKU… pro Aktijku :-)”

 1. Aktijka - HuráPapír:

  Říjen 21st, 2013 at 22:40

  Už mám doma a když jsem vše od Astarte dostala, netušila jsem, že ten notýsek taky nedělala :-) Přáníčko i notýsek vypadají naprosto stejně a úžasně :-) Ještě jednou moc děkuji!!!

 2. Markéta Martínková:

  Říjen 22nd, 2013 at 05:33

  Moc krásný,přání je od notýsku téměř k nerozeznání,super!! :)
  Markýza

 3. Ivulka:

  Říjen 22nd, 2013 at 10:53

  Opravdu luxusní vzhled obojího. A tip na sladění přání s dárkem si znamenám!!

 4. Pavlusa:

  Říjen 22nd, 2013 at 13:18

  Teda krásný, to s tím zatavováním zespodu ukládám do paměti, krásné dárky. Aktijce přeji spoustu času na tvoření,  zdraví a pohodu,…pa

 5. Avellana:

  Říjen 22nd, 2013 at 15:40

  Tak to je prostě těžký luxus – nápad hodný scrapařky a provedení na jedničku. Jenom dotaz – nápis je psaný zlatou gelovkou nebo taky embossovaný? 

 6. Keiel:

  Říjen 23rd, 2013 at 07:18

  Perfektní!!! Uzašně vypracované a s notýskem k nerozeznání :)

 7. Koala:

  Říjen 26th, 2013 at 17:11

  Moc krásné, vypadá luxusně!

 8. Lunka:

  Říjen 28th, 2013 at 16:30

  Super inspirace – určitě použiju. Děkuji :-)

 9. astarte:

  Říjen 28th, 2013 at 17:39

  Avellana: nápis je embossovaný a tykadla též, aby to bylo jednotné.
  A všem děkuji za pochvaly, pro naši zlatou úžasnou Aktijku jsem se samozřejmě extra snažila :-)

Zanechte komentář