Liberecké setkání 1

Čtvrtek, Srpen 22, 2013 21:56

Text a foto Pettie

Špinavé techniky mě zatím míjely hodně velkým obloukem. Když se ale ozvala Aktijka, jestli se mi nechce jet na srpnový sraz, který pořádá Helge, která se zde bude těmto technikám věnovat, ani jsem moc neváhala. Je to pro mě něco úplně nového a já jsem vždycky zvědavá na nové věci. Bylo tedy rozhodnuto a v pátek 16. srpna jsme vyrazily směr Liberec.

Cesta byla naštěstí pohodová a bez komplikací, navíc zpestřená úžasnou okružní jízdou kolem Čáslavského náměstí (ať žije navigace! :) ), takže na místě jsme byly mezi prvními. Proběhlo seznamování, povídání, prohlížení alb a deníků, nakupování, ochutnávání výborného ovocného koláče od Helge a večerní grilování. Prostě pohodový večer.

Sobotní snídaně byla formou švédského stolu s různými sýry, salámy, zeleninou, pečivem…

Ale ani to některým scrapařkám nestačilo. Jedna z nich se uchýlila dokonce k uzmutí části snídaně hlavní organizátorce a snažila se to později maskovat neznalostí situace. (Chcete-li znát bližší informace, obraťte se raději na Aktjku ;) :) )

Sobotní dopoledne bylo věnované seznámení s technikami – batikování papíru anilinovými barvami, monotyp pomocí otiskování z želatinové desky a mramorování olejovými barvami.

Papíry, které jsme si těmito technikami vytvořily (jako obvykle samé ženy a dívky :) ), jsme pak využily při odpoledním tvoření. Pracovaly jsme na canvasu a kromě papírů z dopoledne jsme používaly šeps, šablony, razítka a další materiály a techniky. Vznikly tak krásné a originální obrázky.

Na nedělní dopoledne měla Helge připravenou soutěž. Z papírů z předchozího dne měla každá z nás vyrobit visačku a na ní splnit navíc další tři podmínky: použít motýla, kytku a „hlavičku“. A proběhlo samozřejmě také společné focení.

Po obědě už se jen balilo a dopovědělo vše, co se za víkend nestihlo a hurá k domovu a opuštěným rodinám :)

Štítky: , ,

9 komentářů k příspěvku “Liberecké setkání 1”

 1. Aktijka - HuráPapír:

  Srpen 22nd, 2013 at 22:28

  Pettie, díky moc za článek… a ten zbytek (pomazánka a spol.) vysvětlím o víkendu :-) Liberec byl super a jsem ráda, že jsem vyzkoušela zas něco jiného.

 2. Tapeva:

  Srpen 23rd, 2013 at 07:31

  Jsem ráda, že jsem zrovna vás dvě s Jitkou poznala osobně a navíc během příjemně stráveného víkendu.

 3. Pavla:

  Srpen 23rd, 2013 at 12:45

  Špinavé techniky, to je moje… (jáá mám teda binec kolem sebe i při těch čistých…) Ještě ten Gelli Plate někde sehnat.

 4. Tapeva:

  Srpen 23rd, 2013 at 13:40

  Pavlo, prostě si ji uvař ;)

 5. Aktijka - HuráPapír:

  Srpen 23rd, 2013 at 15:18

  … snad nevadí … tady má Tapeva podrobný návod na želatinovou desku :-)http://tapeva-myfavouritethings.blogspot.cz/2013/07/potravinarska-zelatina-akrylove-barvy-v.html

 6. Helge:

  Srpen 23rd, 2013 at 20:03

  Já jsem byla moc ráda, že jsme viděly rozdíl (ale i shodu) mezi originální a doma uvařenou deskou…tisk je vždycky jedinečný, Gelli Plate je vždy připravená, zdá se, že tolik nesaje barvu, finanční přínos doma uvařené želatiny ale zatím převažuje…papírů si každý může udělat do zásoby plno :-)
  Pettie, bezva fotodokumentace!

 7. Iva:

  Srpen 23rd, 2013 at 20:58

  Bylo to super, všechno, a co je pro mne nové, to je vtipně pojatá visačka i obrázek na kanvasu od Jíti, takhle veselé se mi opravdu moc líbilo. A zítra vaříme želatinu, díky za návod. A koupit terpentýnový olej, v neděli se vrací manžel, abychom to s Luckou stihly, dokud máme volno

 8. Limetka:

  Srpen 24th, 2013 at 20:26

  Jé, škoda že jsem nejela! Moc lituju. Bylo vás tam tak akorát, musela to být super pohodička. A špinavé techniky…mňam. Změna oproti „lepení“ :-) Příště, Oli.

 9. SCRAPBOOK – TIPY a TRIKY od HuráPapíru » Liberecké setkání 2 … aneb jak Aktijka šmudlala :-):

  Srpen 25th, 2013 at 22:46

  [...] už psala Pettie, byly jsme spolu nedávno v Liberci   A bylo to super. Moc jsem si užila to, že nemusím na nic [...]

Zanechte komentář