Zoner FOTOden ve Svitavách…

Úterý, Květen 14, 2013 22:39

Foto a text Astarte

Se ZonerPressem máme tradičně dobré zkušenosti. Věnují se hodně knihám o focení a před pár lety nám vydali i naši knihu o scrapbooku (mimochodem, z celého nákladu jsme ještě získali několik posledních kusů k prodeji). Když tedy přišli s nabídkou, abychom se zúčastnily Zoner FOTOdne na téma „rodinná fotografie“, nebylo proč váhat.

Pod hlavičkou Zoner FOTOden probíhají celodenní akce na dané téma, na kterých se můžete zúčastnit nejrůznějších přednášek a workshopů o focení, upravování fotek, technických vymoženostech a občas i něčeho navíc, což jsme tentokrát se scrapem byly my. No uznejte, k tématu rodinné fotografie a fotografování dětí scrapbook opravdu patří.

Hlavní osobou byla samozřejmě Aktijka se svým Hurápapírem, nebo alespoň tou částí, která se vešla do auta. Tento FOTOden se totiž konal ve Svitavách a navíc na požádání hostitelského fotoklubu v pátek. V sobotu tam pak měli nějaké fotografické mecheche s předáváním cen za soutěž.

Ve složení Aktijka, Pettie a já jsme tedy vyrazily povznést informovanost fotografů o scrapbooku. Rozložily jsme se pěkně v rohu chodby, aby nás nikdo nepřehlédl, vybalily minialbaalba, stránky a přáníčka na ukázku, taky dvě hrabací krabice z obchůdku – a neomylně stáhly všechny ženské z okolí. I chlapi se samozřejmě koukli, ale ženské mají prostě ke scrapu ten pravý vztah. Takže se prohlíželo, povídalo, zkoušelo, tvořilo i hrabalo v obchůdku .. a všechno s radostí a nadšením.

Měla jsem s sebou ještě Míšu – jako modelku na odpolední workshopy o focení dětí – ale byla naprosto zlatá. Aktijka jí půjčila razítka, barvičky a štětec, já vybalila washi pásky a z Míši byla rázem velice živá reklama na scrapbook a celé dopoledne tvořila a tvořila.

Odpoledne se pak fotilo, Míša vzorně pózovala a  já stihla při vedení workshopu taky pár pěkných fotek. Aspoň bude na kalendář.

Celkově to byl vydařený výlet, při kterém jsme zase o kousek rozšířily ten náš krásný koníček mezi lidi.

A jestli vás zajímá, kdy bude další fotoden nebo brněnský workshop o úpravách fotografií, koukněte se na stránky Zoner FOTOden (http://fotoden.cz/pripravovane-akce.php)… nebo oficiální Zoner zprávu o tomto dni najdete zde.

Štítky:

5 komentářů k příspěvku “Zoner FOTOden ve Svitavách…”

 1. Aktijka - HuráPapír:

  Květen 14th, 2013 at 22:45

  Míša je úžasně šikovná! … a dokonce mi i visačku věnovala :-) Byl to super den!

 2. unka:

  Květen 15th, 2013 at 08:15

  Míša je úžasně šikovná a hlavně spolupracující!!! Vzala bych děti na nějaký kurz pózování – nechtěla by Míša uspořádat? :-D Nedovedu si vůbec představit, že by naše děti byly ochotné pózovat davu fotografů… ;-) Jinak to vypadá jako skvělá akce, škoda, že trochu z ruky, hned bych se zúčastnila :-)

 3. astarte:

  Květen 15th, 2013 at 08:25

  Co Český Krumlov?
  http://www.foto-festival.cz/

  Jinak mě samotnou Míša taky překvapila. Poslední dobou je strašně rozjívená a dělá mi na fotkách ksichty, asi už puberta :-)

 4. Makiarka:

  Květen 15th, 2013 at 14:07

  No mě hlavně udivilo…kdy tak neskutečně Míša vyrostla….jak jí nevídám na stránkách týden co týden v galerii….tak to je taková velká slečna…ty jo… Budu koukat, jak bude něco  v Brně….mám nový foťák…tak bych to chtělo nějaký nový pohled…:-)

 5. Katie:

  Květen 16th, 2013 at 14:49

  Taky koukám, jak je Míša už velká!

Zanechte komentář

Zoner FOTOden ve Svitavách…

Úterý, Květen 14, 2013 22:39

Foto a text Astarte

Se ZonerPressem máme tradičně dobré zkušenosti. Věnují se hodně knihám o focení a před pár lety nám vydali i naši knihu o scrapbooku (mimochodem, z celého nákladu jsme ještě získali několik posledních kusů k prodeji). Když tedy přišli s nabídkou, abychom se zúčastnily Zoner FOTOdne na téma „rodinná fotografie“, nebylo proč váhat.

Pod hlavičkou Zoner FOTOden probíhají celodenní akce na dané téma, na kterých se můžete zúčastnit nejrůznějších přednášek a workshopů o focení, upravování fotek, technických vymoženostech a občas i něčeho navíc, což jsme tentokrát se scrapem byly my. No uznejte, k tématu rodinné fotografie a fotografování dětí scrapbook opravdu patří.

Hlavní osobou byla samozřejmě Aktijka se svým Hurápapírem, nebo alespoň tou částí, která se vešla do auta. Tento FOTOden se totiž konal ve Svitavách a navíc na požádání hostitelského fotoklubu v pátek. V sobotu tam pak měli nějaké fotografické mecheche s předáváním cen za soutěž.

Ve složení Aktijka, Pettie a já jsme tedy vyrazily povznést informovanost fotografů o scrapbooku. Rozložily jsme se pěkně v rohu chodby, aby nás nikdo nepřehlédl, vybalily minialbaalba, stránky a přáníčka na ukázku, taky dvě hrabací krabice z obchůdku – a neomylně stáhly všechny ženské z okolí. I chlapi se samozřejmě koukli, ale ženské mají prostě ke scrapu ten pravý vztah. Takže se prohlíželo, povídalo, zkoušelo, tvořilo i hrabalo v obchůdku .. a všechno s radostí a nadšením.

Měla jsem s sebou ještě Míšu – jako modelku na odpolední workshopy o focení dětí – ale byla naprosto zlatá. Aktijka jí půjčila razítka, barvičky a štětec, já vybalila washi pásky a z Míši byla rázem velice živá reklama na scrapbook a celé dopoledne tvořila a tvořila.

Odpoledne se pak fotilo, Míša vzorně pózovala a  já stihla při vedení workshopu taky pár pěkných fotek. Aspoň bude na kalendář.

Celkově to byl vydařený výlet, při kterém jsme zase o kousek rozšířily ten náš krásný koníček mezi lidi.

A jestli vás zajímá, kdy bude další fotoden nebo brněnský workshop o úpravách fotografií, koukněte se na stránky Zoner FOTOden (http://fotoden.cz/pripravovane-akce.php)… nebo oficiální Zoner zprávu o tomto dni najdete zde.

Štítky:

5 komentářů k příspěvku “Zoner FOTOden ve Svitavách…”

 1. Aktijka - HuráPapír:

  Květen 14th, 2013 at 22:45

  Míša je úžasně šikovná! … a dokonce mi i visačku věnovala :-) Byl to super den!

 2. unka:

  Květen 15th, 2013 at 08:15

  Míša je úžasně šikovná a hlavně spolupracující!!! Vzala bych děti na nějaký kurz pózování – nechtěla by Míša uspořádat? :-D Nedovedu si vůbec představit, že by naše děti byly ochotné pózovat davu fotografů… ;-) Jinak to vypadá jako skvělá akce, škoda, že trochu z ruky, hned bych se zúčastnila :-)

 3. astarte:

  Květen 15th, 2013 at 08:25

  Co Český Krumlov?
  http://www.foto-festival.cz/

  Jinak mě samotnou Míša taky překvapila. Poslední dobou je strašně rozjívená a dělá mi na fotkách ksichty, asi už puberta :-)

 4. Makiarka:

  Květen 15th, 2013 at 14:07

  No mě hlavně udivilo…kdy tak neskutečně Míša vyrostla….jak jí nevídám na stránkách týden co týden v galerii….tak to je taková velká slečna…ty jo… Budu koukat, jak bude něco  v Brně….mám nový foťák…tak bych to chtělo nějaký nový pohled…:-)

 5. Katie:

  Květen 16th, 2013 at 14:49

  Taky koukám, jak je Míša už velká!

Zanechte komentář