3. HURÁ scrapbookové víkendové setkání… co se dělo…

Neděle, Březen 24, 2013 22:20

Foto Aktijka a Pettie, text Aktijka

… setkání proběhlo tento víkend … 22. – 24.3. 2013 jako vždy v Lukách u Jihlavy a myslím, že bylo skvělé. Sešlo se nás přesně 30, samé scrapzávislé, co si o této technice dokáží nepřetržitě povídat a společně ji prožívat :-) . Tvořilo a povídalo se vždy až skoro do rána. A jako loni, v sobou nejdéle vydržela Lunka (Ája) :-) ))

Společnou fotku necháváme vždy na poslední chvíli… opět nejsme bohužel všechny…

… to jsou ty, co si nenechaly ujít výborný nedělní oběd :-)

Náš program byl letos hodně nabitý…

V pátek večer proběhlo přivítání, první nákupy v „obchůdku“ (ten byl díky Kiarce a jejímu obrovskému autu… já jsem vůbec netušila, jak do Luk tolik krabic dopravím :-) ), večeře a ukázka Ranger pánvičky. Nejdříve jsem ukázala a vysvětlila co umí, pak si odvážné samy odlévaly do formiček… a sem tam jako já popálily prsty :-) Vznikly krásné nápadité ozdůbky…. které jsem pak zahlédla i na Vašich projektech.

Pánvička je skvělá i na sršťovací fólie…

V sobotu po snídani začal plánovaný program. 6 „stanovišť“; 5 lektorek… a podle Vašich ohlasů si každá z Vás našla nějaké nej :-)

KIARKA… COPIC FIXY… myslím, že už to, že první skupina nechtěla odejít a prodlužovala si chvilky u Kiarky na co nejdéle mluví za vše. Kiarka měla naprosto dokonale připravené ukázky, postupy vybarvování fixů… nachystané tělové sady, s kterými se malovalo snad samo…

První pokusy Báry…

Bohužel si u všech nepamatuji, kdo dílka tvořil… Klučina je Lotky…

od…

PETTIE… DISTRESS TECHNIKY + SILHOUETTE... každá z nás zjistila, že i když si myslí, že distress zná, tak nezná vše :-) Pettie pro nás také měla spoustu kartiček na ukázku a zkoušelo se a zkoušelo… Po večeři ještě pro neznalé proběhla ukázka Silhouete.

Iva je moc šikovná… je také autorkou dokreslovaných deníků…

PÍĎALKA… VISAČKA SE „ZÁZRAČNÝM“ PŘEBARVOVÁNÍM... také velmi úspěšné a těch visaček, co vzniklo… Nejfrektovanější razítka byly novinky od Dylusions…. bacily a masožravé rybky :-) Tuto techniku ukážeme brzy na našem blogu i pro ostatní. Info pro zasvěcené… originál lepidlo od Ranger kupovat nemusíte!!! … Herkules sice nefungule, ale jak hned doma po příjezdu z Luk zkoušela Katka P. tekuté lepidlo BIC White Glue – bílé, 118 ml (cena kolem 30,-Kč) + Pona vyzkoušela lepidlo … Hobby Line -Art Potch-150ml za 149,-Kč … obě se hodí :-)


… to zdaleka nejsou všechny!!! :-)

PONA… VYBARVOVÁNÍ DISTRESSKAMA + 3D DEKORACE… už se opakuji, ale opět velmi úspěšné s dokonalou a trpělivou lektorkou. Některé zvládly vybarvit distress reinky nádherný obličej hned napoprvé, další napodruhé… Pona si neodpočinula ani v noci, kdy to ještě učila mne, Píďu, Pettie a Kiarku… a opravdu skvěle :-) Já zvládla to, co jsem myslela, že nejsem schopná nikdy pochopit. Vidět profi vybarvování na vlastní oči… úžasný zážitek!

Snad se nepletu… ale Ivanin úžasný první pokus vybarvování…

… další zvládly na první pokus černoušky, ale pak už to šlo skvěle :-)

… opět část 3D dekorací…

… a tady už noční tvoření, kde Pona učila vybarvovat nás :-) (Aktijku, Píďu, Kiarku a Pettie)

… Kiarky první pokus…

… a tady můj první pokus… na který jsem hrdá a už jej mám na nástěnce. Tildám vintage barvy moc sluší… asi se dám i na vintage přání :-) Tady tu neštovičko-zamilovanou Tildu jsem si musela nechat, je naprosto úžasná (jedna myslím zbyla na prodej, brzy je zveřejníme v obchodě)…

AKTIJKA… BARVENÍ AKRYLOVÝMA BARVAMA … se mnou se tvořily desky na deníky, které jsme pak svázaly Zutterem. Princip je v tom, že se nabarvené pozadí  přetřelo bílou barvou a tím se podklad zesvětlil. Na to se černou razítkovací barvou narazítkovaly další motivy a ty se sytou barvou vybarvily. Všechny deníky jsme dělaly se stejnými razítky, ale přesto byl každý deník jiný a nějak zajímavý. Používaly jsme převážně produkty od Paper Artsy.

Na společné fotce bohužel zaniká ta jejich jednotlivá originalita…

… Ivu D. barvení tak zaujalo, že si udělala další deník… využila jak razítka, tak některé kytky sama dokreslila…

ono celkově všechny techniky byly super a vše jsme si s lektorkami v noci zkoušely navzájem mezi sebou… Pettie s Ponou měly soukromou lekci od Pídi, Pona zvládla navíc krásný deník, který v neděli ráno ještě dobarvovala… Dokonce i já, která jsem myslela, že distress vybarvování nezvládnu, tak jsem díky Poně zvládla a nemohla se od toho odtrhnout :-) Jen na Copic fixy už čas pro nás nebyl, tak Kiarka musí přijet do Brna…

Víkend neskutečně rychle utekl a já všem moc děkuji, že jste jej prožily se mnou!!!

Přeji krásný zbytek noci a těším se na další shledání :-)

Aktijka

PS: Stále není vše… dodáme další fotografie… ještě budou scrapbookové stránky a další….

Další fotky od Pettie jsou tady a tady.


Štítky:

38 komentářů k příspěvku “3. HURÁ scrapbookové víkendové setkání… co se dělo…”

 1. ina:

  Březen 24th, 2013 at 22:47

  jééé jak já vám ten víkend závidím … takové krásné tvořeníčko!

 2. Lunka:

  Březen 24th, 2013 at 23:44

  Musím se přidat s chválou !!! Bylo to úžasné, opravdu spousta nových technik, neokoukaných nápadů a skvělých lektorek. Ale neuvěřitelné bylo i to TICHO. Ještě na žádném kurzu jsem to nezažila a musím říct, že chápu, že to zní jako utopie. Přesto, představte si třicet ženských v jedné místnosti, které se tak soustředí a doslova jsou zažraný do projektů, že chvilkama nastane naprosté, neuvěřitelné ticho – jen občas zazní něco jako „vajíčková barva“ :-)
  Děkuji
  - Aktijce za skvělou organizaci, maximální ochotu, pomůcky, obchůdek a meloun
  - Pídě za nakažlivý elán a nápady
  - Poně za trpělivost a podporu
  - Kiarce za neuvěřitelnou připravenost a skvělý tvarohový frgál
  - Pettii za podporu, fotodokumentaci, skvělou náladu, přáníčko a za to, že je
  - Páje za nádherné přáníčko a za všechno
  - Kačce za skvělou společnost po celý večer a krásnou kytičku
  - Lence za bezpečný dovoz a odvoz
  - Monči za její nakažlivou super náladu, zapůjčení „Gorjussek“ a skvělý „čaj“
  - Katce za sovičku
  - Báře za kytičkovou šablonu
  - Janě za příjemné splknutí
  - Evce za inspiraci
  - Peslíkovi za šablonu
  - Ivvulce za auto
  - Lotce za inspiraci a za to, že mi pošle to co slíbila :-)
  - a ještě Daně a Limetce a Ivě a a a a a a a …….. a ještě jednou DĚKUJI
  Ája Lunka

 3. Tamrin:

  Březen 25th, 2013 at 05:38

  Škoda , že jsem to nestihla. Jako vždy nádherné super tvoření :-) Snad příště!!!!

 4. kakou:

  Březen 25th, 2013 at 05:43

  Achjooooo. Ja chci taky :) to je fantazie! Jestli budou v Brne kurzy i na tohle, hned si me pis :) Mate to vsechno tak krasne. Jste neskutecne sikovne.

 5. Veronika:

  Březen 25th, 2013 at 06:57

  wooow az se mi dech zatajil…. sanka dolu sefe… kraaasne a zavidim dokonaly vikend :)

 6. Tamara:

  Březen 25th, 2013 at 07:51

  Taky se přidávám a jen s chválou… byl to můj první sraz a jsem nadmíru spokojená. Obdivuji Aktijčinu trpělivost. tolik ženských co ji zahrnovalo otázkama a ona na každou odpovídala s klidem jak by se nechumelilo a její deníkové tvořeníčko bylo úúúžo…. skvělá technika.U Kiarky s Copic fixy jsem koukala s otevřenou pusou, jak názorně měla všechno propracované a detailně každý postup stínování přichystaný. Pro mě totiž stínovat ať už fixama, akvarelkama nebo distress reinkers je hoooodně složité a až moc detailní… Samozřejmě Tilďácké vybarvonání s reinkers nebo akvarelky s bacilama :) … taky byly eňo ňuňo. Holky moc děkuji a i těm, se kterýma jsem měla milou příjemnost se seznámit. Pesliku… čekám na fotky :) ))
  ….tak snad zase brzy.. Tamča
  P.S. meloun byl fakt supr – občerstvující v tom pracovním nasazení

 7. Peslik:

  Březen 25th, 2013 at 07:54

  Už vím jak vypadá nebe, včera jsem se z něj vrátila a vůbec, ale vůbec se mi nechtělo domů k rodině, kterou velice miluji. Jsem ráda, že mi rodina dala prostor a možnost odjet na tři dny.
  Atmosféra byla přímo luxusní a jak píše Lunka to ticho byla wow. Musím říct, že i když se plkalo a tvořilo dlouho do rána, tak jsem plná energie a usmívám se jak sluníčko.

  Velké díky Jitce: za vše, za organizaci, za chuť plkat, za půjčení svých pokladů, za obchůdek, který byl plný novinek, za to že jsem tam mohla být a doufám, že to nebylo naposledy a hlavně ti Jitko děkuji za to, že jsi.
  Poně: která mi ukázala, že se nemusím bát vybarvovat Distresskama a možnost vidět ji v akci
  Petti: nějak jsem k tobě neměla čas přijít, ale doufám, že mi to jednou vše ukážeš J, díky za veškeré foto a rady
  Pídí: za trpělivost, ochotu ukázat jak z obyčejného papíru udělat úžasnou visačku, která může sloužit i jako malé přání či ozdoba deníku
  Kiarce: za bezpečný a klidný odvoz a nakouknutí pod pokličku jak pracovat z Copic fixama. Je pravda, že věta „nejlepší na vše je vajíčková“ mi bude dlouho znít v hlavě a při vaření si na to určitě vždy vzpomenu J.
  Děkuji všem holkám, které rády a ochotně půjčily svoje razítka, darovaly knoflíky a jiné drobnosti. Díky za inspiraci při prohlížení různých alb a deníků.
  Jsem ráda, že jsem Vás milé ženy všechny mohla poznat a doufám, že se tato akce z opakuje.

 8. Pavla:

  Březen 25th, 2013 at 08:26

  Koukám a tiše závidím :) Jedno hezčí než druhé. Mrzí mě, že jsem se nemohla zúčastnit, tak snad příště… Jitko, nechtělo by se ti udělat návod jak jste tvořily desky na deníky s použitím akrylových barev? :) Vypadají naprosto úžasně!

 9. screbla:

  Březen 25th, 2013 at 08:59

  Teda děvčata, muselo to být úúžasné !!!

  Bývala bych moc ráda jela, ale jeden sraz už jsem měla a jeden mě čeká a třetí už by mi rodina nedovolila. tak snad na podzim.

  Budu ale pátrat po blozích, kde určitě budete všechno psát ai my neúčastnivší se, tam určitě také nějaké nápady ulovíme.

  A visačky a  deníky máte krásné, těším se na další fotky !!

 10. Lenka B.:

  Březen 25th, 2013 at 09:30

  Teda jen nahlas závidím. Příště se mi doufám poštětsí se také zúčastnit… zrovna vybarvovací techniky bych potřebovala procvičit jako sůl… :-(

 11. Ivulka:

  Březen 25th, 2013 at 09:48

  Ano, bylo to úžasné. Tolik způsobů vybarvování, desky na deník, který jsem si říkala, že ani nepotřebuju ( ale z ruky ho nedám!), různé fígle… A protože to tu už zaznělo, trošku vysvětlím, že..na tělo je nejlepší vajíčková se týká COPIC fixek a je to barva skořápky, ne žloutku či bílku. A je fakt, že u vybarvování Distresskama by to u většiny na první pokus bylo vajíčko hnědé :o ( Ochota a stálý úsměv lektorek nás neustále poňoukal k další tvorbě a vychlazený meloun v sobotu v noci byl velmi osvěžující. V obchůdku jsme opět nechaly majlant, ale s úsměvem. A na závěr, když jsme si na zbývající čtvrtky razítkovaly nádherná razítka na vybarvování na doma, oceňuju úžasnou solidaritu a ochotu půjčovat vlastní razítka…
  Všem, organizátorkám i účastnicím, moc děkuju za nádherný víkend!!!

 12. helxine:

  Březen 25th, 2013 at 10:40

  Měla jsem to štěstí se tohoto setkání a kurzu zúčastnit a musím říct, že jsem pořád ještě jako „ve snu“ a vůbec se nechci probudit. Bylo to opravdu skvělé a úžasné, nápadité a obohacující, ale nějak krátké……tak doufám, že Aktijka zauvažuje nad možností prodlouženého víkendu…..děkuji všem a děkuji za všechno…..neopakovatelný zážitek!

 13. božik:

  Březen 25th, 2013 at 12:02

  No holky moc vám to závidím!!!!Můj první kurz v životě byl u Jitky v Lukách takže si dokážu představit tu užasnou atmosféru.Moc se těším na fotky a na blogy …výtvory máte nádherné -nemohu se od fotek odlepit!!!!!!

 14. Limetka:

  Březen 25th, 2013 at 12:53

  Všechno zásadní už bylo napsáno, já se připojuji jen s krátkou poznámkou: bylo to boží!

  P.S.: A kde koupím lepidlo BIC?

 15. Aktijka - HuráPapír:

  Březen 25th, 2013 at 13:00

  Jsem ráda, že se Vám líbilo, protože já jsem letos nadšená… úplně ze všeho! Koukám, že jsem v noci nenapsala vše a článek musím pak ještě pořádně dopsat… Chtěla bych ještě poděkovat za nádherné dárky, krabice výborných zákusků od Běly a Lotky z Prahy atd atd … moc si Vaší přízně vážím… ! Víkend byl skvělý a já na něj ještě dlouho budu vzpomínat :-) Zato teď jsem naskočila do reality… Verunka nemocná, manžel taky… a já mám velký skluz v balení balíků…

 16. Lunka:

  Březen 25th, 2013 at 13:20

  Jé na Běliny úžasné zákusky jsem zapoměla – tak taky děkuji…

 17. Katka Trnka:

  Březen 25th, 2013 at 13:36

  Kurzík probíhal na vlně pohody, jen toho času by si člověk přál víc.
  Konečně jsem trochu vylepšila své vybarvování – Pona byla neskutečně trpělivá. V případě vybarvování distres inkousty byly pro tělo klíčové barvy vintage photo, walnut stain a tattered rose. Kdo to přepískl, měl brambůrku (tak mi přišly mé první pokusy) anebo černouška:-). A velkou radost mi udělaly deníkové desky, jejichž výroba je docela snadná, když ví člověk, jak na to – Aktijko díky a díky, žes dala do placu ty krásný nový razítka Paper artsy a Dylusion, jsou prostě dokonalá (manžel je taky doma na visačkách zkoumal:-)). A ostatní barvení s akrylkama, nanášení distres a embosování i copic fixy, vše bylo opravdu názorné a inspirativní a posunulo mě to zase o kus dál.
  Velké díky všem lektorám a hlavní organizátorce i všem zúčastněným za všeobecnou pohodu.

 18. Lotka:

  Březen 25th, 2013 at 14:41

  Veškeré mé slastné pocity, ze kterých stále čerpám byly již popsány a tak jen ve zkratce – od srdce Ti Aktijko, Píďo, Kiarko a Petite děkuji za úžasně připravený víkend. Poně děkuji, že jsem mohla spatřit krásné, ale pro mě schopností nedosažitelné umění. Mamka (Běla) se evidentně našla a každou volnou chviličku, co jsme přijely v neděli domů, vybarvuje :-) Všem ostatním děkuji za příjemnou náladu, která panovala po celou dobu. DÍKY DÍKY DÍKY VŠEM ZA NAKOPNUTÍ DO DALŠÍHO TVOŘENÍ! Už teď se těším na podzim.

 19. Šárka:

  Březen 25th, 2013 at 15:41

  Vše bylo již napsáno, nezbývá než souhlasit. Díky za skvělý relax. Bylo to nabíjející a úžasné.

 20. Dankafoto:

  Březen 25th, 2013 at 18:10

  Ja placu pri fotkach,ze jsem se na kurz nedostala:-( Vytvory jsou NADHERNE! 

 21. Pona:

  Březen 25th, 2013 at 18:28

  Také já se přidávám a smekám před Aktijkou, která zvládla zorganizovat tak úžasný tvořivý víkend. V pátek mi trošku trvalo, než jsem se rozkoukala, ale jakmile ze mne opadla první nervozita – jakmile jsem udělala první tah štětcem a byla jsem zase ve svém světě, bylo mi mezi Vámi móóóc hezky. Všechny jste byly neuvěřitelně šikovné a pokud se Vám náhodou nezdařil první vybarvovací pokus, nevzdaly jste to a pustily se do dalšího. Já se zase od Vás všech inspirovala Vašimi nádhernými stránkami v albech a už se těším až se do nich také pustím. BYLO TO OPRAVDU MOC FAJN A VELKÉ DÍKY VŠEM. Těším se, až bude zase nějaké příště.

 22. Lucka B.:

  Březen 25th, 2013 at 19:03

  Jůůů, jen zírám a tiše závidím…Všechno vypadá naprosto úžasně.Doufám, že se jednou na takové krásné tvoření taky vypravím.

 23. Pavlusa:

  Březen 25th, 2013 at 22:14

  Já jen valím oči, škoda, že jsem nemohla jet, ale na podzim se už snad přidám taky, až nebudu kojit mého „drobečka“. Taky mě štve, že nemám ve svém okolí spřízněnou duši, mě příjde, že se všichni znáte navzájem, nebo jezdíte min. v párech. Jezdí někdo i sám? :-)

 24. Jana (Jakubka):

  Březen 26th, 2013 at 06:28

  Já se sice opožděně,ale přeci, přidávám taky. Bylo to nádherné, úžasné, krásné, relaxační, odpočinkové, inspirativní, poučné, velice velice přátelské…………….prostě suuupeeer!!!!!!! Děkuji všem, že se mnou jako s naprostým začátečníkem „laikem“ měly trpělivost a vysvětlovaly, ukazovaly a radily. Moc mě to dalo a posunolo dál ve tvoření. Už se moc těším na další (třeba na podzim). Jo a ještě vzkaz pro Pavlusu: Opravdu se neboj jet, já jela úplně sama a ještě jako naprostý začátečník a jsou všichni moc úžasní.

 25. Peslik:

  Březen 26th, 2013 at 06:46

  Pavluso jezdí se i po jednom, já jsem ten případ a nebyla jsem sama. Ale potom zjistíš, že jsme jedna velká rodina. Aktijka má dobrý čich na lidi a umí je dobře spárovat na pokoj :-)

 26. Lotka:

  Březen 26th, 2013 at 09:06

  Ájo, neboj myslím na to, vše pošlu jen jsem trochu ve skluzu :-)

 27. Vertom:

  Březen 26th, 2013 at 10:02

  Já se musím taky přidat s chválou, bylo to opět úžasné a nabilo mě to energií na dlouho dopředu. Program byl naprosto dokonale zorganizovaný, takže jsme toho za jeden víkend stihly neuvěřitelně hodně, což jsem ani nedoufala :-) . Děkuji všem za skvělou náladu, která panovala, a všem lektorkám za trpělivost – v mém případě se musím sklonit hlavně před Ponou, která měla svatou trpělivost i s těmi opravdu netrpělivými a tvořícími černoušky ;-) . Díky moc Aktijce za organizaci, za zapůjčení všech pomůcek, za ochotu a za bezpečný odvoz tam i zpět. A díky Katce a Pettie za příjemnou společnost na pokoji. Bylo to super a těším se zase někdy příště :-) .

 28. Evka:

  Březen 26th, 2013 at 10:58

  Dievcata hlasim sa uz zas z zasnezenych Košic. Po 3x Lukach a stale je mi toho malo. A tych 614 km ma nikdy neodradi. Takyto zraz je na nezaplatene, este raz velke diky P.S. ako inak si skratit cestu vlakom nez vymalovanim razitka magnolie s copickmi a akvarelovymi farbickami :)

 29. Pettie:

  Březen 26th, 2013 at 13:30

  I já jsem si užila úžasnej víkend :) Díky všem!!! :) ……
  A na konci článku najdete odkazy na další fotky ;)

 30. Iva:

  Březen 26th, 2013 at 17:37

  Už není co dodat, bylo to super. Díky všem!!!

 31. Lucius:

  Březen 27th, 2013 at 08:06

  Není to moc pěkny, ale…proste zavidim… A moc se primlouvam za navod na ty naaadherny denikovy desky :-)  

 32. Aktijka - HuráPapír:

  Březen 27th, 2013 at 09:35

  Články s technikama postupně budou … a i kurzy v Brně… jen se musím nyní poprat s časem. Vůbec nechápu, že ten den tak rychle utíká. Jak vybarvovat distresskama Pona už zveřejnila, článek najdete… http://navody.hurapapir.cz/?p=4548

 33. Limetka:

  Březen 27th, 2013 at 13:47

  Tilda není moje!

 34. Limetka:

  Březen 27th, 2013 at 13:47

  Evko jsi dobrá!

 35. Keiel:

  Březen 27th, 2013 at 17:41

  Jéé holky to muselo být super. Koukám samé zajímavé techniky. Projekty máte úžasné! Moc se mi líbí deníky a visačky. Příště už musím jet! :)

 36. Lenka:

  Březen 28th, 2013 at 11:03

  Škoda že je od nás do Brana tááák daleko…. Nemlžu už se dočkat na návod na zázračné přebarvování…

 37. SCRAPBOOK – TIPY a TRIKY od HuráPapíru » Birminghamská ohlédnutí… razítka JOFY:

  Březen 31st, 2013 at 00:57

  [...] naše české scrapbookařky pak Aktijka tento workshop předvedla na jarním kurzu v Lukách, takže účastnice již měli možnost seznámit se a pokochat s těmito úžasnými [...]

 38. Veronika:

  Březen 31st, 2013 at 09:50

  Akorat sem manzelovi ukazovala vas uuuzasny vikend a hustila porad a porad dokola ze aj ja bych chtela jit… a tak mi slibil ze mi ho teda az bude dalsi stretnuti zaplati k narozeninam :) no neni zlaty?? tak uz se nemuzu dockat na dalsiiii :)

Zanechte komentář

3. HURÁ scrapbookové víkendové setkání… co se dělo…

Neděle, Březen 24, 2013 22:20

Foto Aktijka a Pettie, text Aktijka

… setkání proběhlo tento víkend … 22. – 24.3. 2013 jako vždy v Lukách u Jihlavy a myslím, že bylo skvělé. Sešlo se nás přesně 30, samé scrapzávislé, co si o této technice dokáží nepřetržitě povídat a společně ji prožívat :-) . Tvořilo a povídalo se vždy až skoro do rána. A jako loni, v sobou nejdéle vydržela Lunka (Ája) :-) ))

Společnou fotku necháváme vždy na poslední chvíli… opět nejsme bohužel všechny…

… to jsou ty, co si nenechaly ujít výborný nedělní oběd :-)

Náš program byl letos hodně nabitý…

V pátek večer proběhlo přivítání, první nákupy v „obchůdku“ (ten byl díky Kiarce a jejímu obrovskému autu… já jsem vůbec netušila, jak do Luk tolik krabic dopravím :-) ), večeře a ukázka Ranger pánvičky. Nejdříve jsem ukázala a vysvětlila co umí, pak si odvážné samy odlévaly do formiček… a sem tam jako já popálily prsty :-) Vznikly krásné nápadité ozdůbky…. které jsem pak zahlédla i na Vašich projektech.

Pánvička je skvělá i na sršťovací fólie…

V sobotu po snídani začal plánovaný program. 6 „stanovišť“; 5 lektorek… a podle Vašich ohlasů si každá z Vás našla nějaké nej :-)

KIARKA… COPIC FIXY… myslím, že už to, že první skupina nechtěla odejít a prodlužovala si chvilky u Kiarky na co nejdéle mluví za vše. Kiarka měla naprosto dokonale připravené ukázky, postupy vybarvování fixů… nachystané tělové sady, s kterými se malovalo snad samo…

První pokusy Báry…

Bohužel si u všech nepamatuji, kdo dílka tvořil… Klučina je Lotky…

od…

PETTIE… DISTRESS TECHNIKY + SILHOUETTE... každá z nás zjistila, že i když si myslí, že distress zná, tak nezná vše :-) Pettie pro nás také měla spoustu kartiček na ukázku a zkoušelo se a zkoušelo… Po večeři ještě pro neznalé proběhla ukázka Silhouete.

Iva je moc šikovná… je také autorkou dokreslovaných deníků…

PÍĎALKA… VISAČKA SE „ZÁZRAČNÝM“ PŘEBARVOVÁNÍM... také velmi úspěšné a těch visaček, co vzniklo… Nejfrektovanější razítka byly novinky od Dylusions…. bacily a masožravé rybky :-) Tuto techniku ukážeme brzy na našem blogu i pro ostatní. Info pro zasvěcené… originál lepidlo od Ranger kupovat nemusíte!!! … Herkules sice nefungule, ale jak hned doma po příjezdu z Luk zkoušela Katka P. tekuté lepidlo BIC White Glue – bílé, 118 ml (cena kolem 30,-Kč) + Pona vyzkoušela lepidlo … Hobby Line -Art Potch-150ml za 149,-Kč … obě se hodí :-)


… to zdaleka nejsou všechny!!! :-)

PONA… VYBARVOVÁNÍ DISTRESSKAMA + 3D DEKORACE… už se opakuji, ale opět velmi úspěšné s dokonalou a trpělivou lektorkou. Některé zvládly vybarvit distress reinky nádherný obličej hned napoprvé, další napodruhé… Pona si neodpočinula ani v noci, kdy to ještě učila mne, Píďu, Pettie a Kiarku… a opravdu skvěle :-) Já zvládla to, co jsem myslela, že nejsem schopná nikdy pochopit. Vidět profi vybarvování na vlastní oči… úžasný zážitek!

Snad se nepletu… ale Ivanin úžasný první pokus vybarvování…

… další zvládly na první pokus černoušky, ale pak už to šlo skvěle :-)

… opět část 3D dekorací…

… a tady už noční tvoření, kde Pona učila vybarvovat nás :-) (Aktijku, Píďu, Kiarku a Pettie)

… Kiarky první pokus…

… a tady můj první pokus… na který jsem hrdá a už jej mám na nástěnce. Tildám vintage barvy moc sluší… asi se dám i na vintage přání :-) Tady tu neštovičko-zamilovanou Tildu jsem si musela nechat, je naprosto úžasná (jedna myslím zbyla na prodej, brzy je zveřejníme v obchodě)…

AKTIJKA… BARVENÍ AKRYLOVÝMA BARVAMA … se mnou se tvořily desky na deníky, které jsme pak svázaly Zutterem. Princip je v tom, že se nabarvené pozadí  přetřelo bílou barvou a tím se podklad zesvětlil. Na to se černou razítkovací barvou narazítkovaly další motivy a ty se sytou barvou vybarvily. Všechny deníky jsme dělaly se stejnými razítky, ale přesto byl každý deník jiný a nějak zajímavý. Používaly jsme převážně produkty od Paper Artsy.

Na společné fotce bohužel zaniká ta jejich jednotlivá originalita…

… Ivu D. barvení tak zaujalo, že si udělala další deník… využila jak razítka, tak některé kytky sama dokreslila…

ono celkově všechny techniky byly super a vše jsme si s lektorkami v noci zkoušely navzájem mezi sebou… Pettie s Ponou měly soukromou lekci od Pídi, Pona zvládla navíc krásný deník, který v neděli ráno ještě dobarvovala… Dokonce i já, která jsem myslela, že distress vybarvování nezvládnu, tak jsem díky Poně zvládla a nemohla se od toho odtrhnout :-) Jen na Copic fixy už čas pro nás nebyl, tak Kiarka musí přijet do Brna…

Víkend neskutečně rychle utekl a já všem moc děkuji, že jste jej prožily se mnou!!!

Přeji krásný zbytek noci a těším se na další shledání :-)

Aktijka

PS: Stále není vše… dodáme další fotografie… ještě budou scrapbookové stránky a další….

Další fotky od Pettie jsou tady a tady.


Štítky:

38 komentářů k příspěvku “3. HURÁ scrapbookové víkendové setkání… co se dělo…”

 1. ina:

  Březen 24th, 2013 at 22:47

  jééé jak já vám ten víkend závidím … takové krásné tvořeníčko!

 2. Lunka:

  Březen 24th, 2013 at 23:44

  Musím se přidat s chválou !!! Bylo to úžasné, opravdu spousta nových technik, neokoukaných nápadů a skvělých lektorek. Ale neuvěřitelné bylo i to TICHO. Ještě na žádném kurzu jsem to nezažila a musím říct, že chápu, že to zní jako utopie. Přesto, představte si třicet ženských v jedné místnosti, které se tak soustředí a doslova jsou zažraný do projektů, že chvilkama nastane naprosté, neuvěřitelné ticho – jen občas zazní něco jako „vajíčková barva“ :-)
  Děkuji
  - Aktijce za skvělou organizaci, maximální ochotu, pomůcky, obchůdek a meloun
  - Pídě za nakažlivý elán a nápady
  - Poně za trpělivost a podporu
  - Kiarce za neuvěřitelnou připravenost a skvělý tvarohový frgál
  - Pettii za podporu, fotodokumentaci, skvělou náladu, přáníčko a za to, že je
  - Páje za nádherné přáníčko a za všechno
  - Kačce za skvělou společnost po celý večer a krásnou kytičku
  - Lence za bezpečný dovoz a odvoz
  - Monči za její nakažlivou super náladu, zapůjčení „Gorjussek“ a skvělý „čaj“
  - Katce za sovičku
  - Báře za kytičkovou šablonu
  - Janě za příjemné splknutí
  - Evce za inspiraci
  - Peslíkovi za šablonu
  - Ivvulce za auto
  - Lotce za inspiraci a za to, že mi pošle to co slíbila :-)
  - a ještě Daně a Limetce a Ivě a a a a a a a …….. a ještě jednou DĚKUJI
  Ája Lunka

 3. Tamrin:

  Březen 25th, 2013 at 05:38

  Škoda , že jsem to nestihla. Jako vždy nádherné super tvoření :-) Snad příště!!!!

 4. kakou:

  Březen 25th, 2013 at 05:43

  Achjooooo. Ja chci taky :) to je fantazie! Jestli budou v Brne kurzy i na tohle, hned si me pis :) Mate to vsechno tak krasne. Jste neskutecne sikovne.

 5. Veronika:

  Březen 25th, 2013 at 06:57

  wooow az se mi dech zatajil…. sanka dolu sefe… kraaasne a zavidim dokonaly vikend :)

 6. Tamara:

  Březen 25th, 2013 at 07:51

  Taky se přidávám a jen s chválou… byl to můj první sraz a jsem nadmíru spokojená. Obdivuji Aktijčinu trpělivost. tolik ženských co ji zahrnovalo otázkama a ona na každou odpovídala s klidem jak by se nechumelilo a její deníkové tvořeníčko bylo úúúžo…. skvělá technika.U Kiarky s Copic fixy jsem koukala s otevřenou pusou, jak názorně měla všechno propracované a detailně každý postup stínování přichystaný. Pro mě totiž stínovat ať už fixama, akvarelkama nebo distress reinkers je hoooodně složité a až moc detailní… Samozřejmě Tilďácké vybarvonání s reinkers nebo akvarelky s bacilama :) … taky byly eňo ňuňo. Holky moc děkuji a i těm, se kterýma jsem měla milou příjemnost se seznámit. Pesliku… čekám na fotky :) ))
  ….tak snad zase brzy.. Tamča
  P.S. meloun byl fakt supr – občerstvující v tom pracovním nasazení

 7. Peslik:

  Březen 25th, 2013 at 07:54

  Už vím jak vypadá nebe, včera jsem se z něj vrátila a vůbec, ale vůbec se mi nechtělo domů k rodině, kterou velice miluji. Jsem ráda, že mi rodina dala prostor a možnost odjet na tři dny.
  Atmosféra byla přímo luxusní a jak píše Lunka to ticho byla wow. Musím říct, že i když se plkalo a tvořilo dlouho do rána, tak jsem plná energie a usmívám se jak sluníčko.

  Velké díky Jitce: za vše, za organizaci, za chuť plkat, za půjčení svých pokladů, za obchůdek, který byl plný novinek, za to že jsem tam mohla být a doufám, že to nebylo naposledy a hlavně ti Jitko děkuji za to, že jsi.
  Poně: která mi ukázala, že se nemusím bát vybarvovat Distresskama a možnost vidět ji v akci
  Petti: nějak jsem k tobě neměla čas přijít, ale doufám, že mi to jednou vše ukážeš J, díky za veškeré foto a rady
  Pídí: za trpělivost, ochotu ukázat jak z obyčejného papíru udělat úžasnou visačku, která může sloužit i jako malé přání či ozdoba deníku
  Kiarce: za bezpečný a klidný odvoz a nakouknutí pod pokličku jak pracovat z Copic fixama. Je pravda, že věta „nejlepší na vše je vajíčková“ mi bude dlouho znít v hlavě a při vaření si na to určitě vždy vzpomenu J.
  Děkuji všem holkám, které rády a ochotně půjčily svoje razítka, darovaly knoflíky a jiné drobnosti. Díky za inspiraci při prohlížení různých alb a deníků.
  Jsem ráda, že jsem Vás milé ženy všechny mohla poznat a doufám, že se tato akce z opakuje.

 8. Pavla:

  Březen 25th, 2013 at 08:26

  Koukám a tiše závidím :) Jedno hezčí než druhé. Mrzí mě, že jsem se nemohla zúčastnit, tak snad příště… Jitko, nechtělo by se ti udělat návod jak jste tvořily desky na deníky s použitím akrylových barev? :) Vypadají naprosto úžasně!

 9. screbla:

  Březen 25th, 2013 at 08:59

  Teda děvčata, muselo to být úúžasné !!!

  Bývala bych moc ráda jela, ale jeden sraz už jsem měla a jeden mě čeká a třetí už by mi rodina nedovolila. tak snad na podzim.

  Budu ale pátrat po blozích, kde určitě budete všechno psát ai my neúčastnivší se, tam určitě také nějaké nápady ulovíme.

  A visačky a  deníky máte krásné, těším se na další fotky !!

 10. Lenka B.:

  Březen 25th, 2013 at 09:30

  Teda jen nahlas závidím. Příště se mi doufám poštětsí se také zúčastnit… zrovna vybarvovací techniky bych potřebovala procvičit jako sůl… :-(

 11. Ivulka:

  Březen 25th, 2013 at 09:48

  Ano, bylo to úžasné. Tolik způsobů vybarvování, desky na deník, který jsem si říkala, že ani nepotřebuju ( ale z ruky ho nedám!), různé fígle… A protože to tu už zaznělo, trošku vysvětlím, že..na tělo je nejlepší vajíčková se týká COPIC fixek a je to barva skořápky, ne žloutku či bílku. A je fakt, že u vybarvování Distresskama by to u většiny na první pokus bylo vajíčko hnědé :o ( Ochota a stálý úsměv lektorek nás neustále poňoukal k další tvorbě a vychlazený meloun v sobotu v noci byl velmi osvěžující. V obchůdku jsme opět nechaly majlant, ale s úsměvem. A na závěr, když jsme si na zbývající čtvrtky razítkovaly nádherná razítka na vybarvování na doma, oceňuju úžasnou solidaritu a ochotu půjčovat vlastní razítka…
  Všem, organizátorkám i účastnicím, moc děkuju za nádherný víkend!!!

 12. helxine:

  Březen 25th, 2013 at 10:40

  Měla jsem to štěstí se tohoto setkání a kurzu zúčastnit a musím říct, že jsem pořád ještě jako „ve snu“ a vůbec se nechci probudit. Bylo to opravdu skvělé a úžasné, nápadité a obohacující, ale nějak krátké……tak doufám, že Aktijka zauvažuje nad možností prodlouženého víkendu…..děkuji všem a děkuji za všechno…..neopakovatelný zážitek!

 13. božik:

  Březen 25th, 2013 at 12:02

  No holky moc vám to závidím!!!!Můj první kurz v životě byl u Jitky v Lukách takže si dokážu představit tu užasnou atmosféru.Moc se těším na fotky a na blogy …výtvory máte nádherné -nemohu se od fotek odlepit!!!!!!

 14. Limetka:

  Březen 25th, 2013 at 12:53

  Všechno zásadní už bylo napsáno, já se připojuji jen s krátkou poznámkou: bylo to boží!

  P.S.: A kde koupím lepidlo BIC?

 15. Aktijka - HuráPapír:

  Březen 25th, 2013 at 13:00

  Jsem ráda, že se Vám líbilo, protože já jsem letos nadšená… úplně ze všeho! Koukám, že jsem v noci nenapsala vše a článek musím pak ještě pořádně dopsat… Chtěla bych ještě poděkovat za nádherné dárky, krabice výborných zákusků od Běly a Lotky z Prahy atd atd … moc si Vaší přízně vážím… ! Víkend byl skvělý a já na něj ještě dlouho budu vzpomínat :-) Zato teď jsem naskočila do reality… Verunka nemocná, manžel taky… a já mám velký skluz v balení balíků…

 16. Lunka:

  Březen 25th, 2013 at 13:20

  Jé na Běliny úžasné zákusky jsem zapoměla – tak taky děkuji…

 17. Katka Trnka:

  Březen 25th, 2013 at 13:36

  Kurzík probíhal na vlně pohody, jen toho času by si člověk přál víc.
  Konečně jsem trochu vylepšila své vybarvování – Pona byla neskutečně trpělivá. V případě vybarvování distres inkousty byly pro tělo klíčové barvy vintage photo, walnut stain a tattered rose. Kdo to přepískl, měl brambůrku (tak mi přišly mé první pokusy) anebo černouška:-). A velkou radost mi udělaly deníkové desky, jejichž výroba je docela snadná, když ví člověk, jak na to – Aktijko díky a díky, žes dala do placu ty krásný nový razítka Paper artsy a Dylusion, jsou prostě dokonalá (manžel je taky doma na visačkách zkoumal:-)). A ostatní barvení s akrylkama, nanášení distres a embosování i copic fixy, vše bylo opravdu názorné a inspirativní a posunulo mě to zase o kus dál.
  Velké díky všem lektorám a hlavní organizátorce i všem zúčastněným za všeobecnou pohodu.

 18. Lotka:

  Březen 25th, 2013 at 14:41

  Veškeré mé slastné pocity, ze kterých stále čerpám byly již popsány a tak jen ve zkratce – od srdce Ti Aktijko, Píďo, Kiarko a Petite děkuji za úžasně připravený víkend. Poně děkuji, že jsem mohla spatřit krásné, ale pro mě schopností nedosažitelné umění. Mamka (Běla) se evidentně našla a každou volnou chviličku, co jsme přijely v neděli domů, vybarvuje :-) Všem ostatním děkuji za příjemnou náladu, která panovala po celou dobu. DÍKY DÍKY DÍKY VŠEM ZA NAKOPNUTÍ DO DALŠÍHO TVOŘENÍ! Už teď se těším na podzim.

 19. Šárka:

  Březen 25th, 2013 at 15:41

  Vše bylo již napsáno, nezbývá než souhlasit. Díky za skvělý relax. Bylo to nabíjející a úžasné.

 20. Dankafoto:

  Březen 25th, 2013 at 18:10

  Ja placu pri fotkach,ze jsem se na kurz nedostala:-( Vytvory jsou NADHERNE! 

 21. Pona:

  Březen 25th, 2013 at 18:28

  Také já se přidávám a smekám před Aktijkou, která zvládla zorganizovat tak úžasný tvořivý víkend. V pátek mi trošku trvalo, než jsem se rozkoukala, ale jakmile ze mne opadla první nervozita – jakmile jsem udělala první tah štětcem a byla jsem zase ve svém světě, bylo mi mezi Vámi móóóc hezky. Všechny jste byly neuvěřitelně šikovné a pokud se Vám náhodou nezdařil první vybarvovací pokus, nevzdaly jste to a pustily se do dalšího. Já se zase od Vás všech inspirovala Vašimi nádhernými stránkami v albech a už se těším až se do nich také pustím. BYLO TO OPRAVDU MOC FAJN A VELKÉ DÍKY VŠEM. Těším se, až bude zase nějaké příště.

 22. Lucka B.:

  Březen 25th, 2013 at 19:03

  Jůůů, jen zírám a tiše závidím…Všechno vypadá naprosto úžasně.Doufám, že se jednou na takové krásné tvoření taky vypravím.

 23. Pavlusa:

  Březen 25th, 2013 at 22:14

  Já jen valím oči, škoda, že jsem nemohla jet, ale na podzim se už snad přidám taky, až nebudu kojit mého „drobečka“. Taky mě štve, že nemám ve svém okolí spřízněnou duši, mě příjde, že se všichni znáte navzájem, nebo jezdíte min. v párech. Jezdí někdo i sám? :-)

 24. Jana (Jakubka):

  Březen 26th, 2013 at 06:28

  Já se sice opožděně,ale přeci, přidávám taky. Bylo to nádherné, úžasné, krásné, relaxační, odpočinkové, inspirativní, poučné, velice velice přátelské…………….prostě suuupeeer!!!!!!! Děkuji všem, že se mnou jako s naprostým začátečníkem „laikem“ měly trpělivost a vysvětlovaly, ukazovaly a radily. Moc mě to dalo a posunolo dál ve tvoření. Už se moc těším na další (třeba na podzim). Jo a ještě vzkaz pro Pavlusu: Opravdu se neboj jet, já jela úplně sama a ještě jako naprostý začátečník a jsou všichni moc úžasní.

 25. Peslik:

  Březen 26th, 2013 at 06:46

  Pavluso jezdí se i po jednom, já jsem ten případ a nebyla jsem sama. Ale potom zjistíš, že jsme jedna velká rodina. Aktijka má dobrý čich na lidi a umí je dobře spárovat na pokoj :-)

 26. Lotka:

  Březen 26th, 2013 at 09:06

  Ájo, neboj myslím na to, vše pošlu jen jsem trochu ve skluzu :-)

 27. Vertom:

  Březen 26th, 2013 at 10:02

  Já se musím taky přidat s chválou, bylo to opět úžasné a nabilo mě to energií na dlouho dopředu. Program byl naprosto dokonale zorganizovaný, takže jsme toho za jeden víkend stihly neuvěřitelně hodně, což jsem ani nedoufala :-) . Děkuji všem za skvělou náladu, která panovala, a všem lektorkám za trpělivost – v mém případě se musím sklonit hlavně před Ponou, která měla svatou trpělivost i s těmi opravdu netrpělivými a tvořícími černoušky ;-) . Díky moc Aktijce za organizaci, za zapůjčení všech pomůcek, za ochotu a za bezpečný odvoz tam i zpět. A díky Katce a Pettie za příjemnou společnost na pokoji. Bylo to super a těším se zase někdy příště :-) .

 28. Evka:

  Březen 26th, 2013 at 10:58

  Dievcata hlasim sa uz zas z zasnezenych Košic. Po 3x Lukach a stale je mi toho malo. A tych 614 km ma nikdy neodradi. Takyto zraz je na nezaplatene, este raz velke diky P.S. ako inak si skratit cestu vlakom nez vymalovanim razitka magnolie s copickmi a akvarelovymi farbickami :)

 29. Pettie:

  Březen 26th, 2013 at 13:30

  I já jsem si užila úžasnej víkend :) Díky všem!!! :) ……
  A na konci článku najdete odkazy na další fotky ;)

 30. Iva:

  Březen 26th, 2013 at 17:37

  Už není co dodat, bylo to super. Díky všem!!!

 31. Lucius:

  Březen 27th, 2013 at 08:06

  Není to moc pěkny, ale…proste zavidim… A moc se primlouvam za navod na ty naaadherny denikovy desky :-)  

 32. Aktijka - HuráPapír:

  Březen 27th, 2013 at 09:35

  Články s technikama postupně budou … a i kurzy v Brně… jen se musím nyní poprat s časem. Vůbec nechápu, že ten den tak rychle utíká. Jak vybarvovat distresskama Pona už zveřejnila, článek najdete… http://navody.hurapapir.cz/?p=4548

 33. Limetka:

  Březen 27th, 2013 at 13:47

  Tilda není moje!

 34. Limetka:

  Březen 27th, 2013 at 13:47

  Evko jsi dobrá!

 35. Keiel:

  Březen 27th, 2013 at 17:41

  Jéé holky to muselo být super. Koukám samé zajímavé techniky. Projekty máte úžasné! Moc se mi líbí deníky a visačky. Příště už musím jet! :)

 36. Lenka:

  Březen 28th, 2013 at 11:03

  Škoda že je od nás do Brana tááák daleko…. Nemlžu už se dočkat na návod na zázračné přebarvování…

 37. SCRAPBOOK – TIPY a TRIKY od HuráPapíru » Birminghamská ohlédnutí… razítka JOFY:

  Březen 31st, 2013 at 00:57

  [...] naše české scrapbookařky pak Aktijka tento workshop předvedla na jarním kurzu v Lukách, takže účastnice již měli možnost seznámit se a pokochat s těmito úžasnými [...]

 38. Veronika:

  Březen 31st, 2013 at 09:50

  Akorat sem manzelovi ukazovala vas uuuzasny vikend a hustila porad a porad dokola ze aj ja bych chtela jit… a tak mi slibil ze mi ho teda az bude dalsi stretnuti zaplati k narozeninam :) no neni zlaty?? tak uz se nemuzu dockat na dalsiiii :)

Zanechte komentář