KAČENKOVÁ RAZÍTKA… tentokrát od Ekulky

Neděle, Leden 27, 2013 20:36

Foto a text Ekulka

Jsou to kačenky? Labutě? Tučňáci? Husy? U nás se o tom strhla živá debata, co účastník, to jiný pták :) . Nakonec jsem je překřtila na labutě (mají na zobáku výrustek, tak proto). Každopádně jsou naprosto úžasné. Hned když jsem je v pátek vyložila z balíku, patří k mým oblíbeným razítkům. A hned jsem je musela použít.

Na přáníčka jsem použila:

 • bílé čtvrtky
 • barevné scrapbookové papíry
 • samozřejmě razítka
 • knoflíky, stuhy, průchodky, provázek
 • šití
 • razítkovací barvu
 • raznici
 • nůžky, tužku, gelové pero, lepidlo atd.

Labutě jsem vyrobila metodou paper piecieng. Tato technika už byla mnohokrát ukazována, ale třeba ji ještě někdo nezná. Razítko obtiskneme několikrát, na různě barevné papíry. Základ tvoří tělo labutě. Další části natiskneme na barevné papíry a jednotlivé části vystřihneme. Ty pak přilepíme na tělíčko. Hotovou labuť můžeme (jako já) ještě dozdobit bílým gelovým perem. Je samozřejmě možné labutě jen natisknout a vybarvit pastelkami nebo barvami.

Když byla nejzdlouhavější část hotová (vytvořit šest labutí přece jenom chvíli trvá), stačilo přáníčka zkompletovat. Modré plochy jsem jen tak od oka několikrát prošila, abych naznačila stopu po bruslích na ledu. Když jsem přáníčka slepila dohromady, ještě jsem je obšila po obvodu. Přidala jsem nápisy (ty jsem vytiskla na PC a vystřihla), průchodky a provázek. Nakonec jsem přilepila labutě pěnovou páskou.

Přáníčka na výšku jsou vytvořena podobně. Všechny labutě jsou nalepeny na pěnové pásce, aby byly vyvýšené, přáníčka jsou obšitá a na velkém modrém kruhu jsou zase naznačeny stopy na ledu. Dozdobila jsem už jen nápisem, stuhou a knoflíky.

8 komentářů k příspěvku “KAČENKOVÁ RAZÍTKA… tentokrát od Ekulky”

 1. Aktijka - HuráPapír:

  Leden 27th, 2013 at 20:46

  Taky jsem se do nich zakoukala na první pohled :-) Ekulko, moc děkuji za parádní inspiraci!!! Kdo by chtěl, je ještě pár posledních kusů … http://www.hurapapir.cz/NOVINKY/Kars-WINTER-17-silikonova-razitka.html?listtype=search&searchparam=winter a http://www.hurapapir.cz/RAZITKA/Kars-WINTER-16-silikonova-razitka.html?listtype=search&searchparam=winter :-)

 2. Milka:

  Leden 27th, 2013 at 20:51

  Páni, ty jsou parádní, roztomilé! Ta vycpaná bříška, roztomilé čepičky a šály. Trochu pitomě se tu nad nimi usmívám… :-D A to šití jako stopy po bruslích, to je bomba!

 3. Makiarka:

  Leden 28th, 2013 at 10:14

  Tak to je dokonalé….ještě že už razítka nejsou…:-) jinak bych neodolala….
  Ekulko, co je to za úžasný font  - to písmo je úplně skvělé??

 4. Katie:

  Leden 28th, 2013 at 18:34

  ta jsou naprosto dokonalá! jsi kouzelnice, Ekulko!

 5. Unka:

  Leden 28th, 2013 at 19:43

  supéééér :-D

 6. Reiny:

  Leden 29th, 2013 at 18:56

  Krásná razítka i přáníčka, písmo je opravdu super a šití perfektní. Moc hezká práce.

 7. Jíťa:

  Únor 2nd, 2013 at 06:56

  Ta razítka navrhli pro Tebe, že :-D . Tohle je přesně Tvoje parketa, krásná, barevná a rozverná přáníčka. Moc se mi líbí nápad s prošitou stopou po bruslích, přesně tak to opravdu na ledě vypadá :-D . Super!!!

 8. Ala:

  Únor 2nd, 2013 at 08:39

  wow,krááása – ten kdo přáníčka dostane bude určitě nejšťastnější na celém světě (jak říká má dcerka)

Zanechte komentář