Vybarvování razítek barvami Distress Ink

Čtvrtek, Leden 3, 2013 23:01

Foto a text Pona


Když jsem na tento blog „hurapapiru“ poslala své vánoční 3D přání s razítky Magnolia , poprosila mne Jitka, zda bych nemohla ukázat, jak razítka vybarvuji. Tak tady je postup práce.

Budeme potřebovat voděodolnou čtvrtku vysoké gramáže (250-300) – dobře se na ní barvy rozmývají, voděodolnou černou razítkovací barvu (já používám Archival Ink),  2 velmi tenké štětce (jeden tenčí než druhý), paletku na kápnutí barev a barvy Distress Ink (náhradní náplně s kapátkem) příslušných odstínů, vybrané razítko Magnolia a kelímek s vodou na případné ředění barev a omývání štětce.

Začínám vybarvovat obličej. Odstíny : walnut stain a vintage photo, tattered rose . Kápnu vždy malou kapku barvy do paletky a nejprve tenčím štětcem namaluji tenký okraj u okraje obličeje (nejprve walnut stain a hned na ni vintage photo). Malinko namočím silnější štětec ve vodě ( vždycky si ještě přebytečnou vodu otřu do ubrousku) a pomalu krouživými pohyby tenkou čáru roztírám směrem do středu obličeje. Až když mám rozetřeno téměř do běla, namaluji další kousek okraje obličeje. (celé kolem dokola to nikdy nedělám, barva zaschne a pak jde těžko rozmývat). Na závěr ještě použiji odstín tattered rose a postupuji stejně od okrajů do středu. (Tento odstín se může i vynechat).

Stejným postupem vybarvuji ruce a nohy.

Pak se vrátím na tváře – obličej stihl zaschnout a tak se tváře nebudou rozpíjet. Krouživými pohyby štětce namočeného v odstínu tattered rose.

A jdeme na boty – postup práce je obdobný. Stačí mi odstín walnut stain. Nejprve si tenčím štětcem namaluji tmavší místa a pak je silnějším štětcem namočeným pouze ve vodě roztírám .

Vlasy maluji trošku odlišným způsobem. Základ mi vytvoří odstín antique linen – tím vybarvím celé vlasy. Když barva zaschne, tenkým štětcem a odstínem walnut stain nebo i vintage photo ztmavím některá místa – ofinku a vršek hlavy, část copánků. Silnějším štětcem opět tmavší barvu rozetřu do ztracena.

Celou sukni vybarvím hodně zředěným odstínem old paper (silnějším štětcem), na některých místech, v okrajích přidám tento odstín nezředěný. Po zaschnutí malinko zvýrazním proužky na sukni odstínem stormy sky, zase trošku rozetřu do ztracena.

Také svetr vybarvuji celý velmi zředěným odstínem pumice stone, na některých místech pak nanesu barvu méně zředěnou. A stejným odstínem vybarvím ponožky.

A pustíme se do šály, bude v barvách sukně. Celou ji opět vybarvím naředěným odstínem old paper a na některá místa přidám odstín stormy sky. Touto barvou budou také mašličky na copech.

A je tu finále. V ruce hvězdičky (od prskavek) vybarvuji fixou Promerker a na závěr, aby se třpytily použiji glitrové lepidlo.

Je to práce „piplavá“, ale strašně mě baví a relaxuji při ní.

15 komentářů k příspěvku “Vybarvování razítek barvami Distress Ink”

 1. Aktijka - HuráPapír:

  Leden 3rd, 2013 at 23:07

  Pono, jen koukám a závidím :-) Nádherně jemně vybarveno… na fotkách to vypadá nějak až moc jednoduše :-) ))) Musím vyzkoušet. Moc děkuji za další krásný článek!

 2. Markéta Martínková:

  Leden 4th, 2013 at 05:19

  Wow,tak to nemá jedinou chybičku,to je nádhera.Já se právě stínovat a vybarvovat učím.Teď jsem ve fázi,kdy se peru s Akvarelkama,ale díky cenným radám od Avellany,to celkem zvládám.Distresskama jsem to už taky zkoušela,ale měla jsem fleky,takhle čistě a jemně mě to nešlo.Takže díky tomuto super článku,to zkusím znova.Díky za něj a ještě jednou klobouk dolů.Markýza :)

 3. Evka:

  Leden 4th, 2013 at 09:20

  Jej dievčata potešili ste ma veľmi. Premyšľala som že Aktijke napišem či by neoslovila niektoru šikovnu „maliarku“ o članoček. A už nemusim moje myšlienky boli vyslišane. Teraz mi to pojde ľahšie pri Gorjusskach. Aktijko a Pona ďakujem

 4. Avellana:

  Leden 4th, 2013 at 13:21

  Klobouk dolů, krásná práce. Já mám barvičky ještě trochu „divoký“, to jakože moc syté – vždycky mám pocit že to nebude dost vidět, a tak přidávám další a další vrstvy…ale já se polepším :-) Holt to chce zkoušet a zkoušet. Poznámka k barvám – kdo nemá náhradní náplně, ať nepláče, jde oplácnout Distress polštářek na akrylový blok nebo sklo a taky to jde, i když barvy nejsou tak plné.
  Jinak mám dotaz čistě praktický – Pono, odkud jsou ty super tenoučké štětce? Hledám už nějaký čas, ale tohle prostě ne a ne sehnat. Už jsem dokonce klesla tak hluboko, že jsem jeden štětec ostříhala jak stromek po zimě, ale není to ono.

 5. Pona:

  Leden 4th, 2013 at 20:29

  Moc děkuji za pochvalné komentáře. A teď k dotazu, kde kupuji štětce. Nikde jinde než ve specializované prodejně na výtvarné potřeby to nejde. Mám veliké štěstí, že alespoň takový krámeček u nás ve městě je. Je specializovaný na papíry, různé barvy a pastelky a štětce. Nic levného, ale zaplať pán bůh za to. Jinak vše ostatní musím nakupovat přes nett.

 6. Avellana:

  Leden 5th, 2013 at 14:19

  Děkuji za informaci, myslela jsem si to. Takže až příště pojedu do Brna, tak nesmím jen k Aktijce, ale musím mrknout i do výtvarných potřeb. A třeba budu mít štěstí….

 7. Ala:

  Leden 6th, 2013 at 08:22

  N Á D H E R N É

 8. Keiel:

  Leden 6th, 2013 at 12:41

  Jůůů, to je nádhera! Líbí se mi to krásné vystínování . Děkuji za parádní návod.

 9. Hanule:

  Leden 6th, 2013 at 19:53

  Tak tohle je jiný level, než moje šmrdlání/vybarvování :-D Obdivuji trpělivost a preciznost. Je to nádherné. Moc hezky připravený návod!

 10. veverka.Hela:

  Leden 6th, 2013 at 20:41

  Krásně sepsáno. Fakt jiný level. Já mám pocit, že mám výsledek flekatý. Prostě nic moc. Píšu si na seznam, co chci vyzkoušet. Snad se mi to díky zkušeným radám povede.

 11. Pettie:

  Leden 7th, 2013 at 10:28

  Taky moc děkuju za návod! Vypadá to fakt úžasně! :)

 12. SCRAPBOOK – TIPY a TRIKY od HuráPapíru » Distress inkousty – část 2.:

  Duben 10th, 2013 at 09:25

  [...]    Vybarvování pomocí distress [...]

 13. SCRAPBOOK – TIPY a TRIKY od HuráPapíru » Návod na „šejkr“ neboli chrastidlo:

  Květen 16th, 2013 at 13:54

  [...] A rovnou si upravíme i spodní šablonu, na které bude naše razítko. Já ji ještě polepila kostičkovaným papírem, který se mi bude hodit na připravené přáníčko. Pak už jsem nalepila vybarvenou Magnolku. Vybarvuji barvami Distress Ink (postup najdete tady). [...]

 14. SCRAPBOOK – TIPY a TRIKY od HuráPapíru » Tak trochu jiná kuchařka… s razítky Magnolia:

  Únor 11th, 2017 at 21:42

  […] čtvrtku A4,  různé raznice, vybarvenou a vystřiženou Magnolku  (článek na vybarvování Distresskama jsem už zde u Aktijky publikovala), samolepící pásky (i 3D), razítkovací barvu Distress Ink […]

 15. SCRAPBOOK – TIPY a TRIKY od HuráPapíru » 17. HURÁ scrapbookové víkendové setkání… co se dělo…:

  Květen 28th, 2017 at 20:33

  […] a jejich vybarování pomocí distress inkoustů. Pro oživení kurzu tu máme na blogu i její článek o […]

Zanechte komentář