Kurz s FINNABAIR v Budapešti

Sobota, Březen 12, 2016 23:41

Foto a text Jitka Dušáková

bann1

Finnabair (Anna Dabrowska) je Polka, která nyní bydlí v Irsku. Finn má vlastní řadu mixed-média produktů v Prima Marketing a jako designér pracuje i pro 7 Dots Studio… dělá kurzy po celém světě … a my za ní jely do Budapeště.

S Evkou a Pavlou H. jsme si vybraly dopolední kurz (9-13,30 hod.), koláž na plátně.

zz

Ráno se nás sešlo kolem 20ti. Nejdříve se nám představila firma Pentart, která kurzy v Maďarsku sponzoruje, pak Finn a vedle je tlumočnice do maďarštiny.

IMG_8136

Všichni jsme dostali úžasné balíčky.  Byl to velmi příjemný šok :-) .

IMG_8137

I když nejsem vyznavačem mixed médií, bylo tvoření parádní. Finnabair vše krásně vysvětlovala, osobně povzbuzovala a radila, také chválila… nádherná tvořící atmosféra.

IMG_8145

IMG_8149

Finnabair tvořila s námi a měla to moc krásné.

IMG_8143

A jak jsem se s tím poprala já? :-)

IMG_8147

Tady je nádherný projekt od Pavly a Evky…

IMG_8148

IMG_8150

Naprosto dokonalá od Finn … a až teď vidím, že jsem se zbytečně bála pak kovové části víc zlatit (barvit) :-) .

 Beze jménas

A jedna společná…

Beze jména

Pokud se Vám ještě chce číst dále…mám tu úsměvnou část, která nám zajistila opravdu adrenalinový začátek :-) .

To, že pojedeme na kurz do Maďarska vymyslela Evka z Košic. Já s Pavlou jsme nadšeně souhlasily. Objednání lístků se s googlem zvládlo… já se domluvila s manželem, že nás tam odveze. Cca týden před odjezdem jsme koupili slovenskou a maďarskou dálniční známku, já nás pojistila (kdyby něco…) a moc se těšila. Plánovaný odjezd byl domluvený na sobotu ve 4 hodiny ráno z Brna a cca 5,30 jsme měli vyzvedávat Evku v Bratislavě….

ALE…. kdo mne zná, už ví :-) )) Ve STŘEDU večer, dostala dcera vysokou teplotu, ve ČTVRTEK jsem s ní byla u dr… chřipka. Domluvila jsem proto dědečka na hlídání a dál se moc těšila…  ALE… večer přišel manžel domů z práce, že má rýmu, je unavený… vypadalo to na chřipku. Tak začala panika… a zjišťování, jak se dá do Maďarska dostat jinak :-)   Dá se říci, že celou noc jsem googlila, hledala, kombinovala… a našla jsem atobusy nebo vlak z Brna, které zastavují také v Bratislavě.

V PÁTEK ráno jsem všem koupila úplně POSLEDNÍ!!! lístky do Budapeště a zpět. Na stránkách mapy.cz hledala trasu, jak se z autobusvého nádraží dostaneme na kurz. PŘEDSTAVTE SI, že zadáte stejnou adresu na mapy.cz a google.mapy.cz … a vyjednou vám RŮZNÉ trasy… každá na opačnou stranu. Naštěstí Pavla hledala na googlu a při porovnání jsme to zjistily. Víc jsme vše prozkoumaly a díky Pavle v sobotu kurz hned našly.

V SOBOTU o půl druhé v noci jsme jely autobusem do Bratislavy, kde přistoupila Evka. V 6 ráno jsme byly v Budapešti. Hned u autobusového nádraží je metro, kde velmi lehce koupíte lístky (vše je popsáno i slovensky a dá se platit kartou) jednosměrný lístek stojí cca 35 kč.

IMG_8128

Krásně vše vyšlo, kurz byl přímo u metra. Jednou jsme přestoupily a po cca 20 minutých byly na místě. Bylo ještě hodně brzy, tak jsme se prošly po okolí. Mají tu krásnou budovu TERORU… má kolem dokola velmi zajímavý kovový detail…

IMG_8087

Při procházce jsme našly dokonce jeden „papírový obchod“ :-) . I když jak na to teď koukám víc, možná to bude spíš ambulance nebo léčebna pro papírovou lásku, že :-)

IMG_8131

Maďarština je velmi krásný a zajímavý jazyk… neznalý není schopný cokoli pochopit a Maďaři navíc nemluví anglicky :-) Je to super, protože se díky tomu domluvíte skvěle rukama (několikrát jsme posunky využily a dobře to dopadlo :-) ).

I přes všechny překážky vše dopadlo úžasně. Moc jsme si to s holkama užily, Finnabair je neskutečně milá (takový Tim Holtz v sukni :-) ). Byl to nádherný den, na který budu moc ráda vzpomínat.

IMG_8151

Szép napot, Jitka

13 komentářů k příspěvku “Kurz s FINNABAIR v Budapešti”

 1. Radana:

  Březen 13th, 2016 at 04:22

  Opět zajímavé čtení a skvělý výsledek!!! 

 2. Jana Locker:

  Březen 13th, 2016 at 05:31

  Jedním slovem – EŇO NĚŇO!!!!!!!!!

 3. Limetka:

  Březen 13th, 2016 at 09:06

  Super, hned bych jela taky, moc vám to přeji!

 4. Helge:

  Březen 13th, 2016 at 13:03

  Jedním dechem jsem přečetla…musel to být zážitek a ten dopravní adrenalin, to bych asi nezvládla :-)

 5. Madlen.B:

  Březen 13th, 2016 at 13:20

  Vypadá to super! No a ten adrenalin, úplně s vámi cítím. Jste holky šikovné, že jste to zvládly.

 6. Marie J.:

  Březen 13th, 2016 at 15:50

  Mooc pěkné výsledky! O zážitcích nemluvě… Kreativní člověk se,hold,  ve světě neztratí! Jen tiše závidím velkou kuráž, sílu a odvahu.

 7. veverka.Hela:

  Březen 13th, 2016 at 16:13

  Přečetla jsem na tabletu a hned jsem musela na PC kouknout na velký monitor, abych z toho něco měla. Výsledek je úžasný. Vždyť ty tomu mixování ještě přijdeš na chuť. (S barvama také bojuju. Líbí se mi veselé barvičky – koukala jsem u Pupi na její ART Journal a tam jsem je obdivovala – ale výsledek je u mne vintage. Já už to mám asi v krvi.) A ta cestovní anabáze. Já bych byla na mrtvici.

 8. Miloslava Voborníková:

  Březen 13th, 2016 at 17:16

  JÉ HOLKY TO JE NÁDHERA..TO BY SE MI TAKY LÍBILO….JÁ BYCH TU CESTU SAMA NEDALA, JSTE ŠIKULKY..JITULINKO TO BY MOHL BÝT NÁMĚT NA DALŠÍ TVOŘENÍ V LUKÁCH VIĎ…

 9. Gabriela Milatová:

  Březen 13th, 2016 at 18:55

  Krásné, Jituško, mám takový zvláštní pocit, že kdybys měla někam jet bez toho předchozího adrenalinu, tak by to nebylo ono  :D , jste dobrý, že jste to našly i když Maďarština je pro Čecha srozumitelná asi stejně jako Finština :)

 10. božik:

  Březen 14th, 2016 at 11:29

  Jíto máš to krásné :) a ten adrenalin k tomu no mě by kleplo :) Finnabair mám moc ráda a zatím jsem dělala jen zatření z bílého gessa …černý doma mám tak musím vyzkoušet :)

 11. Blanka H.:

  Březen 15th, 2016 at 10:37

  Koukám na fotky po x-té a konečně jsem se taky dostala k PC, abych reagovala. Každý krok vypadá úžasně, přesně Jity, jak píšeš – už na začátku – taky bych měla pocit, že stačí, pak tam byla ta fotka s tím začerněním, to jsem si říkala, že je škoda a on to byl jen další krok k dokonalosti – no a výsledek je FANTASTICKÝ – ty detaily, třeba to lemování na čele…no a paráda je už jen to, jak máš blízko od myšlenky k činu – si jeden den řekneš, pojedu do Maďasrka na kurz a druhý den tam pomalu jsi, i přes všechny překážky! OBDIVUJU:-)

 12. Aktijka - Jitka Dušáková:

  Březen 15th, 2016 at 18:49

  Děkuji!!! Mám z toho radost, ale už bych dodělávala, vidím tam plno něcí, co by mohlo být jinak :-) . Co se týká mých cest, tak mi přijde, že všechny tyto situace, které před každou cestou mám, jsou proto, abych si všeho ještě víc vážila :-) . Jinak opravdu nechápu, proč se mi to stále dokola děje :-) ).

 13. Milena:

  Březen 21st, 2016 at 08:47

  Nádhera….to musel být úžasný zážitek. Ten cestovní adrenalin teda nezávidím. :-)

Zanechte komentář