Nebojte se Mixed Media! :-)

Čtvrtek, Leden 14, 2016 21:25

Foto a text Pavla

Vánoce jsou pro mě obdobím krabiček – čaje, sušenky, kosmetika… všechno v ozdobných krabičkách. Nevím, co mě na nich přitahuje, ale mám doma několik krabic plných krabiček. Připravila jsem si pro vás takový krátký projekt na využití jedné z nich.

HP00

Tento obal od pastelek už mám dlouho. Mám i podobné od čokolády, takže je nejvyšší čas s nimi něco udělat.

HP01

Nějaký čas už mám v hlavě nápad na takový jednoduchý krabičkový „shadow box“. Nejprve jsem si vybrala pozaďový papír – tento je od BoBunny (a je už hodně „archivní“).

HP02

Trochu jsem papír popatlala bílou akrylovou barvou, aby nebyl tak výrazný. Pak jsem přidala strukturovací pastu přes šablony – jemnou pastou malé puntíky, hrubější pastou větší čtverečky. V tuto chvíli už přibližně vím, kde budou ozdoby – proto soustřeďuji aktivitu do pravého dolního rohu a uprostřed levého okraje.

HP03

Normálně bych v dalším kroku přidala trochu razítkování, ale přiznám se, že jsem na to tady zapomněla. Nevadí, papír sám o sobě má už nějaké vzory a písmo.

Nyní přichází má oblíbená fáze – přidáme trochu barvy. Použila jsem třpytivé barvičky  Twinkling H2O – nejprve modrou, a pak tmavě šedou. Pomocí spreje s vodou jsem nechal barvu stékat a různě se zachytávat na textuře pozadí.

HP04

Když jsem byla s barvami spokojená, přilepila jsem oboustrannou lepicí páskou obě pozadí do krabičky. Před tím jsem ještě papír trochu po okrajích objela Distress inkoustem.

HP05

Tak a teď přijde má nejméně oblíbená část – zdobení. Tohle mi vždycky zabere nejvíc času. Najít a naaranžovat ozdoby, pak je přearanžovat a pořád dokola. Pak to většinou dospěje do stavu, kdy se mi to vůbec nelíbí… Je třeba vydržet. Většinou se snažím kupovat květiny neutrálních tvarů, ale i tak to dohromady zatím nevypadá nic moc. Použila jsem také několik kartonových výseků od firmy Scrapiniec, na které jsem aplikovala zlatý embosovací prášek.

HP06

Nyní je potřeba opět vzít barvičky a začít to všechno slaďovat dohromady a přidat kolem ozdob trochu „stínů“ tmavší barvou.

HP07

Snad jsem vás inspirovala ke tvoření. Pokud ne, tak alespoň k nakupování. Já si musím dokoupit pár Twinkling H2O (protože opravdu nemám stopadesáttisíc jiných dalších barev…).

Pavla

8 komentářů k příspěvku “Nebojte se Mixed Media! :-)”

 1. Aktijka - HuráPapír:

  Leden 15th, 2016 at 00:06

  Ach ach ach, nádhera!!!

 2. Jana Locker:

  Leden 15th, 2016 at 07:48

  Nebojím se Mixed Media, bojím se po shlédnutí takové nádhery na něco sáhnout!!!!!!! KRÁÁÁÁÁSNÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ!

 3. Gabriela Milatová:

  Leden 15th, 2016 at 10:50

  Úžasné!!!  :)

 4. Madlen.B:

  Leden 19th, 2016 at 10:12

  Nádhera, přímo skvělé. Mám takový (ne)skromný dotaz. Jak ta krabička vypadá zvenku? Jak jste ji ozdobila?

 5. Pavla:

  Leden 19th, 2016 at 18:49

  Děkuji za komentáře. 
  Zvenku zůstavá krabička zatím neozdobená. Povodně jsem uvažovala, že by to mohlo být jako přání otvírací, ale teď už se to zavřít nedá, tak to stojí na poličce otevřené. 

 6. Blanka H.:

  Leden 21st, 2016 at 08:58

  Jó, jó, vyladěné do detailu – nádhera! :-)

 7. Avellana:

  Leden 21st, 2016 at 16:03

  Lahůdkové!

 8. Martina Š.:

  Leden 26th, 2016 at 06:26

  Je to nádhera a kdo to už zkusil, tak mi jistě dá za pravdu, že vůbec není jednoduché to všechno krásně pospojovat a sladit barevně, jak to tady vidíme. Já jsem v MM začátečník a nemám moc odvahu do takových projektů, ale když to vidím, tak si říkám, že je to velká chyba :) !

Zanechte komentář