4. HURÁ scrapbookový víkendový kurz … co se dělo…

Pondělí, Listopad 18, 2013 17:37

Foto a text Astarte

O víkendu 15. – 17. listopadu v Lukách nad Jihlavou jsme si pošmourné podzimní dny a dlouhé večery zpestřily již čtvrtým víkendovým Hurásrazem. Pečlivě vybrané scrapbookové degustační menu sestavila Aktijka a kromě ní podávaly ještě Pona, Kiarka, Ekulka, Pettie a já – Astarte.  Ochutnejte s námi :-)

Studený předkrm
Na pokoji číslo 5 se od příjezdu Aktijky (a hlavně Kiarky s celým nákladem) dveře netrhly. Tradiční obchůdek magicky lákal všechny scrapařky, až se do pokoje nakonec nevešla ani fotografka :-)

Polévka

Když jsme se večer sešly všechny, Aktijka předvedla novinky z Birminghamu (i když na fotce se právě schovává za Poniným úžasným adventním kalendářem). V naší scrapbookové polévce plavala spousta sad minirazítek i se speciálním válcovým bločkem, gelová destička, nová PaperArtsy razítka, speciální razítka na tvorbu skládaných pozadí, atd.

O Birminghamském veletrhu se více dočtete zde na blogu a některé vybrané novinky a jejich využití se vám pokusíme přiblížit i v samostatných článcích. A protože Aktijka dovezla i Ketina kuchyňská a vánoční razítka a Pona a Kiarka svoje sbírky, razítkovalo se a razítkovalo.

Teplý předkrm

V pátek večer Aktijka rozdala srazové balíčky, my jsme vytasily nástroje a už se scrapovalo. V plánu byly původně jen přípravné práce na zítra – slepit si rámeček z lepenky na obrázek, potáhnout papírama stojánek na fotky apod., ale děvčata byla tak pilná a natěšená, že mnohé obrázky i stojánky byly tu noc hotové. Navíc Pona i Kiarka během večera postupně rozložily svá distressková i copicová království, byla samozřejmě i alba na prohlížení, testovala se minirazítka, roztočil Big Shot – každá si to svoje našla.

Hlavní chody

Druhý den pak vypuklo to nejdůležitější – a málo těch hlavních chodů opravdu nebylo.

1. chod – Ponino vybarvování distress reinkama

Pona je prostě přírodní úkaz a všechny její výtvory naprosto dokonalé. Navíc je  výborná lektorka a trpělivě nás celé dny a noci učila, jak těm malým narazítkovaným holčičkám vdechnout život, aby byly alespoň z desetiny tak krásné jako ty její. Vyzkoušela jsem si – poprvé – a nadchlo mě zejména černobílé stínování s nějakým výrazným barevným doplňkem. Asi poznáte, která panenka je první pokus – a to jsem pro jistotu začla od vlasů, abych to nezkonila tak moc. Pona se jen uculovala – černouška si na první pokus udělá prý každý. Taky jsem zakreslila mašli a ignorovala jeden rukávek, takže asi budu muset naklusat k Aktijce do obchodu, pořídit si vybavení a dodělat to :-D

2. chod – Kiarčino vybarvování Copic Ciao

Kiarka připravila krásné přáníčkové sady a soutěž o nejhezčí přáníčko z nich .. a hlavně mě (a spoustu dalších) zasvětila do krásně barevného světa stínování a vybarvování Copic fixama. Tady jsem se mohla opravdu barevně vyřádit – panenka na fotce je moje prvotina. Přáníčko si udělala dokonce i Aktijka – šikovně si panenku na Big Shotu ořízla, ještě šikovněji to zamaskovala a výsledek najdete na společné fotce uprostřed pravého krajního sloupce. Dokonce i Pona se nechala přesvědčit na vybarvování Copicama, ale protože jí Kiarka „schovala bílou ..  navíc neměla štětec a tím polenem se přece nedá pracovat“, zůstane Pona raději u svých distress reinků :-)

3. chod – Ekulčiny kuchařky

Ekulka přivezla nádherné ukázkové kuchařky, rozdala desky a listy, papíry jsme měly v balíčku a další k dispozici od Aktijky i v obchodě, Ketina kuchyňská razítka k dispozici, navíc na Big Shotu krásnou šablonu se zástěrkou a kuchařským náčiním .. a z toho všeho usilovnou tvorbou vznikaly kuchařky. Každá jiná a všechny nádherné, plné zajímavých oddělovačů kapitol, barevných stránek, obrázků a kapsiček. Ekulka si jídelní téma užívala a na požádání dokreslila, co kde chybělo. Na fotce kreslí právě pro Kiarku paelu :-)

4. chod – Astartiny post-it bločky

Já jsem si do programu připravila výrobu krabiček na post-it bločky. Znáte to – takové lepicí papírky u telefonu .. stačí pěkný scrapnutý obal a máte krásný drobný dárek pro radost. Přiznávám, že jsem nestačila zírat, s jakou kreativitou jste se do nich pustily – a jak různá krásná dílka z takového jednoduchého výrobku vznikala. Pro Brňačky můžu na bločky udělat i dopolední pracovnědenní kurz u Aktijky – tak se kdyžtak ozvěte, jestli má někdo zájem.

5. chod – Stojánky na fotky

Stojánky na fotky se tvořily hlavně v pátek večer a v sobotu se pak dolaďovala výzdoba. Je to zas něco trochu jiného než klasický rámeček .. a poradily jste si s nimi výborně.

6. chod – Rámečky

Tyhle 3D rámečky sestavené z proužků lepenky jsou Aktijčin vlastní nápad. Jejich lepení je na fotce z pátečního večera – jednoduché, nenáročné a výsledek skvělý. Máte zájem, aby byly i v obchodě na prodej?

7. chod  - Pettiiny skládanky

Pro extra scrapbookové hladovce byla v záloze ještě Pettie a její skládaná přáníčka a kapsičky na čokoládu. Ale mám pocit, že mnoho scrapařek už tento nášup nezvládlo, tak doufám, že je Pettie příště vezme zase s sebou. Na kapsičky na čokoládu bude brzy článek od Avellany (u které jsme tento nápad předem okoukly a vyzkoušely), jen vám je nemůžeme ukázat – tak se přihodilo, že unikly všem fotografům :-) Dvě na kurzu dělané jsou vidět na společné fotce a skládaná přáníčka vám alespoň vyříznu z tombolové fotky.

Nejste už trochu přejedené? Nechaly jste si místo na kafíčko a moučník? ;-) Mimochodem ..  my jsme měly vynikající frgály a minizákusky.

Dezert

Na závěr jsme si kromě společného focení daly i vyhlášení Kiarčiny soutěže. Kiarka byla nakonec z krásných přáníček natolik bezradná, že oba vítěze losovala ;-) Část ukázkových výrobků přišla do tomboly a řízením osudu se každému výherci dostalo to, co bylo jeho srdci blízké. A ještě výstavka a focení všech těch krásných věcí, které jsme za ty necelé dva dny pilné práce stihly vytvořit. Bylo jich tolik, že se nám ani najednou nevešly na stůl.

A jako digestiv už nejspíš jen úklid, loučení a snad i nějaké to těšení se na příště. Co říkate – pojedete zas? ;-)

PS.: Nefotily jste některá „fotografa“ Martina ověšeného foťáky? Pošlete nám, prosím, fotečku…

Děkujeme Kačelíně!!! :-)

Štítky: ,

31 komentářů k příspěvku “4. HURÁ scrapbookový víkendový kurz … co se dělo…”

 1. Adéla:

  Listopad 18th, 2013 at 17:51

  Jak já vám závidím, je vidět že jste se pěkně vyřádily. Příště to udělejte prosím blíž Hradci Králové, ať můžu taky :-) Doufám, že bude aspoň spousta sad pro ty, kteří se nemůžou účastnit.

 2. Dankafoto:

  Listopad 18th, 2013 at 17:59

  Bylo to NEJLEPŠÍ!!!!!! Vzpomínám a asi půjdu tvořit nebo co :) Bylo mi pěkně.

 3. Makiarka:

  Listopad 18th, 2013 at 18:00

  … na jeden nádech, dočteno a zhlédnuto i s náhledy. Ach byl to dokonalý víkend … těším se na další. Všechny dílka byly úžasná, jedinečná a dokonalé zpracovaná. Hlasím, že vyfoceného Martina nemám… ani „Ekulčina starší sestra“ se mi nevešla do záběru :-)

 4. Tamrin:

  Listopad 18th, 2013 at 18:17

  Tiše závidím :-) takový nášup bych si nechala líbit! Doufám, že příště mi to vyjde a zúčastním se také :-)

 5. veronika:

  Listopad 18th, 2013 at 19:22

  wooow wooow wooow… dojedu kamkoliv!!! i ja si prosiiiiiiiiiiim :D kedy bude o5 nieco take???? jinac sikulky vsechny do jednej kraaasne vyrobky uuuzasne napady :)
  tak sup sem s nimi at muzu alespon doma zkusat co to daaa :)

 6. Aktijka - HuráPapír:

  Listopad 18th, 2013 at 19:32

  Všem, co byly, děkuji za úúúžasný víkend!!! Já si to tentokrát užila ze „zákulisí“, moc ráda jsem si prohlížela, co a jak jste tvořily. Tento typ setkání je vždy hlavně o lidech a vy jste byly dokonalé, byla super atmosféra. Děkuji!
  Veroniko, Evka za námi jezdí až z Košic :-)

 7. Jajamal:

  Listopad 18th, 2013 at 19:40

  Naprosto úžasné výtvory – škoda, že jsem se taky nemohla zúčastnit. Nechcete zorganizovat repete i pro nás ostatní, co jsme se nevešly?

 8. Pettie:

  Listopad 18th, 2013 at 19:46

  Sraz byl naprosto super, já osobně jsem si to strašně užila :) Jsu moc ráda, že jsem vás všechny viděla a doufám, že uvidím i příště ;)

 9. Helge:

  Listopad 18th, 2013 at 20:24

  Tý brďo…to jste všechnu tu nádheru stihly jen za víkend? Smekám…

 10. Pona:

  Listopad 18th, 2013 at 20:29

  I já jsem si víkend náramně užila. Bylo to s vámi super a těším se zase někdy příště.

 11. Aktijka - HuráPapír:

  Listopad 18th, 2013 at 20:31

  Helge, já se taky v sobotu o půl 3 ráno bála, že odpoledne už nebudou mít co dělat :-)

 12. Ivana:

  Listopad 18th, 2013 at 20:34

  Veliké díky všem „lektorkám“, které byly opět skvělé, plné nadšení a dělily se s námi o své „umění“ a my si mohly vyrobit nádherné věci. Za tento nezapomenutelný víkend však největší poděkování patří Aktijce – bez ní bychom se určitě nesešly, opět nám vytvořila nadstandardní podmínky ke tvoření! A taky Astarte za „luxusní“ příspěvek o srazu!!! Bylo to úžasné!!

 13. košičák:

  Listopad 18th, 2013 at 21:19

  Woooow,to je nádhera…ty stojánky jste měli hotový základ nebo jste vyráběli kompletně sami? Prosím info a návod :) Od dílek nemohu odpoutat oči, skutečně nádherné. Závidím vám, že se takto máte možnost scházet a dokážete takto neskutečné věci, snad se taky jednou dočkám a budu umět to, co vy a snad se s vámi někdy setkám ;)

 14. Lunka:

  Listopad 18th, 2013 at 21:25

  Jak já se tším na jaro :-)

 15. Káča - Kačelína:

  Listopad 18th, 2013 at 21:34

  Ahoj holky,
  také chci poděkovat za úžasný víkend a péči všech lektorek. Bylo to úžasné.
  Jinak se hlásím, že mám fotku fotografa Martina :-) a nevím komu kam poslat :-) .

 16. Astarte:

  Listopad 18th, 2013 at 22:24

  To Kačelína: Super.. pošli ji mailem na Hurápapír, my si ji předáme. Děkuji. :-)

 17. Pavla:

  Listopad 19th, 2013 at 04:52

  Teeeeda, je vidět, že jste si víkend parádně užily!! Věci jsou úžasný, jedno dílko hezčí než druhé :) Taky mě moc zaujaly ty stojánky na fotky, takže i já mám dotaz, zda jste celé vyráběly nebo jste měli základ hotový? :)

 18. Peslik:

  Listopad 19th, 2013 at 05:36

  Kočky moje milé, bylo to luxusní, úžasné a zábavné. Díky Vám všem, které jste se o nás tak úžasně staraly. Jsem plná dojmů a svítím jak sluníčko, krásný víkend jsem zakončila v pondělí v noci obětím Tomáše Klusa a fotkou moji cácorky s ním. Jsem v ráji a nechce se mi zpět na zem. Natěšena na kalendářní maraton s úsmněvem na rtech sedím v práci a čekám až budu mít padla a Hurá…domů a tvořit.

 19. Jakubka:

  Listopad 19th, 2013 at 07:26

  Víkend byl naprosto úžasný a dokonalý, atmosféra byla super, všem chci moc a moc poděkovat za zorganizování něčeho tak úžasného (hlavně Aktijce a všem lektorkám). No tento sraz jezdí opravdu úžasní lidé, kteří jsou ochotni poradit a pomoci i naprostému začátečníkovi, jako jsem já. Všem moc a moc ještě jednou děkuji a už se moc těším na další. (A vzkaz pro Adélu, já jezdím také od HK – Roudnice, takže se můžeme klidně na příště domluvit a jet společně).

 20. Katka Trnka:

  Listopad 19th, 2013 at 10:07

  Holky, já už to konečně dospala a taky vyklidila zavazadla a chystám se na přilepení očka na obrázek. Zjistila jsem, že by se mi asi hodila ještě jedna kuchařka a nejméně tři další post-it bločky, o počtu vánočních přání nemluvím…
  Bylo to skvělý, pohodový, se vším servisem —- díky Aktijko. Díky i ostatním lektorkám, které nejen, že umí a mají s námi trpělivost, ale je s nima i sranda.

 21. Míla Voborníková:

  Listopad 19th, 2013 at 12:14

  Ještě jednou velikánské díky všem lektorkám…byl to krásný víkend plný pohody, kamarádství, tvoření a čerpání nových nápadů…moc za něj děkuji Jitulinko…

 22. Tracyg:

  Listopad 19th, 2013 at 12:21

  Téééééééééda, to je nádhera, tolik krásných nápadů. Smekám před vámi a tiše závidím vaši mozkovnu, která takovou nádheru vymyslí a hlavně šikovné ruce, které to pak zrealizují. holky, fakt klobouk dolů :)
  Třeba se někdy taky odhodlám a někam za vámi vyjedu ;) Jihlava zrovna nebyla pro mě úplně tak daleko :) .

 23. Ivulka:

  Listopad 19th, 2013 at 12:26

  Jé, já vám závidím…, ale doufám, že jarní kurs bude a já tam budu. Tak zatím budu nasávat ( atmosféru a nápady ) z fotek a těšit se.

 24. Avellana:

  Listopad 19th, 2013 at 13:08

  A mně je to jasný, proč toho holky tolik stihly. Všimly jste si, dámy, že tam vůbec není psáno že by kdy jedly, spaly nebo tak něco :-) ? Moc vám to všem přeju a věřím, že to bylo lepší než vánoce.

 25. Evaje:

  Listopad 19th, 2013 at 14:10

  Na jeden nádech jsem přečetla a tiše závidím, času je strašně málo a potřebovala bych se naklonovat , abych stíhala všechny aktivity. Nicméně velká pochvala všem za ta krásná dílka , jsou nádhernou inspirací a jestli můžu, kurzík na bločky post-it bych velice ráda absolvovala.

 26. Martina S.:

  Listopad 19th, 2013 at 19:25

  Holky, závidím Vám nevyspání z tohoto programu, který byl podle obrázku přeplněn spoustou nápadů a Vašich úžasných výtvorů:) Taky bych se někdy zúčastnila:)) Jste pro mě velkou inspirací a děkuji alespoň za zprostředkované zážitky. Líbí se mi úplně všechno. Také se chci zeptat na stojánek – polotovar nebo jste také vyráběly? Rámeček luxusní, kuchařka – ideální dárek. Proč se rozepisovat – prostě KRÁSA:))

 27. Aktijka - HuráPapír:

  Listopad 19th, 2013 at 19:27

  Stojánek je polotovar od firmy Kaisercraft. Budou brzy i v našem e-shopu :-)

 28. Limetka:

  Listopad 19th, 2013 at 20:11

  Krásné, moc krásné!!! Šikovné holky! Prožily jste báječný víkend – moc vám to přeju :)

 29. Keiel:

  Listopad 20th, 2013 at 17:17

  Můj první scap víkend byl úúúúžasný! Poznala jsem spoustu milých lidiček. V relálu jsem viděla jak se vybarvují Magnolky a používají Copiky. Vyzkoušela jsem si obě techniky u Pony a Kiarky. Všem lektorkám moc děkuji, holky jste super!!! :) Užila jsem si spoustu tvoření a legrace :D Doufám, že mi to vyjde i příště.

 30. božik:

  Listopad 21st, 2013 at 09:10

  UUUUžasný víkend!!!!!Moc děkuji všem lektorkám že jsem měla možnost naučit se plno nových a krásných technik.Z kuchařky jsem měla ohromnou radost a tak se s ní šla pochlubit do práce a už jí nemám hi,hi-kolega mě přemluvil a má dárek pro manželku…tak si budu muset toho zutera koupit a tak dlouho jsem odolávala hi,hi…. už ted se těším na další setkání…….

 31. Pettie:

  Listopad 21st, 2013 at 18:00

  Jéé, to je super být takto připravena o kuchařku :) :D Je to lepší než všechny chvály a pochvaly dohromady :)  

Zanechte komentář