Poskládej si vlastního klauna :-)

Středa, Listopad 14, 2012 19:44

Foto a text Kiarka

Odolávala jsem dlouho, ale nakonec u Aktijky jsem neodolala a koupila si své první „skládací razítko“.  Jak vypadá „skládací“ razítko?  Jedná se o typ razítka, kdy motiv lze různě kombinovat, skládat a prostě si s ním hrát. Já narazila v jedné krabici na otevírání Aktijčiny provozovny, na silikonové razítka od firmy Basic Grey  – Build-a-Clow.

Jiné skládací razítka naleznete v obchůdku třeba tady (klaunovská brzy budou také vložena)…

Hned po příjezdu domů jsem musela vyzkoušet a vytvořila jsem sérii třech klaunovských přání.

V první řadě jsem si na papír natiskla všechny motivy několikrát, protože jsem si v první chvíli nedokázala představit, jak klauny zkombinuji a poskládám.  Potom přišly na řadu detailní nůžky a ta nejdelší činnost při výrobě těchto přání. Tedy detailně a pravidelně obstřihnout všechny hlavičky, nožičky, boty, kalhoty, bříška a klouboučky.

Když už bylo pečlivě nastříháno, na řadu přichází  fixy Copic a vybarvování.

Při této fázi už jsem musela malinko přemýšlet, jak šašky nakombinuju a složím, aby to nebyla úplně „divočina“.

U těchto razítek je možné opravdu si s kombinacemi pohrávat až do doby, než to nalepím na papír. Například u této celkem výrazné hlavičky s límcem a velkého bříška stačilo dát jiné ruce, kalhoty a boty …

Konečný vzhled šaškům dává i zvolené pozadí, já na tuhle sérii sáhla do svého archívu a vytáhla papíry a doplňky ze sady Basic Grey – Cupcake. Zcela se hodí k narozeninovému přáníčku. Zdobení nebylo složité – barevný nanukový papír jsem podlepila výrazným červeným papírem a ostříhala ozdobnými nůžkami, použila samolepící borduru ze sady Cupcake. Šablonou Spellbinders jsem vyřízla podklad pro šaška a naembossovala …  pak už jen nalepit, vše co by šašek měl mít, doplnit knoflíčky a šňůrky a je hotovo … (tvořivý bordýlek k pozadí k tomu patří :-) )

Další přáníčka jsem dozdobila papíry od Basic Grey – Life of the Party  a taky razítkami od Kety.

Na první přáníčku jsem opět zakomponovala razítka od Kety spíš jako nenápadný okraj a dokreslení. Tento efektní detail, v poslední době používám nějak často, je nenásilný a jednoduchý.

I když mi zbylo dost komponentů na dalších pět přání. Tohle přání jsem plánovala od začátku. Využití hlav klaunů, nic víc než kolečka ze šablony Spellbinders, ručně nakreslený rámeček, razítko od Kety, šnůrka … a POZOR klaun natištěný na „smršťovací fólii“ ( na kterém jsem si malinko spálila svůj pracovní stůl :-) )

:-)   otázka do diskuze …. JAKÝ JE ROZDÍL MEZI KLAUNEM A ŠAŠKEM??

Štítky: , ,

6 komentářů k příspěvku “Poskládej si vlastního klauna :-)”

 1. Aktijka - HuráPapír:

  Listopad 14th, 2012 at 19:46

  Kiarko, že já si jednu sadu nechám :-) )) … parádní! A rozdíl… když jsem nad tím teď přemýšlela, tak teoreticky může být klaun v cirkuse a šašek u krále v pohádce :-)

 2. Keiel:

  Listopad 14th, 2012 at 20:20

  Ty jsou parádní! :) … Myslím si, že klaun má pomalovaný obličej, velký nos a velký boty, no a šašek má rolničkovou čepici a je po boku pana krále jak Aktijka psala :)

 3. Iriska:

  Listopad 15th, 2012 at 17:18

  Tak to se Ti  povedlo Klári! Super!

 4. Pettie:

  Listopad 15th, 2012 at 22:15

  Jé, to je super si takto hrát a kombinovat :)
  Já jsem uvažovala o skládacích sněhulácích, protože mě ty různý varianty taky lákají :)
  Díky za ukázku, Kiarko :) )

 5. LindaG:

  Listopad 16th, 2012 at 06:02

  Krasne :) na skladacimi snehuliakmi som aj ja uvazovala..ale uz su fuc :(

 6. Hanule:

  Listopad 18th, 2012 at 12:23

  Nádherná!!! obdivuji tvoji trpělivost :-)

Zanechte komentář