Vánoční hvězda… blahopřání 10x jinak s jedním razítkem :-)

Středa, Říjen 17, 2012 19:12

Foto a text Kiarka

V dubnu Aktijka zařadila do obchůdku krásné razítka americké značky Penny Black.

Tak se ke mně dostalo cling razítko Christmas Pride…  celý půl roku čekalo pěkně uschované v plastovém obalu, na svou příležitost, a ta přišla minulý týden. V plánu bylo cokoliv jiného než tři dny v pracovně + cca sto narazítkovaných motivů vánočních hvězd. Zaujalo mě, kolik tato nenápadná květinka nakonec nabídla možností k zpracování.

Na kolekci deseti vánočních přání se tak objevila různorodá paleta technik a použitých pomůcek, které jsem při zpracování jediného razítka použila.

1. Akvarelové pastelky

Použití akvarelových pastelek je velice jednoduché. Na tomto přání jsem použila bílý embossovaný obtisk, vykreslila ho odstíny červených pastelek a při rozmazání sáhla po vodním štětci. Touto technikou dosáhneme jemných pastelových odstínu, které jsou ještě umocněné bílými linkami. Na podklad jsem v tomto případě použila  razítko Hero Arts (sada Holly Background Set = razítko + embossovací kapsa), obloučkovou raznici Fiskars, zlatou nit a kamínky.

2. Anilinové barvičky

Anilinové barvičky najdete v každém papírnictví, pokud ale nechcete odcházet od počítače ve svém obchůdku je pro vás má i Aktijka. Mají krásné jasné a syté barvy. Dá se s nimi pracovat normálním nebo vodním štětcem. Obrysy byly opět embossované, střední lístky kytičky na závěr zvýrazněny lepidlem Diamond Glaze. Přání doplnil zelený podklad vyřezaný šablonou Spellbinders a okraje orazítkované vánočním razítkem od Kety, tento jednoduchý a efektní detail asi ještě někdy použiji..

3. Fixy Copic

Vybarvování fixy Copic mě prostě baví, asi v ČR nenajdete většího nadšence :-) . Konečný efekt díky stínování vypadá jako by byl vrstvený (ale není). Barvy jsou syté, výrazné. V mém případě jsou použity pouze dva odstíny červené a Blender. Kytička je opravdu hodně výrazná, takže stačila jen naembossovaná čtvrtka v barvě podkladu, podlepená 3D čtverečky, přírodní provázek a bylo hotovo.

4. Křídy – Chalks

Po dlouhé době jsem vytáhla křídy (chalks). Motiv jsem natiskla tmavě hnědým inkoustem přímo na přání. A přiloženými aplikátory jemně aplikovala křídový „prach“. Nic víc už jsem jaksi nevymyslela, jen zlatě naembossovala vánoční razítko od Kety a doplnila hvězdičkovými brads. Proti ostatním přáním působí jednoduše, ale když ho postavím samostatně, tak je decentní, jemné a „použitelné“, což je důležité.

5. Mettalic Rub-Ons

Mettalic Rub-Ons barvy najdete taky u Aktijky v obchůdku, jedná se o tuhé metalické barvičky, které se nejlépe roztírají prstem. Zajímavého efektu dosáhnete při použití embosovaného motivu, já použila bílý, který při zatírání chytl jemnou patinu od použitých barev. Jak je z názvu patrné barvičky jsou jemně metalické, takže na vánoční přání se hodí zcela určitě. Pro dozdobení jsem sáhla po zbytku papíru s glitrovanými detaily, celé podlepila červenou čtvrtkou, upravila rohy kleštěmi a bílou gelovkou dočrtala falešné šití.

6. Technika Paper Piecing

Když jsem přemýšlela jakou technikou bych mohla ještě razítko zpracovat, vzpomněla jsem si na techniku Paper Piecing, která je na HP ve Slovníku. Jedná se v podstatě o motiv, který se natiskne na barevný podklad a pak se vrství. Při vrstvení se používají jiné vzorované papíry. Já použila dva odstíny červené (efekt není na fotce tak výrazný, jak ve skutečnosti, ale na ukázku to snad stačí), protože ta k vánocům patří. Okraje jsem zvýraznila třpytivým lepidlem (Stickles od Ranger) a dozdobila výřezy ze šablony Memory box.

A dostalo se i na Distress Inky … když už má člověk na stole Distress … zkouší, hraje si … proto tato závěrečná minisérie.

7.  Distress Ink a Blending Tool

Oficiální první přání, které vzniklo pro tento článek, a kdy jsem se rozhodla, že vyrobím vánoční sérii. V tomto případě jsem použila jen černé naembossované motivy, červený a zelený odstín Distress, Blending Tool, razítko od Kety a kraft základ. Na střed jsem použila žluté perličky, které jsem přilepila Diamond Glaze. Kytička je přilepená jen uprostřed, listy jsou „natočené“, takže působí 3D.

8.  Distress Ink + červený emboss

Stačí jen motiv naembossovat jiným práškem  … a na stole mi najednou ležela úplně jiná kytička. Na tomto přání jsem opět vrstvila, střed je podlepen 3D lepítky.  Aby vyniklo  červené embossování  Distress Inky jsem jen trochu ošpinila vrcholy lístků a střed doplnila bílými perličkami.  Pak už jen rámeček omotaný zlatou nitkou a vánoční razítko od Kety.

9. Distress Inky na pozadí

Při osmém přání jsem už začala pomýšlet na to, že by bylo fajn udělat přání deset (nápady na další techniky bohužel, ale v tu chvíli došly. Dneska už mám seznam, na další čtyři.). Takže přišel nápad na nevybarvený motiv. Natiskla jsem si motiv černým inkoustem, hned dvakrát jeden vystřihla a přiložila na přání a vystínovala růžovým a filovým Distress Inkem …. Doplila opět Ketiným razítkem, kamínkem, stužkou a malým zvonečkem.

10. Distress Inky a Sponge Dauber (neboli prstové houbičky)

V podstatě takové „odpadkové přáníčko“. Vystřižený motiv, který jsem použila na zakrytí při stínování předchozí přání . Motiv jsem  dostínovala červeným a hnědým inkoustem prstovými houbičkami, opatrně, abych nezašpinila prostřední lístky …. Nalepila na nějaký zbyteček natištěného papíru (úžasné razítko Tartan Background od Hero Arts), knoflík, nitka, bílá gelovka, základ kraft… a bylo hotovo J:-) )

23 komentářů k příspěvku “Vánoční hvězda… blahopřání 10x jinak s jedním razítkem :-)”

 1. Aktijka - HuráPapír:

  Říjen 17th, 2012 at 19:15

  Jak jsem vkládala tento článek, hltala jsem každé přání, jak vůbec vzniklo. Tolik možností s jedním razítkem… opravdu koukám!!! A teď přemýšlím, jestli ten článek není pro můj obchod likvidační :-) … že teď bude každému stačit jen jedno razítko :-) :-) :-) Kiarko, nádhera!!!!

 2. Pettie:

  Říjen 17th, 2012 at 19:31

  Kiarko, úžasnej článek!
  Jen jsem uviděla těch deset kousků na prvním obrázku a spadla mi čelist :) Tolik možností! Fakt skvělý! A přáníčka krásný!

 3. Milena:

  Říjen 17th, 2012 at 19:36

  Klárko, to je neskutečná nádhera, palce nahoru. :-)  a studnice inspirace. :-)

 4. helxine:

  Říjen 17th, 2012 at 20:08

  Kiarko….to je nádhera! Je to pro mě výzva, určitě vyzkouším, děkuji za inspirace! 

 5. Markéta Martínková:

  Říjen 17th, 2012 at 20:25

  No to je neskutečná nádhera,jak tohle někdo dokáže s jedním jediným razítkem! :) Smekám a vidím,že se mám co učit.Vůbec si netroufnu říct,které je nejhezčí.
  Velký obdiv,Markýza

 6. Unka:

  Říjen 18th, 2012 at 06:52

  Kiarko, máš můj hluboký obdiv :-) , parádní využití jednoho razítka!! Nádhera!

 7. Screbla:

  Říjen 18th, 2012 at 08:24

  Nádherný, úchvatný, jednoduchý, skvělý !!
  Asi nepůjdu vařit, prát, uklízet a na procházku, ale razítkovat a barvit :-) )

 8. Keiel:

  Říjen 18th, 2012 at 08:37

  Úúúúžasný!!! Tolik inspirace a možností, nestačím se divit :) Parádní článek. Děkuji za inspiraci! :) Už vím co budu dělat večer :D

 9. Limetka:

  Říjen 18th, 2012 at 11:03

  Skutečná nádhera! Copicové a hvězdičké se mi líbí nejvíc! Vánoční hvězdu jakožto kytku vůbec nemusím, nelíbí se mi, ale tvoje přáníčka…asi to přehodnotím. Bravo!

 10. Lentilka:

  Říjen 18th, 2012 at 11:09

  Skvělý inspirativní článek. Smekám před autorčinou fantazií.

  Aktijko nebojte, ne všichni máme takovou fantazii, aby nám stačilo jen jedno jediné razítko ;-) zvlášť když jich je takový výběr. :-)

 11. Kamča:

  Říjen 18th, 2012 at 11:43

  Nádhera a tolik využití…tleskám a smekám!!!

 12. Avellana:

  Říjen 18th, 2012 at 12:55

  Vzdych – prostě vzdych! Tvůrčí invence v plném rozmachu. A ještě to nafotit, okomentovat – Kiarko, díky. Jo, a Aktijce jen poznámku – likvidační? Houbeles – všechny chceme tohle razítko, taky ty vánoční hvězdy pozaďový, taky další vánoční hvězdy a další tisíce razítek a barviček vánočních a jiných taky. No schválně, holky, kecám? :-)

 13. Markéta Martínková:

  Říjen 18th, 2012 at 13:06

  Avellano,svatá pravda,pod tohle se klidně podepíšu :) ))))Markýza

 14. Kiarka:

  Říjen 18th, 2012 at 13:35

  Holky moc děkuji za komentáře :-) … taky bych neměla strach že to bude likvidační :-) vždyť já tam všechny ty pomůcky tak vychválila…a to ne jen „tak“ … když ono je to zábava. Zkusit si takovou sérii, všechny ty techniky. Ještě jednou díky všem.

 15. Zuzana:

  Říjen 18th, 2012 at 15:08

  Kiarko díky za inspiraci. Máš je mooooc pěkný. Zrovna před chvíli jsem na to razítko koukala, že bych mohla něco zkusit. 

 16. Lunka:

  Říjen 18th, 2012 at 18:09

  Kiarko – moc pěkná práce! Je vidět, že patříš mezi scrapbookové stálice :-)

 17. ml:

  Říjen 19th, 2012 at 15:56

  Jedním slovem – nádhera! :-)

 18. ml:

  Říjen 19th, 2012 at 16:14

  Nejvíce mě snad zaujala hvězda pomocí matallic rub-ons. Asi proto, že na tyto barvy jsem ještě nenarazila a tak chybí (!) v mém scrapbookovém ráji. V obchůdku jsem je dnes nenašla, tak jsem zapátrala na zahraničních stránkách. Přesto bych přivítala nějaké informace o nich. Asi je budu NUTNĚ potřebovat…… :-) )

 19. veverka.Hela:

  Říjen 21st, 2012 at 20:39

  Klárko nádhera. Díky za inspiraci. 

 20. Katka Trnka:

  Říjen 21st, 2012 at 21:28

  Moc hezký článeček, musela sis to  užít a jsem ráda, že ses s náma o tu radost podělila.

 21. Jíťa:

  Listopad 6th, 2012 at 16:56

  Waw, klobouk dolů, Kiarko, tolik použitých technik. článek i Tvá přáníčka jsou úžasná!!!

 22. mishelinek:

  Listopad 15th, 2012 at 15:50

  Klárko, je to moc pěkné,jedno hezčí než druhé, jsi moc šikovná,já teprve začínám…jen my jde hlava kolem z té přemíry názvů rúzných pomůcek :-) ))

 23. XY:

  Leden 16th, 2013 at 09:22

  vánoční hvězda – přání :-) )*******

Zanechte komentář