Silhouette… část první aneb SEZNAMTE SE, PROSÍM:-)

Čtvrtek, Červenec 26, 2012 20:59

Text Pettie

Většina z vás Silhouette určitě zná. Já jsem scrapovala sotva pár týdnů, když jsem se o něm dozvěděla. Narazila jsem na něj při pátrání po různých technikách a pomůckách na internetu a už tehdy jsem věděla, že ho prostě jednou musím mít. Měla jsem to štěstí, že jsem se stala jeho šťastnou majitelkou dřív, než jsem si vůbec uměla představit.

Co všechno Silhouette umí?

Silhouette je výborný pomocník při tvoření stránek, přáníček, minialb a dalších projektů. Využít se dá však na mnohem více věcí než jen na scrap. Dokáže vyřezat různé obrázky a nápisy z papíru a čtvrtek do gramáže 220 g/m2. Řeže také motivy z látek a z magnetického papíru. Ze speciálního materiálu vyřeže motivy, které pak lehce nažehlíte na oblečení nebo třeba na polštářek. Pomocí Silhouettu si můžete ozdobit tričko motivem složeným ze třpytivých kamínků. Dětem vyrobíte tetování na ruku. Vyřezává motivy ze samolepící folie, které můžete použít nejen na scrapových projektech, ale i k dekorování sklenic, zrcadel, oken, nábytku, zdí. Díky optickému senzoru dokáže vyřezat obrázky vytištěné na vaší tiskárně. Pomocí speciálních tužek dokáže některé obrázky dokonce i namalovat.

Spoustu inspirace na využití Silhouettu najdete např. na oficiálním blogu.

Jak Silhouette pracuje?

Silhouette je elektrický přístroj, který spolupracuje s PC. Při jeho koupi dostanete spolu se samotným přístrojem i příslušný software na CD, který si do PC nainstalujete. Jde o program Studio, v němž si připravíte motivy, se kterými chcete dále pracovat (vyřezávat, tisknout). Díky tomuto programu navíc ovládáte i samotný Silhouette (nastavujete různé parametry pro řezání). Před samotným vyřezáváním motivu umístíte papír na lepivou podložku, tu vsunete i s papírem do Silhouettu a nůž Silhouettu motiv vyřeže. Je to řečeno velmi stručně a ve skutečnosti je to ještě o něco málo složitější. Pokud budete mít zájem, v dalších článcích bych vás se vším ráda seznámila podrobněji.

Máte pocit, že Silhouette nutně potřebujete? :-)

Možností, jak jej pořídit, je víc. Nový Silhouette můžete koupit přímo v USA, ale také u nás v ČR. Pokud budete nakupovat v USA a nemáte možnost nechat si Silhouette dovézt někým známým, připlatíte si ještě za poštovné (cca 55 dolarů). Nezapomeňte také na clo a 20% DPH, které vám cenu ještě navýší. Je tu ještě druhá možnost a to nákup přímo zde v ČR. Cena je pak ovšem o dost vyšší, než při objednávání z USA (a to i po přičtení všech poplatků, které jsem tu vyjmenovala).

Silhouette můžete koupit také z druhé ruky, např. přes eBay. S tím zkušenost nemám, ale prý i to stojí za zvážení.

Já sama jsem objednávala Silhouette z USA. Je to ovšem už víc než rok. Tehdy se prodával ještě Silhouette SD, který už je nahrazen novým modelem Silhouettem Cameo. I cena je už někde jinde. Přesná čísla (DPH, clo…) vám tedy neřeknu, ale třeba se ozve někdo s aktuálními informacemi.

… SILHOUETTE MŮŽETE KOUPIT WWW.FORART.CZ

Štítky: ,

44 komentářů k příspěvku “Silhouette… část první aneb SEZNAMTE SE, PROSÍM:-)”

 1. Lenka:

  Červenec 27th, 2012 at 06:15

  Musím říct, že na scrapbook jsem si koupila už hodně věcí. Po nějaké době jsem zjistila, že hodně jich využívám málo, nebo vůbec. To ale neplatí o Silhouette. Po řezaččce ho řadím mezi moje nejoblíbenější pomůcky. Hlavně na fonty je bezkonkurenční.

 2. Sylva:

  Červenec 27th, 2012 at 09:48

  Už delší dobu o silhouettu básním a šetřím na něj a už se konečně snad rýsuje i jeho nákup – měla by mi jej přivézt kamarádka z USA. Už se nemůžu dočkat :)

 3. Markéta Martínková:

  Červenec 27th, 2012 at 10:32

  Já bych také měla možnost dovozu od kamarádky,kolik asi tak si mám našetřit??Jaká je jeho cena,když se nebude objednávat,ale koupí se v USA? Děkuju Markýza

 4. Aktijka:

  Červenec 27th, 2012 at 10:49

  Spousta z nás si Silhouette koupila tady … http://www.customcrops.com/product_info.php?&manufacturers_id=95&products_id=232191818 …. je to ověřený obchod, dobré ceny, poštivné cca 55 dolarů. Pak se musí počítat s 20% DPH z pořizovací ceny, clo je jak kdy. Vím, že někdo nějaké platil, ale většinou to je bez. Jak Vám přijde dopis z celnice, napíšete tam čestné prohlášení, že to je pro osobní potřebu na kreativní tvoření :-) Pak se už jen platí poplatek poště za proclení a to je 90-180 Kč.

 5. Limetka:

  Červenec 27th, 2012 at 11:53

  Krásná provokace :o ), děkuji. A měla bych vybrané Vánoce na 20 let dopředu. Bohužel (bohudík) mám možnost si ho nechat přivézt, ale i tak musím rozbít prasátko a manželovi dát studený obklad až zjistí o kolik chci zas připravit rodinný rozpočet :-)

 6. Dankafoto:

  Červenec 27th, 2012 at 19:12

  Za pomoci Jíti jsem si loni tuto mašinku koupila v již zmiňovaném obchodě,je to super. Ale stále s ním neumím pracovat, tak jak by se mělo. MOC ráda uvítám další díly! :-) Děkuji

 7. Simona:

  Červenec 28th, 2012 at 08:57

  Mašinka je to úžasná :o ) , moc se těším na další pokračování! Můžu se zeptat jak je to s nožem a podložkou, musí se měnit často? Děkuji

 8. Avellana:

  Červenec 28th, 2012 at 14:56

  Jsem podlá žena. Pustila jsem několik výše uvedených videí svému muži. A víte co? Jemu se to líbí! Prý by pro to měl taky nějaké využití.Takže až začnu kňourat, že už mám něco našetřeno, ale že mi chybí…tak mi snad požehná (místo poklepání na čelo) a promluví o vánocích. Doufám. Mašinka je to opravdu super, váhám jen, jestli na to můj PC (ne)rozum bude stačit. Přidávám se s prosbičkou o další díly, a jak se servisem, s náhradními díly a doplňky (myslím fólie, kamínky,další obrázečky a tak…) Má někdo už nějakou zkušenost?

 9. Lenka:

  Červenec 28th, 2012 at 16:32

  Já už jsem za rok měnila nůž dvakrát. Nevím, čím to bylo. Hodně jsem řezala z tvrdšího papíru a prostě najednou přestal řezat. Zkoušela jsem, jestli není špatně nasazený, ale asi nebyl. Holky doporučují řezat spíše samolepící folii, tím se nožík tak netupí. Taky mám mašinku z customcrops.com a doobjednání nožíku včetně poštovného není tak nákladné (když teda objednáváte jen nožík :) ) A nově jsem objevila i nástvace http://www.customcrops.com/product_info.php?&manufacturers_id=&products_id=232193253
  , do kterých můžete dát gelová pera. Silhouette má svoje nástavce na svoje pera. Tohle mi přijde od jiného výrobce a zdá se mi, že do toho jde vložit jakékoliv gelové pero….. Takže další PRO Silhouette :)

 10. Pettie:

  Červenec 28th, 2012 at 17:20

  Já jsem nůž zatím neměnila a stále řeže …mám ho něco přes rok. Podložka mi vydržela hezky lepit asi půl roku, dalšího půl roku jsem si pomáhala izolepou :) )) V dalším článku bych chtěla napsat i o možnosti „obnovení“ podložky, což jsem asi před týdnem vyzkoušela a zatím to funguje :)
  Všem, kdo Silhouette nemají, přeju, ať se to brzo změní! :)

 11. Haczek:

  Červenec 28th, 2012 at 18:10

  Mě je líto, že jsem zaváhala, před tím než zavedli to 20% DPH na dovoz. Chtěla jsem si ho koupit k Vánocům, ale cena s přičtením poštovného, DPH a poplatku poště vycházela na nějaký 8 tisíc (skoro dvojnásobek oproti ceně samotného stroje) a za tu cenu se dal u nás ještě koupit i straší model. Nakonec jsem nekoupila, protože se mi to zdálo dost. Bohužel nemám to štěstí, že by mi ho někdo mohl dovézt :( ((. Ale jinak bych ho brala všemi deseti :)

 12. veverka.Hela:

  Červenec 28th, 2012 at 18:23

  Asi půjdu pohledat nejbližší banku. Na šlapání chodníku už nejsem Nevím, nevím, jak jinak bych na něj ušetřila. Ale tak bych ho chtěla….

 13. linda:

  Červenec 29th, 2012 at 13:00

  vdaka za tento blog….zacinam setrit…chcem ho pod stromcek :)

 14. ml:

  Červenec 29th, 2012 at 14:35

  Patřím k těm šťastným, které už SH vlastní. Objednávala jsem jsem docela nedávno NOVÝ přes ebay, tedy z USA. Pro všechny zájemkyně mám jednu potěšující zprávu, neplatila jsem clo, jen DPH. Nevím proč mi to odpustili, ale rozhodně jsem byl apotěšena. Navíc jsou na ebay různé akce, např. jsem měla 30 dolarů slevu a ještě jsem dostala navíc 1 podložku. Protože jsou mé zkušenosti poměrně čerstvé (asi 6 týdnů) případným zájemkyním ráda předám své zkušenosti s objednáním a doručením.

 15. Haczek:

  Červenec 29th, 2012 at 16:07

  @ml: A na kolik Tě vyšel se vším všudy?

 16. Aktijka - HuráPapír:

  Červenec 29th, 2012 at 21:01

  Já mám nůž taky ještě ten první, ale řežu moc málo. Podložku… mám ještě ten starý model a tam byla originální podložka nic moc. Tak jsem si pak koupila podlužku na Criccut 12″ a zastřihla jsem ji. Byla nejen mnohem levnější, ale i lepší. Aby podložka déle fungovala, dá se koupit lepidlo ve spreji, Pokud se nechá zaschnout, je papír z podložky snímatelný.

 17. Sylva:

  Červenec 30th, 2012 at 05:21

  ptala jsem se přímo na celní správě, jak je to s clem (konkrétně tedy při dovozu z usa), jelikož mě pár lidí strašilo, že se clo platí případ od případu…. Dozvěděla jsem se, že při dovozu je od cla osvobozeno zboží do 340 euro pro osobní potřebu nebo jako dárek pro někoho. Čeká mě teď sednout a prozkoumat, co je potřeba rovnou přikoupit a co by bylo dobré rovnou přikoupit (třeba náhradní nůž). Nemáte někdo dobrou radu? :-) už se těším jako blázen až budu moci tvořit s touhle mašinkou :)

 18. Lenka:

  Červenec 30th, 2012 at 06:05

  Já doporučuji náhradní nůž a lepící podložku (jak psala Aktijka, tak Cricut jsou mnohem levnější). V Hornbachu, Obi (nebo někde jinde) dokoupit samolepící folie (pěkný článek o vyřezávání najdete http://blog.scrapmafie.cz/?p=750

 19. Pavla:

  Červenec 30th, 2012 at 08:01

  Nejlevněji se u nás Cameo dá koupit za cca 9600Kč – vážně o tom uvažuji.
  Mám ale jeden dotaz – někde jsem vyčetla, že ten dodávaný SW umí jen ty svoje „siluetí“ formáty. Jsem grafik, mám spoutu vlastní designů, které bych chtěla vyřezat – a na to prý si musím pořídit za cca 50 dolarů Designer Edition – máte s tímto někdo zkušenosti?

 20. Pettie:

  Červenec 30th, 2012 at 08:21

  Pavlo, program Studio, kterej Silhouette používá, uměl dřív vyřezávat jen „svoje“ soubory (s koncovkou .studio). Často ho ale vylepšují a během posledního roku došlo i k takové změně, že umí otevřít i jiné soubory. Práce s nimi je pak o něco málo složitější, ale není to velký problém (chci to popsat v jednom z dalších článků). Designer Edition umí navíc pracovat se soubory .svg.

  Sylvo, já jsem náhradní nůž kupovala (zatím leží ve skříni nepoužitej :) ), náhradní podložky taky mám, ale v podstatě zbytečně (budu obnovovat ty starý…resp. už jsem obnovovala). A pak záleží na tom, na co všechno chceš Silhouette využívat :) V podstatě k „základní“ práci nic jinýho asi nepotřebuješ. Ale jsu zvědavá i na zkušenosti ostatních. Třeba to zas mají jinak :)

 21. isobelka:

  Červenec 30th, 2012 at 17:05

  Já mám Craft Robo, což je obdoba Silhouette, kupovala jsem v ČR, před dvěma lety, včetně náhradních nožíků i podložek.
  Náhradní věci jsem zatím ještě nepoužila, nožík řeže, podložka sice už dávno nelepí, ale používám snímatelné lepidlo ve spreji, které nastříkám na papír, nechám zaschnout a na podložce drží dost dobře.

 22. Jami:

  Červenec 30th, 2012 at 22:16

  Holky já ho našla i u nás..Možná to za to stojí..Nevím,kolik se pohybuje cena jinde ve světě atd.Stačí zadat na seznamu ve zboží Sillhouette Cameo a pár obchodů se mě objevilo..Chce to,ale zjistit dostupnost..spiše telefonicky..možná je to blbost,nevím..Ale možná je to jednodušší cesta k jeho získání:-)Já zjistila,že ho nutně potřebuji taky:-)Pettie díky za článek:-)Budu se těšit na pokračování.
  http://h-centrum.cz/tiskarny-a-kancelarska-technika/plotry/graphtec-silhouette-vyrezavaci-plotr-silhouette-cameo-%28id%3D316883%29.html

 23. Sylva:

  Červenec 31st, 2012 at 10:15

  moc děkuju za tipy a rady :) taky už se těším na další pokračování článku :) jinak ty podložky obnovujete pomocí lepidla ve spreji nebo ještě jinak?

 24. Avellana:

  Červenec 31st, 2012 at 18:56

  Lenko, já bych se ráda zeptala – tvrdší papír, co je tím myšleno? Tenší karton, tvrdý papír (řekněme 200-220gr – to jsou myslím barevné čtvrtky Capsule Collection, Aktijka je taky má v nabídce) nebo méně? Dívala jsem se na nabídku v USA, je to o něco levnější, mají tam i takové ty špachtličky a háčky, prostě udělátka k tomu… – zase ale nevím, jak by v případě nutnosti fungoval servis. No nic, taky se moc těším na pokračování.

 25. Lenka:

  Srpen 1st, 2012 at 05:26

  Myslím, že těch 220gr jsem vyřezávala na Vánoce (asi 50 vloček :) ) a tím se mi to hodně vytupilo. Teď jsem si zase hodně oblíbila motýlky, ale ty už se snažím vyřezávat z menší gramáže….

 26. Milena:

  Srpen 3rd, 2012 at 20:20

  Když Jitka dovolí, vložím odkaz na návod v češtině. 
  http://www.sws.cz/prod_img/graphtec/silhouette_%C4%8Desk%C3%BD%20manu%C3%A1l.pdf

 27. Květa:

  Duben 9th, 2013 at 13:00

  Právě jsem se stala majitelkou  Silhoette  Cameo – věřím , vím, že tady nejsem naposledy – právě řešm převod obrázků do vektorů.  

 28. Pettie:

  Duben 9th, 2013 at 16:45

  Tak přeju ať dobře slouží a ať se daří :)

 29. Martin:

  Červenec 29th, 2013 at 16:50

  Dobrý den. Chci se zeptat dokáže tento plotr řezat ze samolepící sametové folie? Sametky? Děkuji, Martin.

 30. Lenka:

  Listopad 13th, 2013 at 13:03

  Dobrý den,
  chci se zeptat, nevíte jaký je rozdíl mezi Silhouette Cameo a Silhouette Portrait? Tam je rozdíl asi ve velikosti si myslím, ale nejsem si jistá.
  Děkuji.

 31. Aktijka - HuráPapír:

  Listopad 13th, 2013 at 13:18

  Leni, jj, pouze velikost Cameo je na 12″ stránky, tzn. šíře max. 32 … délka je j
  podle podložky (mám v nabídce i 12 x 24″) a Portrait je na A4.

 32. Lidka:

  Prosinec 8th, 2013 at 12:05

  Ahoj Pettie (a ostatní děvčata), právě jsem objevila váš web a vidím, že ho rozhodně budu navštěvovat často. Silhouette Portrait už čeká v krabici, abych ho našla pod stromečkem , tak se zatím rozkoukávám, co budu nejdřív zkoušet. Přiznávám , že jsem postupovala přesně jako Avellana, navíc jsem ještě přesvědčila děti, že to bude ten nejúžasnější vánoční dárek :-) .
  Všem přeji krásné Vánoce

 33. Alka:

  Leden 3rd, 2014 at 11:14

  Dostaly jsme, mini školka, na toužebné přání tet, tak se říká p. učitelkám. Po třech dnech intenzivního překládání, jsem ze staré školy a v ruštině, ani češtině, jediné jazyky, které ovládám, návod není, jsem narazila v této diskuzi na link a hle, návod v češtině:) díky, díky, díky. Mám však problém s registrací karty, která byla jako bonus. Postup znám, dokonce ho i správně, krok po kroku aplikuji, ale křičí to na mě, že karta neexistuje. Máte někdo stejnou zkušenost, a jak jste postupovali. Děkuji

 34. Lenka:

  Leden 7th, 2014 at 08:04

  Nevíte, prosím, někdo, kde by se dal v zahraničí sehnat Silhouette Cameo levněji? Když jsem zadala stránky http://www.customcrops.com/product_info.php?products_id=232191818, dala do košíku, pak vyjde nejlevnější poštovné na $88.57, když se připočte DPH a clo, tak na tom budu hůř než když ho koupím v ČR. Dívala jsem se i na E-bay a Amazon, ale tam je to poštovné taky drahé a nedovedu si spočítat clo, když nevím váhu nebo rozměry balíku. Možná začnu spíše uvažovat o Portrait. Mohu se zeptat, kdo vlastní Cameo, když děláte různá přání nebo alba, využíváte spíše A3 papíry nebo by Vám stačil úplně ten Portrait na A4 papíry? Nebo na jaké projekty se spíše využije Cameo? Nechci, abych pak litovala toho, že jsem si koupila tu menší verzi. Moc děkuji.

 35. Marcela:

  Leden 28th, 2014 at 20:35

  Zdravím,

  mám takovou spíš IT otázku. Mám doma jen mini notebook, do kterého nejde dát CD. Nevíte prosím, jestli by to instalační CD šlo přehrát na flashku, kterou bych zapojila do mého mini notebooku?

 36. Pettie:

  Únor 3rd, 2014 at 22:39

  Marcela: A zkoušela jste použít odkaz přímo ze stránek? … http://www.silhouetteamerica.com/software/silhouette-studio

 37. Lusyanna:

  Únor 4th, 2014 at 14:45

  Ahojky, já mám Silhouette Cameo doma cca 14 dní a určitě bych nešla do té menší verze, krásně se tam vejdou scrapbookové papíry 30×30 cm.
  Zaplatila jsem za něj 7990 u nás v ČR.. neměla jsem nervy na to, abych ho někde objednávala v cizině a pak se bála, kdy a v jakém stavu dorazi… u nás jsem ho měla doma do druhého dne a ještě ta firma má pro své zákazníky i šablony ke stažení zdarma, které doplňuje…
  Jestli můžu, tak bych napsala i odkaz ….

  Dokud jsem ho neměla doma, tak jsem neměla ani tušení, co všechno se dá na tom dělat… :-) )
  Je to skvělá mašinka :-) )

  Jo a ta instalace s CD na flešku a následná instalace do PC je možná…
  Lusyanna

 38. Pettie:

  Únor 5th, 2014 at 18:58

  Jé, díky za info k té instalaci přes flasku :)

 39. sunny.sis:

  Únor 20th, 2014 at 08:28

  WAAAW tak toto cem cem cem!!! Dakujem za inspiraciu, manzela klepne pepka, ked mu naznacim, ze by som Siluetku chcela. Uz vidim, ako ma zrusi ako rusku vysielacku, ze mam Big Shot, tak naco… Ale ked ale ked ale ked…. Ved to znate. :) Tak nasetrit do Vianoc? :-D

 40. Libuschka:

  Březen 6th, 2014 at 08:47

  Ahoj, díky za přínosnou diskuzi. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenost s vyřezáváním látek (navíc podloženejch výztuhou), filcem ev. koženkou? Zvládnula by to „Siluetkaů?
  Děkuji Líba

 41. Terka:

  Červen 5th, 2014 at 18:49

  Ahojky všem. Jsem víceméně začátečník, od Vánoc mám Big Shot a jsem z něj naprosto unešená. Teď jsem v několika diskuzích narazila na tento Silhoutte a mám hned několik dotazů. Zajímá mě, pokud bych si koupila Silhouette, bude mi pak ještě k něčemu Big Shot? :-D Vím, že Silhouette neumí vyřezávat tvrdší papíry, což BIGZ šablony zvládnou. Zajímá mě ještě ohledně těch tvarů, opravdu zvládne Silhouette cokoliv? Díky moc :-)

 42. Aktijka - HuráPapír:

  Červen 5th, 2014 at 22:17

  Terko, určitě bude :-) Mám Big SHot i Silhouette … a výseky z BS se mi líbí mnohem více a víc jej také používám :-) Silhouette zvládne vyříznout cokoliv…. ale správně
  píšete, ne čtvrtky s vyšší gramáží.

 43. Navodovo:

  Prosinec 9th, 2014 at 16:46

  Šikovná vecička. Mňa tento rok na vianočných trhoch zaujali ozdoby vyrezávané z dreva, tak hľadám rezačku, ktorá sa na to používa. Toto bude zjavne len na papier, ale super.

 44. Eva:

  Prosinec 26th, 2014 at 11:47

  Dobrý den, chci zeptat, zda máte někdo zkušenost s instalací do Linuxu. Koupila jsem si Silhouette, ale bohužel nemám v počítači Windows.. Díky Eva

Zanechte komentář

Silhouette… část první aneb SEZNAMTE SE, PROSÍM:-)

Čtvrtek, Červenec 26, 2012 20:59

Text Pettie

Většina z vás Silhouette určitě zná. Já jsem scrapovala sotva pár týdnů, když jsem se o něm dozvěděla. Narazila jsem na něj při pátrání po různých technikách a pomůckách na internetu a už tehdy jsem věděla, že ho prostě jednou musím mít. Měla jsem to štěstí, že jsem se stala jeho šťastnou majitelkou dřív, než jsem si vůbec uměla představit.

Co všechno Silhouette umí?

Silhouette je výborný pomocník při tvoření stránek, přáníček, minialb a dalších projektů. Využít se dá však na mnohem více věcí než jen na scrap. Dokáže vyřezat různé obrázky a nápisy z papíru a čtvrtek do gramáže 220 g/m2. Řeže také motivy z látek a z magnetického papíru. Ze speciálního materiálu vyřeže motivy, které pak lehce nažehlíte na oblečení nebo třeba na polštářek. Pomocí Silhouettu si můžete ozdobit tričko motivem složeným ze třpytivých kamínků. Dětem vyrobíte tetování na ruku. Vyřezává motivy ze samolepící folie, které můžete použít nejen na scrapových projektech, ale i k dekorování sklenic, zrcadel, oken, nábytku, zdí. Díky optickému senzoru dokáže vyřezat obrázky vytištěné na vaší tiskárně. Pomocí speciálních tužek dokáže některé obrázky dokonce i namalovat.

Spoustu inspirace na využití Silhouettu najdete např. na oficiálním blogu.

Jak Silhouette pracuje?

Silhouette je elektrický přístroj, který spolupracuje s PC. Při jeho koupi dostanete spolu se samotným přístrojem i příslušný software na CD, který si do PC nainstalujete. Jde o program Studio, v němž si připravíte motivy, se kterými chcete dále pracovat (vyřezávat, tisknout). Díky tomuto programu navíc ovládáte i samotný Silhouette (nastavujete různé parametry pro řezání). Před samotným vyřezáváním motivu umístíte papír na lepivou podložku, tu vsunete i s papírem do Silhouettu a nůž Silhouettu motiv vyřeže. Je to řečeno velmi stručně a ve skutečnosti je to ještě o něco málo složitější. Pokud budete mít zájem, v dalších článcích bych vás se vším ráda seznámila podrobněji.

Máte pocit, že Silhouette nutně potřebujete? :-)

Možností, jak jej pořídit, je víc. Nový Silhouette můžete koupit přímo v USA, ale také u nás v ČR. Pokud budete nakupovat v USA a nemáte možnost nechat si Silhouette dovézt někým známým, připlatíte si ještě za poštovné (cca 55 dolarů). Nezapomeňte také na clo a 20% DPH, které vám cenu ještě navýší. Je tu ještě druhá možnost a to nákup přímo zde v ČR. Cena je pak ovšem o dost vyšší, než při objednávání z USA (a to i po přičtení všech poplatků, které jsem tu vyjmenovala).

Silhouette můžete koupit také z druhé ruky, např. přes eBay. S tím zkušenost nemám, ale prý i to stojí za zvážení.

Já sama jsem objednávala Silhouette z USA. Je to ovšem už víc než rok. Tehdy se prodával ještě Silhouette SD, který už je nahrazen novým modelem Silhouettem Cameo. I cena je už někde jinde. Přesná čísla (DPH, clo…) vám tedy neřeknu, ale třeba se ozve někdo s aktuálními informacemi.

… SILHOUETTE MŮŽETE KOUPIT WWW.FORART.CZ

Štítky: ,

44 komentářů k příspěvku “Silhouette… část první aneb SEZNAMTE SE, PROSÍM:-)”

 1. Lenka:

  Červenec 27th, 2012 at 06:15

  Musím říct, že na scrapbook jsem si koupila už hodně věcí. Po nějaké době jsem zjistila, že hodně jich využívám málo, nebo vůbec. To ale neplatí o Silhouette. Po řezaččce ho řadím mezi moje nejoblíbenější pomůcky. Hlavně na fonty je bezkonkurenční.

 2. Sylva:

  Červenec 27th, 2012 at 09:48

  Už delší dobu o silhouettu básním a šetřím na něj a už se konečně snad rýsuje i jeho nákup – měla by mi jej přivézt kamarádka z USA. Už se nemůžu dočkat :)

 3. Markéta Martínková:

  Červenec 27th, 2012 at 10:32

  Já bych také měla možnost dovozu od kamarádky,kolik asi tak si mám našetřit??Jaká je jeho cena,když se nebude objednávat,ale koupí se v USA? Děkuju Markýza

 4. Aktijka:

  Červenec 27th, 2012 at 10:49

  Spousta z nás si Silhouette koupila tady … http://www.customcrops.com/product_info.php?&manufacturers_id=95&products_id=232191818 …. je to ověřený obchod, dobré ceny, poštivné cca 55 dolarů. Pak se musí počítat s 20% DPH z pořizovací ceny, clo je jak kdy. Vím, že někdo nějaké platil, ale většinou to je bez. Jak Vám přijde dopis z celnice, napíšete tam čestné prohlášení, že to je pro osobní potřebu na kreativní tvoření :-) Pak se už jen platí poplatek poště za proclení a to je 90-180 Kč.

 5. Limetka:

  Červenec 27th, 2012 at 11:53

  Krásná provokace :o ), děkuji. A měla bych vybrané Vánoce na 20 let dopředu. Bohužel (bohudík) mám možnost si ho nechat přivézt, ale i tak musím rozbít prasátko a manželovi dát studený obklad až zjistí o kolik chci zas připravit rodinný rozpočet :-)

 6. Dankafoto:

  Červenec 27th, 2012 at 19:12

  Za pomoci Jíti jsem si loni tuto mašinku koupila v již zmiňovaném obchodě,je to super. Ale stále s ním neumím pracovat, tak jak by se mělo. MOC ráda uvítám další díly! :-) Děkuji

 7. Simona:

  Červenec 28th, 2012 at 08:57

  Mašinka je to úžasná :o ) , moc se těším na další pokračování! Můžu se zeptat jak je to s nožem a podložkou, musí se měnit často? Děkuji

 8. Avellana:

  Červenec 28th, 2012 at 14:56

  Jsem podlá žena. Pustila jsem několik výše uvedených videí svému muži. A víte co? Jemu se to líbí! Prý by pro to měl taky nějaké využití.Takže až začnu kňourat, že už mám něco našetřeno, ale že mi chybí…tak mi snad požehná (místo poklepání na čelo) a promluví o vánocích. Doufám. Mašinka je to opravdu super, váhám jen, jestli na to můj PC (ne)rozum bude stačit. Přidávám se s prosbičkou o další díly, a jak se servisem, s náhradními díly a doplňky (myslím fólie, kamínky,další obrázečky a tak…) Má někdo už nějakou zkušenost?

 9. Lenka:

  Červenec 28th, 2012 at 16:32

  Já už jsem za rok měnila nůž dvakrát. Nevím, čím to bylo. Hodně jsem řezala z tvrdšího papíru a prostě najednou přestal řezat. Zkoušela jsem, jestli není špatně nasazený, ale asi nebyl. Holky doporučují řezat spíše samolepící folii, tím se nožík tak netupí. Taky mám mašinku z customcrops.com a doobjednání nožíku včetně poštovného není tak nákladné (když teda objednáváte jen nožík :) ) A nově jsem objevila i nástvace http://www.customcrops.com/product_info.php?&manufacturers_id=&products_id=232193253
  , do kterých můžete dát gelová pera. Silhouette má svoje nástavce na svoje pera. Tohle mi přijde od jiného výrobce a zdá se mi, že do toho jde vložit jakékoliv gelové pero….. Takže další PRO Silhouette :)

 10. Pettie:

  Červenec 28th, 2012 at 17:20

  Já jsem nůž zatím neměnila a stále řeže …mám ho něco přes rok. Podložka mi vydržela hezky lepit asi půl roku, dalšího půl roku jsem si pomáhala izolepou :) )) V dalším článku bych chtěla napsat i o možnosti „obnovení“ podložky, což jsem asi před týdnem vyzkoušela a zatím to funguje :)
  Všem, kdo Silhouette nemají, přeju, ať se to brzo změní! :)

 11. Haczek:

  Červenec 28th, 2012 at 18:10

  Mě je líto, že jsem zaváhala, před tím než zavedli to 20% DPH na dovoz. Chtěla jsem si ho koupit k Vánocům, ale cena s přičtením poštovného, DPH a poplatku poště vycházela na nějaký 8 tisíc (skoro dvojnásobek oproti ceně samotného stroje) a za tu cenu se dal u nás ještě koupit i straší model. Nakonec jsem nekoupila, protože se mi to zdálo dost. Bohužel nemám to štěstí, že by mi ho někdo mohl dovézt :( ((. Ale jinak bych ho brala všemi deseti :)

 12. veverka.Hela:

  Červenec 28th, 2012 at 18:23

  Asi půjdu pohledat nejbližší banku. Na šlapání chodníku už nejsem Nevím, nevím, jak jinak bych na něj ušetřila. Ale tak bych ho chtěla….

 13. linda:

  Červenec 29th, 2012 at 13:00

  vdaka za tento blog….zacinam setrit…chcem ho pod stromcek :)

 14. ml:

  Červenec 29th, 2012 at 14:35

  Patřím k těm šťastným, které už SH vlastní. Objednávala jsem jsem docela nedávno NOVÝ přes ebay, tedy z USA. Pro všechny zájemkyně mám jednu potěšující zprávu, neplatila jsem clo, jen DPH. Nevím proč mi to odpustili, ale rozhodně jsem byl apotěšena. Navíc jsou na ebay různé akce, např. jsem měla 30 dolarů slevu a ještě jsem dostala navíc 1 podložku. Protože jsou mé zkušenosti poměrně čerstvé (asi 6 týdnů) případným zájemkyním ráda předám své zkušenosti s objednáním a doručením.

 15. Haczek:

  Červenec 29th, 2012 at 16:07

  @ml: A na kolik Tě vyšel se vším všudy?

 16. Aktijka - HuráPapír:

  Červenec 29th, 2012 at 21:01

  Já mám nůž taky ještě ten první, ale řežu moc málo. Podložku… mám ještě ten starý model a tam byla originální podložka nic moc. Tak jsem si pak koupila podlužku na Criccut 12″ a zastřihla jsem ji. Byla nejen mnohem levnější, ale i lepší. Aby podložka déle fungovala, dá se koupit lepidlo ve spreji, Pokud se nechá zaschnout, je papír z podložky snímatelný.

 17. Sylva:

  Červenec 30th, 2012 at 05:21

  ptala jsem se přímo na celní správě, jak je to s clem (konkrétně tedy při dovozu z usa), jelikož mě pár lidí strašilo, že se clo platí případ od případu…. Dozvěděla jsem se, že při dovozu je od cla osvobozeno zboží do 340 euro pro osobní potřebu nebo jako dárek pro někoho. Čeká mě teď sednout a prozkoumat, co je potřeba rovnou přikoupit a co by bylo dobré rovnou přikoupit (třeba náhradní nůž). Nemáte někdo dobrou radu? :-) už se těším jako blázen až budu moci tvořit s touhle mašinkou :)

 18. Lenka:

  Červenec 30th, 2012 at 06:05

  Já doporučuji náhradní nůž a lepící podložku (jak psala Aktijka, tak Cricut jsou mnohem levnější). V Hornbachu, Obi (nebo někde jinde) dokoupit samolepící folie (pěkný článek o vyřezávání najdete http://blog.scrapmafie.cz/?p=750

 19. Pavla:

  Červenec 30th, 2012 at 08:01

  Nejlevněji se u nás Cameo dá koupit za cca 9600Kč – vážně o tom uvažuji.
  Mám ale jeden dotaz – někde jsem vyčetla, že ten dodávaný SW umí jen ty svoje „siluetí“ formáty. Jsem grafik, mám spoutu vlastní designů, které bych chtěla vyřezat – a na to prý si musím pořídit za cca 50 dolarů Designer Edition – máte s tímto někdo zkušenosti?

 20. Pettie:

  Červenec 30th, 2012 at 08:21

  Pavlo, program Studio, kterej Silhouette používá, uměl dřív vyřezávat jen „svoje“ soubory (s koncovkou .studio). Často ho ale vylepšují a během posledního roku došlo i k takové změně, že umí otevřít i jiné soubory. Práce s nimi je pak o něco málo složitější, ale není to velký problém (chci to popsat v jednom z dalších článků). Designer Edition umí navíc pracovat se soubory .svg.

  Sylvo, já jsem náhradní nůž kupovala (zatím leží ve skříni nepoužitej :) ), náhradní podložky taky mám, ale v podstatě zbytečně (budu obnovovat ty starý…resp. už jsem obnovovala). A pak záleží na tom, na co všechno chceš Silhouette využívat :) V podstatě k „základní“ práci nic jinýho asi nepotřebuješ. Ale jsu zvědavá i na zkušenosti ostatních. Třeba to zas mají jinak :)

 21. isobelka:

  Červenec 30th, 2012 at 17:05

  Já mám Craft Robo, což je obdoba Silhouette, kupovala jsem v ČR, před dvěma lety, včetně náhradních nožíků i podložek.
  Náhradní věci jsem zatím ještě nepoužila, nožík řeže, podložka sice už dávno nelepí, ale používám snímatelné lepidlo ve spreji, které nastříkám na papír, nechám zaschnout a na podložce drží dost dobře.

 22. Jami:

  Červenec 30th, 2012 at 22:16

  Holky já ho našla i u nás..Možná to za to stojí..Nevím,kolik se pohybuje cena jinde ve světě atd.Stačí zadat na seznamu ve zboží Sillhouette Cameo a pár obchodů se mě objevilo..Chce to,ale zjistit dostupnost..spiše telefonicky..možná je to blbost,nevím..Ale možná je to jednodušší cesta k jeho získání:-)Já zjistila,že ho nutně potřebuji taky:-)Pettie díky za článek:-)Budu se těšit na pokračování.
  http://h-centrum.cz/tiskarny-a-kancelarska-technika/plotry/graphtec-silhouette-vyrezavaci-plotr-silhouette-cameo-%28id%3D316883%29.html

 23. Sylva:

  Červenec 31st, 2012 at 10:15

  moc děkuju za tipy a rady :) taky už se těším na další pokračování článku :) jinak ty podložky obnovujete pomocí lepidla ve spreji nebo ještě jinak?

 24. Avellana:

  Červenec 31st, 2012 at 18:56

  Lenko, já bych se ráda zeptala – tvrdší papír, co je tím myšleno? Tenší karton, tvrdý papír (řekněme 200-220gr – to jsou myslím barevné čtvrtky Capsule Collection, Aktijka je taky má v nabídce) nebo méně? Dívala jsem se na nabídku v USA, je to o něco levnější, mají tam i takové ty špachtličky a háčky, prostě udělátka k tomu… – zase ale nevím, jak by v případě nutnosti fungoval servis. No nic, taky se moc těším na pokračování.

 25. Lenka:

  Srpen 1st, 2012 at 05:26

  Myslím, že těch 220gr jsem vyřezávala na Vánoce (asi 50 vloček :) ) a tím se mi to hodně vytupilo. Teď jsem si zase hodně oblíbila motýlky, ale ty už se snažím vyřezávat z menší gramáže….

 26. Milena:

  Srpen 3rd, 2012 at 20:20

  Když Jitka dovolí, vložím odkaz na návod v češtině. 
  http://www.sws.cz/prod_img/graphtec/silhouette_%C4%8Desk%C3%BD%20manu%C3%A1l.pdf

 27. Květa:

  Duben 9th, 2013 at 13:00

  Právě jsem se stala majitelkou  Silhoette  Cameo – věřím , vím, že tady nejsem naposledy – právě řešm převod obrázků do vektorů.  

 28. Pettie:

  Duben 9th, 2013 at 16:45

  Tak přeju ať dobře slouží a ať se daří :)

 29. Martin:

  Červenec 29th, 2013 at 16:50

  Dobrý den. Chci se zeptat dokáže tento plotr řezat ze samolepící sametové folie? Sametky? Děkuji, Martin.

 30. Lenka:

  Listopad 13th, 2013 at 13:03

  Dobrý den,
  chci se zeptat, nevíte jaký je rozdíl mezi Silhouette Cameo a Silhouette Portrait? Tam je rozdíl asi ve velikosti si myslím, ale nejsem si jistá.
  Děkuji.

 31. Aktijka - HuráPapír:

  Listopad 13th, 2013 at 13:18

  Leni, jj, pouze velikost Cameo je na 12″ stránky, tzn. šíře max. 32 … délka je j
  podle podložky (mám v nabídce i 12 x 24″) a Portrait je na A4.

 32. Lidka:

  Prosinec 8th, 2013 at 12:05

  Ahoj Pettie (a ostatní děvčata), právě jsem objevila váš web a vidím, že ho rozhodně budu navštěvovat často. Silhouette Portrait už čeká v krabici, abych ho našla pod stromečkem , tak se zatím rozkoukávám, co budu nejdřív zkoušet. Přiznávám , že jsem postupovala přesně jako Avellana, navíc jsem ještě přesvědčila děti, že to bude ten nejúžasnější vánoční dárek :-) .
  Všem přeji krásné Vánoce

 33. Alka:

  Leden 3rd, 2014 at 11:14

  Dostaly jsme, mini školka, na toužebné přání tet, tak se říká p. učitelkám. Po třech dnech intenzivního překládání, jsem ze staré školy a v ruštině, ani češtině, jediné jazyky, které ovládám, návod není, jsem narazila v této diskuzi na link a hle, návod v češtině:) díky, díky, díky. Mám však problém s registrací karty, která byla jako bonus. Postup znám, dokonce ho i správně, krok po kroku aplikuji, ale křičí to na mě, že karta neexistuje. Máte někdo stejnou zkušenost, a jak jste postupovali. Děkuji

 34. Lenka:

  Leden 7th, 2014 at 08:04

  Nevíte, prosím, někdo, kde by se dal v zahraničí sehnat Silhouette Cameo levněji? Když jsem zadala stránky http://www.customcrops.com/product_info.php?products_id=232191818, dala do košíku, pak vyjde nejlevnější poštovné na $88.57, když se připočte DPH a clo, tak na tom budu hůř než když ho koupím v ČR. Dívala jsem se i na E-bay a Amazon, ale tam je to poštovné taky drahé a nedovedu si spočítat clo, když nevím váhu nebo rozměry balíku. Možná začnu spíše uvažovat o Portrait. Mohu se zeptat, kdo vlastní Cameo, když děláte různá přání nebo alba, využíváte spíše A3 papíry nebo by Vám stačil úplně ten Portrait na A4 papíry? Nebo na jaké projekty se spíše využije Cameo? Nechci, abych pak litovala toho, že jsem si koupila tu menší verzi. Moc děkuji.

 35. Marcela:

  Leden 28th, 2014 at 20:35

  Zdravím,

  mám takovou spíš IT otázku. Mám doma jen mini notebook, do kterého nejde dát CD. Nevíte prosím, jestli by to instalační CD šlo přehrát na flashku, kterou bych zapojila do mého mini notebooku?

 36. Pettie:

  Únor 3rd, 2014 at 22:39

  Marcela: A zkoušela jste použít odkaz přímo ze stránek? … http://www.silhouetteamerica.com/software/silhouette-studio

 37. Lusyanna:

  Únor 4th, 2014 at 14:45

  Ahojky, já mám Silhouette Cameo doma cca 14 dní a určitě bych nešla do té menší verze, krásně se tam vejdou scrapbookové papíry 30×30 cm.
  Zaplatila jsem za něj 7990 u nás v ČR.. neměla jsem nervy na to, abych ho někde objednávala v cizině a pak se bála, kdy a v jakém stavu dorazi… u nás jsem ho měla doma do druhého dne a ještě ta firma má pro své zákazníky i šablony ke stažení zdarma, které doplňuje…
  Jestli můžu, tak bych napsala i odkaz ….

  Dokud jsem ho neměla doma, tak jsem neměla ani tušení, co všechno se dá na tom dělat… :-) )
  Je to skvělá mašinka :-) )

  Jo a ta instalace s CD na flešku a následná instalace do PC je možná…
  Lusyanna

 38. Pettie:

  Únor 5th, 2014 at 18:58

  Jé, díky za info k té instalaci přes flasku :)

 39. sunny.sis:

  Únor 20th, 2014 at 08:28

  WAAAW tak toto cem cem cem!!! Dakujem za inspiraciu, manzela klepne pepka, ked mu naznacim, ze by som Siluetku chcela. Uz vidim, ako ma zrusi ako rusku vysielacku, ze mam Big Shot, tak naco… Ale ked ale ked ale ked…. Ved to znate. :) Tak nasetrit do Vianoc? :-D

 40. Libuschka:

  Březen 6th, 2014 at 08:47

  Ahoj, díky za přínosnou diskuzi. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenost s vyřezáváním látek (navíc podloženejch výztuhou), filcem ev. koženkou? Zvládnula by to „Siluetkaů?
  Děkuji Líba

 41. Terka:

  Červen 5th, 2014 at 18:49

  Ahojky všem. Jsem víceméně začátečník, od Vánoc mám Big Shot a jsem z něj naprosto unešená. Teď jsem v několika diskuzích narazila na tento Silhoutte a mám hned několik dotazů. Zajímá mě, pokud bych si koupila Silhouette, bude mi pak ještě k něčemu Big Shot? :-D Vím, že Silhouette neumí vyřezávat tvrdší papíry, což BIGZ šablony zvládnou. Zajímá mě ještě ohledně těch tvarů, opravdu zvládne Silhouette cokoliv? Díky moc :-)

 42. Aktijka - HuráPapír:

  Červen 5th, 2014 at 22:17

  Terko, určitě bude :-) Mám Big SHot i Silhouette … a výseky z BS se mi líbí mnohem více a víc jej také používám :-) Silhouette zvládne vyříznout cokoliv…. ale správně
  píšete, ne čtvrtky s vyšší gramáží.

 43. Navodovo:

  Prosinec 9th, 2014 at 16:46

  Šikovná vecička. Mňa tento rok na vianočných trhoch zaujali ozdoby vyrezávané z dreva, tak hľadám rezačku, ktorá sa na to používa. Toto bude zjavne len na papier, ale super.

 44. Eva:

  Prosinec 26th, 2014 at 11:47

  Dobrý den, chci zeptat, zda máte někdo zkušenost s instalací do Linuxu. Koupila jsem si Silhouette, ale bohužel nemám v počítači Windows.. Díky Eva

Zanechte komentář