1. HURÁ scrapbookový víkendový kurz … co se dělo …

Neděle, Říjen 16, 2011 19:06

Foto a text Astarte

Doufám, že vás náš scrapbookový víkend pořádně nakopnul.

Mě tedy ano. I když už dávno nehýřím tím prvotním bezmezným nadšením jako vy, byly jste tak úžasné a váš zápal tak nakažlivý, že od té doby pořád myslím na scrap a v ukradených večerních hodinách tvořím a tvořím.

Uplynulý víkend (7. – 9. října 2011) se totiž konal první srapbookový kurz Hurápapíru, který organizovala samozřejmě Aktijka a jako další lektorky jsme byly Píďa a já – Astarte, všechny ze ScrapMafie. Náplní kurzu bylo seznámení se scrapbookem jako takovým, vyzkoušení nejrůznějších technik jako embossování, distress inkousty, alkoholové barvy, atd., ukázky zacházení s mašinkami Silhouette a Big Shot a hlavně tvoření – přáníčka, stránky, notýsky, kalendáře … však uvidíte.


Sešly jsme se ve výukovém centru Erudito v Lukách nad Jihlavou a je to šikovné místo v centru republiky s dobrým jídlem a dostatkem místa, vypadá to, že i další kurzy budeme pořádat tam. Začátek byl v pátek v 17 hodin, jen dálnice byla nějaká ucpaná, takže jsme se sjížděly až do večera… nejdelší cestu měly z Košic – vlakem 12 hodin a nejkratší obyvatelky přímo z Luk :-) . Ale vzhledem k tomu, že první bod programu bylo klidné posezení a prohlížení alb, nijak zvlášť to nevadilo. Učebna se pomalu plnila nejen scrapbookařkami, ale i hromadou Aktijčiných krabic, beden a kufříků – však v nich měla hromadu věcí na vyzkoušení a ukázky technik, druhou hromadu věcí na tvoření a navíc ještě část svého obchůdku – jestli se to dá nazvat vůbec touhle zdrobnělinou. Když tak trošku odbočím – Aktijku doma její „obchůdek“ už vystěhoval ze dvou pokojů v patře a přetéká po chodbě a schodech do přízemí, takže nakupujte, nakupujte .. nebo ji to zasype a budeme bez Aktijky :-)

Nakonec jsme znárodnily skoro všechny stoly a lavice v dosahu učebny, krabice byly jakžtakž zaparkované a mohlo se začít tvořit. První úkol byl – udělat si jmenovku. Pro mnohé z vás šlo o první scrapnuté dílko v životě, ale vůbec to nebylo poznat – byly jste moc šikovné a u někoho se nechtělo ani věřit, že scrapuje opravdu poprvé. Aktijka dodala čtvrtky, vzorované papíry, písmenka a další potřeby a už se jelo. Píďa jako výborná moderátorka nás ještě zvládla všechny seznámit a než večer skončil, byly jsme už družný scrapbookařský kolektiv.

Hlavní část tvoření se ovšem odehrávala v sobotu. Kromě toho, že jsme ráno trochu zaspaly (no samozřejmě že jenom my organizátorky), už naštěstí žádné další problémy nenastaly. Na tvoření jste dostaly předpřipravené balíčky s materiálem (večer jsme s vaší pomoci rozjely výbornou balicí linku :-) a další věci pak byly k dispozici hromadně. Pustily jste se do práce celé žhavé a byl obrovský problém dostat vás od díla nejen k obědu, ale dokonce i k večeři. Postupně proběhly jednak ukázky mašinek a technik – Aktijka předvedla Big Shot, který byl celý zbytek kurzu k dispozici a vzbudil velké ohlasy, Píďa Silhouette, z technik pak bylo k vidění a vyzkoušení resist techniky, embossování, razítkování, distress inkoustovací barvy, alkoholové barvy (ty jsem patlala já, abyste si nemyslely, že jsem jen fotila). V neděli pak ještě menší kurz úpravy fotek v Zoner Photo Studiu – mail jste dostaly všechny, takže víte, kde se ptát dál.

Co se týká tvoření, začalo malou rozcvičkou – Aktijka si pro vás připravila návod na papírovou peněženku, která se fintou fň udělá z dopisní obálky. Další na řadě byla stránka podle Unčina sketche měsíce (které každý měsíc publikujeme na blogu ScrapMafie), pak jste si nazdobily desky a orazítkovaly bloky, které vám Aktijka svázala na strojku Zutter, mezitím nějaká ta přáníčka a ty nejaktivnější si u Aktijky v obchodě koupily kalendář a za večer stihly i několik měsíců. Tvůrčí nadšení a atmosféra strhlo nakonec k takové rychlé tvorbě i mě a Píďu, jen Aktijka byla naprosto nepostradatelná a pořád v pohybu a vysvětlování.

Obchod byl vůbec kapitola sama o sobě. Pamatuju si na to ..  moc dobře si na to pamatuju, když jsem měla poprvé možnost se scrapbookovýma věcma probrat a pohrabat ještě před nákupem, vybrat si to nejlepší pro sebe, prohlédnout všechno ostatní. Jistě, všechno to máme vyfocené na Internetu, ale na živo je to stokrát lepší … barvy, struktury, velikosti … vrhly jste se na obchod jako vyhladovělé kobylky a jak říkám, vůbec se tomu nedivím. To prostě je zážitek! Ostatně..  no taky jsem neodolala a nakoupila, a to mám Aktijku vpodstatě denodenně v dosahu :-) A domečkovej papír už mi došel .. vzala jsem si jen jeden a všechny ostatní jste rozebraly :-)

Tak to máme tvoření, obchod, předváděčky  .. aha. Aby bylo také trochu napětí a nějaká ta motivace, také se soutěžilo – to tedy až v neděli, když bylo konečně hotovo. Každá vybrala jedno dílko, které se jí podle jejího názoru nejvíc povedlo, a dala ho do soutěže. Proběhlo tajné hlasování, sčítací stroj Píďa pak dlouho dlouho počítal .. a tady máme stupně vítězů.

A najednou bylo nedělní poledne a konec kurzu. Ještě se doprohlížela alba, dolepovaly poslední ozdoby a hlavně balilo a uklízelo. Po obědě už jen veliké loučení a .. to nás tedy těšilo velice.. také hodně ujišťování, že musíme udělat další navazující kurz a že určitě zase přijedete :-) V této souvislosti bych pro vás měla něco mezi prosbou a úkolem – měly bychom ten „náš“ kurz nějak pojmenovat, ať si ho příště poznáme. Napište nám návrhy do komentářů nebo mailem Aktijce, díky všem :-)

A ještě jedna věc nás scrapmafiánky hrozně moc potěšila – spousta z vás četla naši knížku, některé tato knížka dokonce ke scrapbooku přivedla. Našly jste ji v obchodech i knihovnách – to je prostě úžasné, přesně tak jsme to chtěly. Je to knížka pro úplné začátečnice, má seznámit, vzbudit zájem a poté radit tak na první rok scrapbooku. A i podle rozhovorů s vámi se ukázalo, že přesně splňuje záměr, se kterým jsme ji psaly, a že se vám navíc líbí a dobře čte .. prostě byly jsme z toho šťastné jako blechy :-)   Jen tak dál, scrapbook je nádherný koníček, držíme vám všem palce.

Co ještě dodat ke kurzu. Určitě postrádáte víc fotografií – budou, i v tiskových velikostech, jen mi prosím dejte chvíli čas, jsem teď hodně vytížená a přece jen to pár hodin zabere. Aktijka vám pak pošle hromadný mailík s odkazem na galerii i stažení. Co se týká kurzu pro pokročilé – neměl by to být problém, pokud budete mít zájem vy. Napište do komentářů nebo Aktijce – když vás bude dost, můžeme se takhle klidně jednou za rok scházet, probírat nové věci a společně scrapovat. Jako motivaci tady máte naši první společnou fotografi – když ji rozkliknete, budete ji mít v tisknutelné velikosti :-) Bohužel na ni nejsme všichni, některé už byly na cestě k domovu.

Mějte se pěkně, přeju spoustu energie do tvoření a ahoj … třeba zase někdy v Lukách.
Astarte.

Štítky:

14 komentářů k příspěvku “1. HURÁ scrapbookový víkendový kurz … co se dělo …”

 1. Milka:

  Říjen 17th, 2011 at 07:14

  Páni, to koukám, jak jste si to užily! Trochu závist. :D

 2. Eva:

  Říjen 17th, 2011 at 10:21

  Já byla a byl to nádherný relax! Moc děkuji všem lektorkám. Bála jsem se, co tam budeme samý ženský dělat, ale už teď se hlásím na jarní pokračovací :-) A název se mi líbí, jaký jsi Astarte dala :-)

 3. Eva:

  Říjen 17th, 2011 at 10:22

  Jo a po kurzu vím, že nutně potřebuji Big Shot :-) :-) :-)

 4. Danka:

  Říjen 17th, 2011 at 17:29

  Po přečtení článku a shlédnutí foteček to vypadá, že jste si to všechny náramně užily!!!!!! :) Super.

 5. Lotka:

  Říjen 18th, 2011 at 05:55

  Byl to úžasný víkend, DÍKY MOC VŠEM! Již teď se hlásím na další a NEMUŽU SE DOČKAT.

 6. Petra K.:

  Říjen 18th, 2011 at 23:32

  Přesně, jak je ve článku nepsáno. Jela jsem s kamarádkou jako nováček co pořádně neví jak chytnout nůžky a po tomto víkendu jsem už udělala 3 velké objednávky u Aktijky :-) Byl to nádherný víkend, děkuji všem lektorkám! Stále s úsměvem vzpomínám, jak jste nás honily na jídlo :-)

 7. veverka.Hela:

  Říjen 20th, 2011 at 16:10

  Páni, to musel být srazík. Tak trochu vám závidím, snad se také někdy někam dostanu.

 8. Pettie:

  Říjen 20th, 2011 at 16:44

  Muselo to být super :) Taky závidím :)

 9. Jennyyfer*:

  Říjen 20th, 2011 at 17:04

  Závidím :-) moc byc chtěla návod na tu papírovou peněženku-moc se mi to líbí :-) a ještě se chci zeptat.V té vaší knížce,jsou tam i návody na scrapbook?Děkuji za odpověď!

 10. Aktijka - HuráPapír:

  Říjen 20th, 2011 at 17:55

  Jj, sraz byl skvělý. Nejlepší bylo, že se tam sešla úžasná parta scrapženských, co se většinou mezi sebou neznaly a přesto hned první večer byla družná zábava. Já všem zúčastněným ještě jednou moc děkuji!!! …. a připomínám, pokud budete u mne objednávat, připomeňte mi, že chcete zdarma krabici na stužky :-)

  Jenny, v knížce je 9 návodů krok po kroku, jak udělat scrapbookovou stránku. Jsou to stránky, které jsme dělaly my a postupně je fotily. Techniky tam jsou popsané jen okrajově.

 11. Áďa:

  Říjen 22nd, 2011 at 10:40

  Bylo to skvěléé a předčilo to moje očekávání. Jsem ráda, že jsem se mohla tohoto víkendu účastnit a poznat tolik skvělých lidiček, především organizátorky, které byly fakt úúúúúúúúžasné.

 12. Jennyyfer*:

  Říjen 22nd, 2011 at 17:17

  Aktijko,děkuju za odpověď :-) na tu knížku mám zálusk :-D

 13. Dita:

  Říjen 25th, 2011 at 07:34

  Já chci taky ještě poděkovat za bezva víkend. Za skvělé nápady, úžasnou atmosféru a super 
  lektorky. Díky moc a doufám, že se ještě někdy na nějakém srazu potkáme.

 14. Božik:

  Říjen 27th, 2011 at 15:49

  Moc se mně to líbilo,atmosera,lidi,instruktorky uuuužasné.Já vám povím jen jedno jsem silný kuřák a tak jsem si vezla pěknou zásobičku sebou ale také skoro celou vezla zpět.A to díky tomu že se snídalo,obědnalo a věčeřelo,nebít těchto pauz tak jsem jí vezla celou domůůů.Ne že by byl nějaký zákaz …byla tam i pěkná kuřárna a le nechtěla jsem o nic přijít….a nakonec jsem měla v hlavě tolik informací že jsem si ani nemohla vzpomenout na svůj meil moc se mně to líbilo a určitě bych jela znovu….lektorkám moc děkuju a taky doufám že jsem vás neviděla naposled Bonďa

Zanechte komentář

1. HURÁ scrapbookový víkendový kurz … co se dělo …

Neděle, Říjen 16, 2011 19:06

Foto a text Astarte

Doufám, že vás náš scrapbookový víkend pořádně nakopnul.

Mě tedy ano. I když už dávno nehýřím tím prvotním bezmezným nadšením jako vy, byly jste tak úžasné a váš zápal tak nakažlivý, že od té doby pořád myslím na scrap a v ukradených večerních hodinách tvořím a tvořím.

Uplynulý víkend (7. – 9. října 2011) se totiž konal první srapbookový kurz Hurápapíru, který organizovala samozřejmě Aktijka a jako další lektorky jsme byly Píďa a já – Astarte, všechny ze ScrapMafie. Náplní kurzu bylo seznámení se scrapbookem jako takovým, vyzkoušení nejrůznějších technik jako embossování, distress inkousty, alkoholové barvy, atd., ukázky zacházení s mašinkami Silhouette a Big Shot a hlavně tvoření – přáníčka, stránky, notýsky, kalendáře … však uvidíte.


Sešly jsme se ve výukovém centru Erudito v Lukách nad Jihlavou a je to šikovné místo v centru republiky s dobrým jídlem a dostatkem místa, vypadá to, že i další kurzy budeme pořádat tam. Začátek byl v pátek v 17 hodin, jen dálnice byla nějaká ucpaná, takže jsme se sjížděly až do večera… nejdelší cestu měly z Košic – vlakem 12 hodin a nejkratší obyvatelky přímo z Luk :-) . Ale vzhledem k tomu, že první bod programu bylo klidné posezení a prohlížení alb, nijak zvlášť to nevadilo. Učebna se pomalu plnila nejen scrapbookařkami, ale i hromadou Aktijčiných krabic, beden a kufříků – však v nich měla hromadu věcí na vyzkoušení a ukázky technik, druhou hromadu věcí na tvoření a navíc ještě část svého obchůdku – jestli se to dá nazvat vůbec touhle zdrobnělinou. Když tak trošku odbočím – Aktijku doma její „obchůdek“ už vystěhoval ze dvou pokojů v patře a přetéká po chodbě a schodech do přízemí, takže nakupujte, nakupujte .. nebo ji to zasype a budeme bez Aktijky :-)

Nakonec jsme znárodnily skoro všechny stoly a lavice v dosahu učebny, krabice byly jakžtakž zaparkované a mohlo se začít tvořit. První úkol byl – udělat si jmenovku. Pro mnohé z vás šlo o první scrapnuté dílko v životě, ale vůbec to nebylo poznat – byly jste moc šikovné a u někoho se nechtělo ani věřit, že scrapuje opravdu poprvé. Aktijka dodala čtvrtky, vzorované papíry, písmenka a další potřeby a už se jelo. Píďa jako výborná moderátorka nás ještě zvládla všechny seznámit a než večer skončil, byly jsme už družný scrapbookařský kolektiv.

Hlavní část tvoření se ovšem odehrávala v sobotu. Kromě toho, že jsme ráno trochu zaspaly (no samozřejmě že jenom my organizátorky), už naštěstí žádné další problémy nenastaly. Na tvoření jste dostaly předpřipravené balíčky s materiálem (večer jsme s vaší pomoci rozjely výbornou balicí linku :-) a další věci pak byly k dispozici hromadně. Pustily jste se do práce celé žhavé a byl obrovský problém dostat vás od díla nejen k obědu, ale dokonce i k večeři. Postupně proběhly jednak ukázky mašinek a technik – Aktijka předvedla Big Shot, který byl celý zbytek kurzu k dispozici a vzbudil velké ohlasy, Píďa Silhouette, z technik pak bylo k vidění a vyzkoušení resist techniky, embossování, razítkování, distress inkoustovací barvy, alkoholové barvy (ty jsem patlala já, abyste si nemyslely, že jsem jen fotila). V neděli pak ještě menší kurz úpravy fotek v Zoner Photo Studiu – mail jste dostaly všechny, takže víte, kde se ptát dál.

Co se týká tvoření, začalo malou rozcvičkou – Aktijka si pro vás připravila návod na papírovou peněženku, která se fintou fň udělá z dopisní obálky. Další na řadě byla stránka podle Unčina sketche měsíce (které každý měsíc publikujeme na blogu ScrapMafie), pak jste si nazdobily desky a orazítkovaly bloky, které vám Aktijka svázala na strojku Zutter, mezitím nějaká ta přáníčka a ty nejaktivnější si u Aktijky v obchodě koupily kalendář a za večer stihly i několik měsíců. Tvůrčí nadšení a atmosféra strhlo nakonec k takové rychlé tvorbě i mě a Píďu, jen Aktijka byla naprosto nepostradatelná a pořád v pohybu a vysvětlování.

Obchod byl vůbec kapitola sama o sobě. Pamatuju si na to ..  moc dobře si na to pamatuju, když jsem měla poprvé možnost se scrapbookovýma věcma probrat a pohrabat ještě před nákupem, vybrat si to nejlepší pro sebe, prohlédnout všechno ostatní. Jistě, všechno to máme vyfocené na Internetu, ale na živo je to stokrát lepší … barvy, struktury, velikosti … vrhly jste se na obchod jako vyhladovělé kobylky a jak říkám, vůbec se tomu nedivím. To prostě je zážitek! Ostatně..  no taky jsem neodolala a nakoupila, a to mám Aktijku vpodstatě denodenně v dosahu :-) A domečkovej papír už mi došel .. vzala jsem si jen jeden a všechny ostatní jste rozebraly :-)

Tak to máme tvoření, obchod, předváděčky  .. aha. Aby bylo také trochu napětí a nějaká ta motivace, také se soutěžilo – to tedy až v neděli, když bylo konečně hotovo. Každá vybrala jedno dílko, které se jí podle jejího názoru nejvíc povedlo, a dala ho do soutěže. Proběhlo tajné hlasování, sčítací stroj Píďa pak dlouho dlouho počítal .. a tady máme stupně vítězů.

A najednou bylo nedělní poledne a konec kurzu. Ještě se doprohlížela alba, dolepovaly poslední ozdoby a hlavně balilo a uklízelo. Po obědě už jen veliké loučení a .. to nás tedy těšilo velice.. také hodně ujišťování, že musíme udělat další navazující kurz a že určitě zase přijedete :-) V této souvislosti bych pro vás měla něco mezi prosbou a úkolem – měly bychom ten „náš“ kurz nějak pojmenovat, ať si ho příště poznáme. Napište nám návrhy do komentářů nebo mailem Aktijce, díky všem :-)

A ještě jedna věc nás scrapmafiánky hrozně moc potěšila – spousta z vás četla naši knížku, některé tato knížka dokonce ke scrapbooku přivedla. Našly jste ji v obchodech i knihovnách – to je prostě úžasné, přesně tak jsme to chtěly. Je to knížka pro úplné začátečnice, má seznámit, vzbudit zájem a poté radit tak na první rok scrapbooku. A i podle rozhovorů s vámi se ukázalo, že přesně splňuje záměr, se kterým jsme ji psaly, a že se vám navíc líbí a dobře čte .. prostě byly jsme z toho šťastné jako blechy :-)   Jen tak dál, scrapbook je nádherný koníček, držíme vám všem palce.

Co ještě dodat ke kurzu. Určitě postrádáte víc fotografií – budou, i v tiskových velikostech, jen mi prosím dejte chvíli čas, jsem teď hodně vytížená a přece jen to pár hodin zabere. Aktijka vám pak pošle hromadný mailík s odkazem na galerii i stažení. Co se týká kurzu pro pokročilé – neměl by to být problém, pokud budete mít zájem vy. Napište do komentářů nebo Aktijce – když vás bude dost, můžeme se takhle klidně jednou za rok scházet, probírat nové věci a společně scrapovat. Jako motivaci tady máte naši první společnou fotografi – když ji rozkliknete, budete ji mít v tisknutelné velikosti :-) Bohužel na ni nejsme všichni, některé už byly na cestě k domovu.

Mějte se pěkně, přeju spoustu energie do tvoření a ahoj … třeba zase někdy v Lukách.
Astarte.

Štítky:

14 komentářů k příspěvku “1. HURÁ scrapbookový víkendový kurz … co se dělo …”

 1. Milka:

  Říjen 17th, 2011 at 07:14

  Páni, to koukám, jak jste si to užily! Trochu závist. :D

 2. Eva:

  Říjen 17th, 2011 at 10:21

  Já byla a byl to nádherný relax! Moc děkuji všem lektorkám. Bála jsem se, co tam budeme samý ženský dělat, ale už teď se hlásím na jarní pokračovací :-) A název se mi líbí, jaký jsi Astarte dala :-)

 3. Eva:

  Říjen 17th, 2011 at 10:22

  Jo a po kurzu vím, že nutně potřebuji Big Shot :-) :-) :-)

 4. Danka:

  Říjen 17th, 2011 at 17:29

  Po přečtení článku a shlédnutí foteček to vypadá, že jste si to všechny náramně užily!!!!!! :) Super.

 5. Lotka:

  Říjen 18th, 2011 at 05:55

  Byl to úžasný víkend, DÍKY MOC VŠEM! Již teď se hlásím na další a NEMUŽU SE DOČKAT.

 6. Petra K.:

  Říjen 18th, 2011 at 23:32

  Přesně, jak je ve článku nepsáno. Jela jsem s kamarádkou jako nováček co pořádně neví jak chytnout nůžky a po tomto víkendu jsem už udělala 3 velké objednávky u Aktijky :-) Byl to nádherný víkend, děkuji všem lektorkám! Stále s úsměvem vzpomínám, jak jste nás honily na jídlo :-)

 7. veverka.Hela:

  Říjen 20th, 2011 at 16:10

  Páni, to musel být srazík. Tak trochu vám závidím, snad se také někdy někam dostanu.

 8. Pettie:

  Říjen 20th, 2011 at 16:44

  Muselo to být super :) Taky závidím :)

 9. Jennyyfer*:

  Říjen 20th, 2011 at 17:04

  Závidím :-) moc byc chtěla návod na tu papírovou peněženku-moc se mi to líbí :-) a ještě se chci zeptat.V té vaší knížce,jsou tam i návody na scrapbook?Děkuji za odpověď!

 10. Aktijka - HuráPapír:

  Říjen 20th, 2011 at 17:55

  Jj, sraz byl skvělý. Nejlepší bylo, že se tam sešla úžasná parta scrapženských, co se většinou mezi sebou neznaly a přesto hned první večer byla družná zábava. Já všem zúčastněným ještě jednou moc děkuji!!! …. a připomínám, pokud budete u mne objednávat, připomeňte mi, že chcete zdarma krabici na stužky :-)

  Jenny, v knížce je 9 návodů krok po kroku, jak udělat scrapbookovou stránku. Jsou to stránky, které jsme dělaly my a postupně je fotily. Techniky tam jsou popsané jen okrajově.

 11. Áďa:

  Říjen 22nd, 2011 at 10:40

  Bylo to skvěléé a předčilo to moje očekávání. Jsem ráda, že jsem se mohla tohoto víkendu účastnit a poznat tolik skvělých lidiček, především organizátorky, které byly fakt úúúúúúúúžasné.

 12. Jennyyfer*:

  Říjen 22nd, 2011 at 17:17

  Aktijko,děkuju za odpověď :-) na tu knížku mám zálusk :-D

 13. Dita:

  Říjen 25th, 2011 at 07:34

  Já chci taky ještě poděkovat za bezva víkend. Za skvělé nápady, úžasnou atmosféru a super 
  lektorky. Díky moc a doufám, že se ještě někdy na nějakém srazu potkáme.

 14. Božik:

  Říjen 27th, 2011 at 15:49

  Moc se mně to líbilo,atmosera,lidi,instruktorky uuuužasné.Já vám povím jen jedno jsem silný kuřák a tak jsem si vezla pěknou zásobičku sebou ale také skoro celou vezla zpět.A to díky tomu že se snídalo,obědnalo a věčeřelo,nebít těchto pauz tak jsem jí vezla celou domůůů.Ne že by byl nějaký zákaz …byla tam i pěkná kuřárna a le nechtěla jsem o nic přijít….a nakonec jsem měla v hlavě tolik informací že jsem si ani nemohla vzpomenout na svůj meil moc se mně to líbilo a určitě bych jela znovu….lektorkám moc děkuju a taky doufám že jsem vás neviděla naposled Bonďa

Zanechte komentář